Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Боядисване на барабани(не е тунинг)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Боядисване на барабани(не е тунинг)

    Колеги,предстои ми смяна на челюсти и барабани,естествено нови.Та препоръчайте с какво да ги третирамбоядисам барабаните,но хем да предпазва от ръжда,хем да е устойчиво на високи температури.
    Fiat Punto 1.1 6Speed

    #2
    Re: Боядисване на барабани(не е тунинг)

    beast31 написа:
    Колеги,предстои ми смяна на челюсти и барабани,естествено нови.Та препоръчайте с какво да ги третирамбоядисам барабаните,но хем да предпазва от ръжда,хем да е устойчиво на високи температури.
    Е те барабаните не се награвят чак толкова! Принципно в практикер се продават спрейове за спирачни апарати за 5-6 лв, но са малки разфасовки, а пък барабаните са по големи от едни апарати и незнам дали ще ти стигне 1.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Боядисване на барабани(не е тунинг)

      барабаните нямат нагряване!!ако се нагряват ще се опече феродото и следователно ще земе да не спира хубаво.става със спрей
      уно 1300д

      Коментар


        #4
        Хубавое е да се сложи някаква основа защо спрея много бързо се лющи.
        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

        Коментар


          #5
          6ma7ka7a написа:
          Хубавое е да се сложи някаква основа защо спрея много бързо се лющи.
          Ами аз точно това мислех,да ги грундирам и после боя.Действително ако няма чак такова нагряване,дали да не им прасна един сребърен феролит или една Протекта?
          Fiat Punto 1.1 6Speed

          Коментар


            #6
            феролит или една Протекта?[/quote]Колега тези двете неща какво са някакви видове грундове ли?
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар


              #7
              Сребърен феролит се води това е вид доста гадно мерисеща боя която до колкото ми е известно спира ръждата.За протектата не съм сигурен какво е но ако съдя по името (протект=защита/предпазване) си е нещо подбно на грунд/боя с ефекта в скобите
              Subaru B9 tribeca 3.0
              Peugeot 307 04
              Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
              Fiat Brava 1.6 16V 103

              Коментар


                #8
                Доколкото знам,с феролита боядисвят металните стълбове за улично осветление и т.н ,а Протектата я дават 3 в 1 -преобразувател за ръжда,грунд и боя.Има я в различни цветове и я дават устойчива на атмосферни влияния.http://www.orgachim.bg/index.php?loc...id=157&start=7
                Fiat Punto 1.1 6Speed

                Коментар


                  #9
                  Аз си купих един спрей, на който си беше нарисувано че е за спирачни механизми. Малък беше, но ми сигна за двата барабана и за двата спирачни апарата.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря Ви,колеги!Като ги боядисам ще кача снимки.
                    Fiat Punto 1.1 6Speed

                    Коментар


                      #11
                      Грунд и боя... но, ако оригиналната боя на барабаните има гланц, или е с гладка повърхност, ще ти се наложи да потъркаш с шкурка, което за нови барабани... е кофти случка според мен Моят съвет е да ги пръснеш след около две години, а не сега.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Колеги в тази връзка да попитам майстора който ми сменяше задните накладки при демонтажа отчупи малко парче от външния ръб на барабана въпросът ми е дали да го сменям или мога да я карам така?
                        Fiat Marea 16/16V 97г.

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          Грунд и боя... но, ако оригиналната боя на барабаните има гланц, или е с гладка повърхност, ще ти се наложи да потъркаш с шкурка, което за нови барабани... е кофти случка според мен Моят съвет е да ги пръснеш след около две години, а не сега.
                          Голи и лъскави са като... :D Няма никакво покритие върху тях,но пък си прав като полирани са!Май ще ги слагам така!
                          Fiat Punto 1.1 6Speed

                          Коментар


                            #14
                            nikolai4oto написа:
                            Колеги в тази връзка да попитам майстора който ми сменяше задните накладки при демонтажа отчупи малко парче от външния ръб на барабана въпросът ми е дали да го сменям или мога да я карам така?
                            Ако не е много голямо,си карай спокойно
                            Fiat Punto 1.1 6Speed

                            Коментар


                              #15
                              beast31 написа:
                              Vladim написа:
                              Грунд и боя... но, ако оригиналната боя на барабаните има гланц, или е с гладка повърхност, ще ти се наложи да потъркаш с шкурка, което за нови барабани... е кофти случка според мен Моят съвет е да ги пръснеш след около две години, а не сега.
                              Голи и лъскави са като... :D Няма никакво покритие върху тях,но пък си прав като полирани са!Май ще ги слагам така!
                              Колега ти няма да ги боядисваш и след няколко месеца ще раждясат.На един приятел на Делтата така стана хубави полирани той вика е що даги боядисвам и след околко година реши да слага лети джанти като махнахме желязните джанти и какво да видим барабаните взели да хващат ражда.
                              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                              Коментар

                              Working...
                              X