Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А вие купихте ли си винетка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Още не съм, нали старата важи до 31.01 . Ще си купя февруари, че сега ми се събраха много плащания
    FIAT Marea ex
    FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

    Коментар


      #62
      Както миналата година, така и тая година ще дам едни грешни шейсе кинта, и ще спестя малко време по магистралите, че некви с едни бинокли дремят и киризят....Иначе както и минали години ще си я местя и на Купето не виждам причина да си взимам две........някой вижда ли?
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #63
        Не виждам поле за рег.номер.Ще се прехвърлят от кола на кола явно.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #64
          Както се пее в една народна песен : кола до кола - айдук до айдук. :D :D
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #65
            Immortal написа:
            kiro_of_the_day написа:
            4api написа:
            и аз си взех след дълго обикаляне по бензиностанциите на 31 дек....Народа както винаги купува в последния момент и на много места бяха свършили....
            Последният момент е 31 ЯНУАРИ!
            Тъкмо това щях да пиша и аз. Къв последен момент ви гони!?!?Старите винетки важат до 31 януари и не мисля и ден по-рано да си давам парите за нова.А и досега никога не съм имал проблем с намирането на годишна винетка - на касата на пътното винаги има.
            Е вий ся кви сте... сигурно са си купили хора, които нямат стара винетка!? Да не мислите, че всеки който си купува винетка, го прави всяка година задължително? 2007, 8, не съм си купувал, 2009 минах с 4 седмичнчи, 2010 си купих годишна, 2011 минах с 2 или 3 седмични. 2012 ще видим как ще дойде. 1/2 от А4 = А5

            Коментар


              #66
              Много често ми прави впечатление, че хората реват срещу нещо, което реално могат и да не ползват. Аз тази година съм пътувал много до вилата и до къщата на нашите - винетката се "изплати", но ако новата година ми вещае стоене в града - за какво да кихам едни грешни пари, ако няма да излизам??? Още си карам с валидната до края на този месец винетка.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #67
                Просто няма по-прахосани пари от тези за винетка ..поредната измислена система за обиране на народа без резултати за подобряване на животеца ни.. и въпреки това продължават да ни товарят с тях.. Точно парите за винетка най ми свидят.. Лично мое мнение .. извинявам се

                Коментар


                  #68
                  Еми не си купувай, никой не те води насила да си я купиш

                  Коментар


                    #69
                    Tornado написа:
                    Не виждам поле за рег.номер.Ще се прехвърлят от кола на кола явно.
                    Май щяха господа катаджийте с някакви уредчета да сканират баркода или някакъв номер на винетката . Ама дали като го сканират ще влиза в някаква система, че е сканиран на дадена кола не знам .

                    Коментар


                      #70
                      Martous написа:
                      Просто няма по-прахосани пари от тези за винетка ..поредната измислена система за обиране на народа без резултати за подобряване на животеца ни.. и въпреки това продължават да ни товарят с тях.. Точно парите за винетка най ми свидят.. Лично мое мнение .. извинявам се
                      Когато купих първата си кола плащах 2 данъка за нея - данък автомобил - някакви смешни 24лв. и пътен данък. Сега плащам само данък автомобил и ако карам само из Варна - никакъв друг. Винетката е "пожелателна" за разлика от толкова други харчове, които няма как да избегнем. Ако трябва да избирам да плащам за магистрала всеки път като я ползвам и винетния стикер - предпочитам второто, особено ако пътувам толкова, колкото през 2002.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #71
                        Изчетох цялата наредба за винетните такси и не намерих текст в който да е записано ,че винетния стикер е за строго определен автомобил.Вярно ,че трябва да бъде залепена ,но не пише как нали?Пиша това в такъв смисъл ,че не виждам пречка винетния стикер да бъде използван от 2 и повече автомобила.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #72
                          Пише - не пише, не си я лепя постоянно поне до месец май - доста мои познати изреваха с откраднати винетки. Даже лятото не я държа постоянно на стъклото, чак след морето преставам да я свалям.И я ползваме двамата със сина.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #73
                            Tornado написа:
                            Изчетох цялата наредба за винетните такси и не намерих текст в който да е записано ,че винетния стикер е за строго определен автомобил.Вярно ,че трябва да бъде залепена ,но не пише как нали?Пиша това в такъв смисъл ,че не виждам пречка винетния стикер да бъде използван от 2 и повече автомобила.
                            Предполагам разбираш при един и същ закон, защо има добри и лоши адвокати - едните просто виждат и знаят вратичките в него......
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              #74
                              Както се казва - "Закона е врата в полето!"Винетката е подсигурена (финансово) още преди Коледа. Тъщата даде 70 лв. за винетка - Коледен подарък за колата! Освен това, ако един човек има 2 и повече автомобила и само той ги кара, няма смисъл от винетка на всеки автомобил.Ако се наложи да услужи на някой с един от автомобилите, то който ще го ползва да си купи една седмична винетка и готово!
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар


                                #75
                                За мен закона си е закон и си го спазвам без да има тън-мън. Купих си две винетки и за двата автомобила с фактури в които пише и регистрационния номер.И тая тема като доста други навява мрачни мисли. Когато трябва да намираме кусури на други хора и организации вадим от 9 кладенеца вода да докажем правотата си и обратно видят ли в нас кусури вадим от 90 кладенеца вода да докажем че закона може и да не се спазва.
                                Фиат Панда 1.2 2006година
                                Синджира си идва ,а козата я няма...

                                Коментар

                                Working...
                                X