Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спиране със задните колела???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спиране със задните колела???

    Привет колеги, първо моля да ме извините, че правя нова тема, но никъде не намерих някой да писал за моя проблем. От няколко седмици, може би вече месец, ми прави впечатление, че колата ми спира със задните колела, повече от предните...дори когато набия рязко спирачки ( при скорост 20-30км) само задните колела хващат и мн малко предни. Онзи ден като сменях спирачни маркучи (предни) видях, че имам още накладки (предни), т.е скоро треа да се сменят, но от сервиза ми казаха, че мога да покарам още и да следя датчика. Някой има ли идея защо и какво да проверя, за да разбера защо спирам със задните колела. Също така за моя бравел от поста имам ли такъв датчик и какво треа да светне.
    Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
    Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

    #2
    Ами може да нее обезвъздушена системата.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      Спиране със задните колела???

      или имаш въздух в системата или проблема ти идва от предния кръг на помпата-износене гумички на предния кръг
      уно 1300д

      Коментар


        #4
        А от износени дискове, възможно ли е?! Щото се съмнявам да не са ми обезвъздушили системата от сервиза (както споменах преди 2 дни сменях предни спирачни маркучи). А дисковете са за смяна, още миналата година като си купих колата един майстор ми каза, че им е време?! Какво ще кажете?
        Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
        Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

        Коментар


          #5
          Ами намен в един сервиз като ми сменяха ремака ми объркаха два зъба така, че недей много да се доверяваш на сервизите.Пробвай да ги обезвъздошиш.
          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

          Коментар


            #6
            Не знам как се обезвъздушава. НЕ знаех как се обезвъздушава и охладителната система, но във форума намерих много богата информация с мн точни описания/снимми. Отнсоно обезвъздушването на спирачната система...не съм наясно и не открих "ръководство" от някой колега как точно става.
            Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
            Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

            Коментар


              #7
              Първо то трябва още един човек после сваляш гумата и отзад на спирачния апарат има една цицка едно болче ако мога така да се изразя палиш колата и караш другия човек да натиска педала на спирачката като го нампи един двапати ти развиваш това болче и като искочи солна струя го завиваш и така се повтаря няколко пъти.Малко зле ти го обясних.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                Спиране със задните колела???

                обезвъздушаването става като един помпи адруг развива болта за обезвъздушаване който се намира на цилиндъращом напопи и се вдигне педала тряа да се задържи натиснат и тогавасе развива болта ако изсъска начи има въздух след завиване на болта тогава се пуска педала!заполва се от най далечното колело и се завършва с най близкото :D
                уно 1300д

                Коментар


                  #9
                  Мерси колеги, ще пробвам. Само не разбрах според, кое се гледа за най-далечно и най-близко колело.
                  Ex - Fiat BRAVA 1,6 16V 103ph
                  Now - Fiat PALIO 1,9 JTD 80ph

                  Коментар


                    #10
                    Спиране със задните колела???

                    под най далечно се разбира спрямо помпатазапочваш от задно дясно после задно ляво предно дясно и предно ляво
                    уно 1300д

                    Коментар


                      #11
                      Колега а след като покараш малко и натиснеш спирачките 10-20 пъти нормализират ли се нещата? Защото при мене го има следното-паля студена колата и първите 10 натискания задните ненормално много коват и влачат,след това се оправят и всичко е ОК,досега решение не съм намерил по въпроса защо е така...
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Никой не споменава механичния регулатор на усилието м/у мостовете. Дали има нещо общо ? (Не важи за автомобили с ABS + EBD (EBA) )

                        Коментар


                          #13
                          Спиране със задните колела???

                          нямам представа
                          уно 1300д

                          Коментар


                            #14
                            Спирачната система на бравата е "накръст", а не преден и заден кръг! Аз много се съмнявам, че разпределителя (т.нар. кантар) е блокирал в положение отворено и цялото спирачно усилие се насочва към задните спирачки!

                            Коментар


                              #15
                              ///// написа:
                              Спирачната система на бравата е "накръст"
                              Не знам какво означава това, може ли да го обясниш с няколко думи, на прост език.

                              Коментар

                              Working...
                              X