Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обжалване на акт и наказателно постановление

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

    Princo написа:
    [ За да може пак да "караш" като луд и после кат стане белята няма виновни,само убити ! А всички говорите как всеки ден загиват хора ...
    Тука малко не съм съгласен. 75 км.в час и караш като луд? Че ти да не би извън града да караш с 90?Тази част от закона със скоростите е от времето когато Лада 7 беще най-модерната кола по пътищата.Да не говорим че в последно време се наслагаха много знаци САМО с цел да се глобява.Все пак господа управляващите е хубаво да се замислят защо едно нещо масово се нарушава?Сега по темата:Станал си жертва на новата кукерска мода.Нарушението ти е извън града и за тази скорост глобата е 50лв. без точкида се отнемат .И да пишеш жалба тя е до началник КАТ и ще отиде в "кръглата папка" без никой да я чете.Всички клоби до 50лв.се писъждат в полза на полицията защото като ти излезе наказателното постановление,не може да го обжалваш пред съда.

    Коментар


      #17
      Re: Обжалване на акт и наказателно постановление

      lubobg написа:
      Princo написа:
      [ За да може пак да "караш" като луд и после кат стане белята няма виновни,само убити ! А всички говорите как всеки ден загиват хора ...
      Тука малко не съм съгласен. 75 км.в час и караш като луд? Че ти да не би извън града да караш с 90?Тази част от закона със скоростите е от времето когато Лада 7 беще най-модерната кола по пътищата.Да не говорим че в последно време се наслагаха много знаци САМО с цел да се глобява.Все пак господа управляващите е хубаво да се замислят защо едно нещо масово се нарушава?Сега по темата:Станал си жертва на новата кукерска мода.Нарушението ти е извън града и за тази скорост глобата е 50лв. без точкида се отнемат .И да пишеш жалба тя е до началник КАТ и ще отиде в "кръглата папка" без никой да я чете.Всички клоби до 50лв.се писъждат в полза на полицията защото като ти излезе наказателното постановление,не може да го обжалваш пред съда.
      Не си ме разбрал,не говоря за този конкретен случай.Говоря зя тези случаи,когато караш с 160 и то не по магистрала.И дори да те спрат с тази скорост ти си плащаш на полицайте и пак си караш с 160 ...
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #18
        trace, ок. Така да е. Нека човека да те послуша и да си пусне възраженията в София. После да не се чудиш що ще те сърби гъза Вземи си мехлем. Приятел беше в подобната ситуация. Не му го писаха в Сусурлево, ама му го писаха в Ст. Загора. Трябваше да ходи до Ст. Загора за да си пуска възражения. Не му ги уважиха, и след това обжалва пред съда ПАК в Ст. Загора. Хайде само не подскачай като не знаеш. Ти си ги пускай възраженията тука, после може и да пробваш да обжалваш тук. Вече се убедих, че си специален. За тебе може и да става, ама за простолюдието не

        Коментар


          #19
          Абе щом ми пишат актове значи не съм чак толкова специален.Само че, ти повече се палиш. Леко да не получиш инфаркт баш по празниците.И понеже ми е интересна темата, се поразрових и естествено открих.Така е, трябва да подаде възражението там където му е съставен акта, но не езадължително да ходи - може да го подаде по куриер или по пощата, като за датагледат пощенското клеймо.Виждаш ли сега колко лесно можеше да мине всичко и най-вече без да се палиш много много.Достатъчно беше, ако наистина знаеш нещо да го напишеш.Но не, по-важното е да ръсиш мъдрости.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #20
            Аз не се паля. Ама идеята да идеш на място е да си вкараш възраженията с входящ номер, за да може да следиш движението на жалбата по него. А като го пратиш по пощата се сети кога ще ти върнат отговор. По добре да чакаш от умрял писмо ...

            Коментар


              #21
              Писмо с обратна разписка и готово, ето ти входящ номер. Друг е въпроса, че 50 лв. не се обжалват и няма смисъл от ходене по мъките и допълнителни разходи. По-добре си пазете нервите и парите с разумно шофиране!

              Коментар


                #22
                възражение се пише кадето е съставен акта,а обжалване става в ад. съд кадето е съставен акта. макар до 50лв. да не се обжалват се жалваш от деиствията на полицаите, че нямат право да те снимат и засичат без предупреждение или табела радар. в повечето случаи деиствието на полицаите се обявява за нищожно и от там на акта му казваш сбогом.

                Коментар


                  #23
                  Тва са глупости също. Последните промени на ЗДвП, направиха видеоматериалите доказателство. Няма нещо което да забранява да ни снимат. Конституцията разрешава снимането в предвидените от закона случай. Т.е. търсите под вола теле. Както каза колегата отгоре, нека мислим върху пътя а не за какво да се хванем да обжалваме

                  Коментар


                    #24
                    Мен пък ми е интересно против какво ще се жалва колегата ? За това, че при знак 50 км се е движел с 71 ??? Затова ,че според него не трябва там да е толкова ограничението ? Ами нарушил е правилника движел се е както и самия той казва със скороста на другия автомобил и другия и той е нарушил правилника . Нарушен ли е ? Нарушен ! Точка по въпроса .Плащаш си акта и си вземаш поука .Тая вечер се прибирам от София .Тръгнах в 17 часа и в 19 бях в Ловеч .Със сто по магистралата и 70-80 по другия участък . Бях приятно изненадан от това, че нямаше нарушения от отделни водачи и пътуването беше спокойно . Обратното на това в петък когато отивах за София . Голяма кушия беше по магистралата . Карам със 100 в дясната лента и виждам че ме наизпреварва джип варненска регистрация . Почти плътно след него друг с русенска регистрация . Първия ме задмина може би с над 150 км и когато и втория почти ме мина взе та сви пред мен в моето платно и даде газ да задмине първия джип отдясно . В същото време първия пък сви вдясно предполагам да даде на задния път без да се огледа ,че задния вече го задминава отдясно . За щастие си удариха само огледалата и от тях не остана нищо.Постепенто отбиха в аварийната лента и спряха сигурно да си видят щетите. Е трябваше ли така да става и то пак късмет ,че не се удариха да се завъртят та и други коли да се натресем в тях . Та ето до къде води едно не спазване на закон и правилник .
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #25
                      коцев написа:
                      Мен пък ми е интересно против какво ще се жалва колегата ? За това, че при знак 50 км се е движел с 71 ??? Затова ,че според него не трябва там да е толкова ограничението ? Ами нарушил е правилника движел се е както и самия той казва със скороста на другия автомобил и другия и той е нарушил правилника . Нарушен ли е ? Нарушен ! Точка по въпроса .Плащаш си акта и си вземаш поука .Тая вечер се прибирам от София .Тръгнах в 17 часа и в 19 бях в Ловеч .Със сто по магистралата и 70-80 по другия участък . Бях приятно изненадан от това, че нямаше нарушения от отделни водачи и пътуването беше спокойно . Обратното на това в петък когато отивах за София . Голяма кушия беше по магистралата . Карам със 100 в дясната лента и виждам че ме наизпреварва джип варненска регистрация . Почти плътно след него друг с русенска регистрация . Първия ме задмина може би с над 150 км и когато и втория почти ме мина взе та сви пред мен в моето платно и даде газ да задмине първия джип отдясно . В същото време първия пък сви вдясно предполагам да даде на задния път без да се огледа ,че задния вече го задминава отдясно . За щастие си удариха само огледалата и от тях не остана нищо.Постепенто отбиха в аварийната лента и спряха сигурно да си видят щетите. Е трябваше ли така да става и то пак късмет ,че не се удариха да се завъртят та и други коли да се натресем в тях . Та ето до къде води едно не спазване на закон и правилник .
                      Колега, все те чета и се въздържам, ма тоя път ще те попитам: ако актът е написан не по правилата това не е ли закононарушение? А правилно ли е на едно закононарушение да се противодейства с друго?
                      Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                      Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                      Volvo S60 Sport 2.4D

                      Коментар


                        #26
                        За нарушения, за които се полага глоба до 50 лв не се говори изобщо за обжалване, защото такова не е предвидено в ЗДвП.Затова майката му е да дадете "писмени разяснения" в 3-дневен срок и да се надявате, че след като ги прочете, ’органът’ няма да ви издаде наказателно постановление. Нещо, в което аз лично изключително много се съмнявам Останалото е causa perduta

                        Коментар


                          #27
                          Верно е ,че с моите писаници си навличам гнева на някой хора . Аз поставих въпроса ,че в същност и колегата сам си признава, че се е движел с по висока от разрешената скорост с което е нарушил правилата и за което е санкциониран . За какво обжалване да говорим ? За това ,че не по правилата ? Съгласен съм да го обжалва ако той се е движел с 50 км и те по някакъв начин му приписват по голяма скорост и т. н. А според мен като си има нарушение както и да го пишат полицаите е все тая . А най хубаво за да си нямате вземане даване с полицаите то спазвайте правилника :D Нека не прехвърляме цялата вина в тях а погледнем и в нашия си двор .
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #28
                            коцев написа:
                            Верно е ,че с моите писаници си навличам гнева на някой хора . Аз поставих въпроса ,че в същност и колегата сам си признава, че се е движел с по висока от разрешената скорост с което е нарушил правилата и за което е санкциониран . За какво обжалване да говорим ? За това ,че не по правилата ? Съгласен съм да го обжалва ако той се е движел с 50 км и те по някакъв начин му приписват по голяма скорост и т. н. А според мен като си има нарушение както и да го пишат полицаите е все тая . А най хубаво за да си нямате вземане даване с полицаите то спазвайте правилника :D Нека не прехвърляме цялата вина в тях а погледнем и в нашия си двор .
                            Мисля, че след като се обърнах лично към теб, можеш и ти да направиш същото, а не да пишеш за ’някои хора’. И не, не е все тая как са ти написали акта, защото в ЗАКОНА пише как трябва да бъде съставен един акт за установяване на административно нарушение и ако актът не е съставен според закона, това също е нарушение. Някакси е обидно хора, които не могат да си напишат правилно името, да те санкционират за нарушения като това на колегата.
                            Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                            Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                            Volvo S60 Sport 2.4D

                            Коментар


                              #29
                              Колега , не се обърнах лично към теб защото има и други колеги които не биха били съгласни с това дето съм писал и в други теми по повод нарушенията и най вече за безумната скорост на каране .Та затова сметнах ,че ще има и други на твоето мнение. Да прав си когато спрямо нас се правят нарушения от типа като на колегата и аз също държа всичко да си е както го пише в правилата но при условие ,че и аз съм бил изряден. А когато и аз съм нарушил правилата и тоя дето ме санкционира ги наруши става вече една каша и се започва кой кого да прецака . Извинявам се ако съм те обидил с нещо, но просто писах моето мнение по въпроса без да претендирам, че то е най правилното .
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                #30
                                коцев написа:
                                Колега , не се обърнах лично към теб защото има и други колеги които не биха били съгласни с това дето съм писал и в други теми по повод нарушенията и най вече за безумната скорост на каране .Та затова сметнах ,че ще има и други на твоето мнение. Да прав си когато спрямо нас се правят нарушения от типа като на колегата и аз също държа всичко да си е както го пише в правилата но при условие ,че и аз съм бил изряден. А когато и аз съм нарушил правилата и тоя дето ме санкционира ги наруши става вече една каша и се започва кой кого да прецака . Извинявам се ако съм те обидил с нещо, но просто писах моето мнение по въпроса без да претендирам, че то е най правилното .
                                Е стига де, мисля, че сме достатъчно зрели хора, за да спорим без да се обиждаме. Идеята ми в случая беше , че органите, които следят за правилата, са задължени в доста по-голяма степен да спазват законите стриктно.Миналата година ми писаха акт за 61!!! километра в чс при разрешени 50. Колкото и да се вглеждах в акта, просто нямаше за какво да се хвана, за да обжалвам. Платих си го и толкоз. Сега имам друг акт, който обаче е пълен с формални нарушения. Обжалвам го и се надявам на успешен изход.
                                Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                                Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                                Volvo S60 Sport 2.4D

                                Коментар

                                Working...
                                X