Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дисковите спирачки - задържат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дисковите спирачки - задържат

    Колата е Фиат-Брава 1.9jtd. Сменени са маркучите, накладките и е долята спирачна течност. След това колелата са обеЗвъЗдушени.Mоля эа съвет.
    Fiat Brava 1.9 JTD

    #2
    Re: Проблем с дисковите спирачки - задържат

    dimitar_611 написа:
    Колата е Фиат-Брава 1.9jtd. Сменени са маркучите, накладките и е долята спирачна течност. След това колелата са обеЗвъЗдушени.Mоля эа съвет.
    ами не са си улегнали накладките мисля и сега са дебели.След ден два трябва да се оправят.Така мисля аз

    Коментар


      #3
      Няма логика да задържат.Не е от накладки.Има нещо нередно.Кой сменя накладките и как ги монтира?Понякога имат нужда от малко престъргване на метала.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        На мен ми задържаше предно дясно. Оказа се -> излезнал около 1см. маншон между спирачния апарат и буталото му. Вследствие на това влиза влага, достига до буталото и поражда "язви" на него (разбирай ръжда). Буталото с язвите върху него почва да задира по уплътнителния пръстен и след натискане на спирачките не упява да се върне. Засега съм го оправил, но няма да кара дълго . Маншона за да го видиш трябва да свалиш апарата и вътрешната накладка. Може и да е нещо съвсем друго. Успех.

        Коментар


          #5
          Буталата на спирачния апарат не съм проверил все още.Дали е възможно проблема да е в тях?Според мен това е нещо общо за двата спирачни апарата.
          Fiat Brava 1.9 JTD

          Коментар

          Working...
          X