Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Перфорирани дискове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Перфорирани дискове

    Искам да попитам някой дали знае как се дупчат дисковете? Знам че си има перфорирани заводско ама са доста по-скъпи! Ходих при стугари да питам ама ми казаха че трябва фреза с делителен апарат и е много играчка да се направят = значи и скъпо че си струва Та аз си мисля дали неможе да се направи шаблон да се наложи върху диска и да се ударят(бележат) с център местата където трябва да се дупчи После вече е лесно? Няма ли някаква програма с която може да се направи шаблон в реални размери Ето това е кола на човек от форума която е пусната в "продава" продават се джантите ама вие вижте дисковете и кажете дали са оригиналми или после са дупчени???????????? ИНАЧЕ КОЛАТА Е ГОТИНА
    Прикачени файлове
    LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

    #2
    Човек не се занимавай с неща и модификации които могат да ти застрашат живота и живота на останалите!! На такива теми трябва да им се удря ключ веднага!! При тези неща си има стандарти и технологични процеси!! Ако ставаше толкова лесно...
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      ти си луд

      Коментар


        #4
        Че за какво са ти тея "перфорирани" дискове?Ако ти е толкова до визуалния ефект си купи нови дискове все пак кефа си има цена НЕДЕЙ ПРАВИ ЕКСПЕРИМЕНТИ да не си блъскаш после главата!А и старите хора са казали че евтиното излиза скъпо!
        Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

        Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

        Коментар


          #5
          Re: Перфорирани дискове

          maxuel82 написа:
          Искам да попитам някой дали знае как се дупчат дисковете? Знам че си има перфорирани заводско ама са доста по-скъпи! Ходих при стугари да питам ама ми казаха че трябва фреза с делителен апарат и е много играчка да се направят = значи и скъпо че си струва Та аз си мисля дали неможе да се направи шаблон да се наложи върху диска и да се ударят(бележат) с център местата където трябва да се дупчи После вече е лесно? Няма ли някаква програма с която може да се направи шаблон в реални размери
          Я по-добре надупчи барабаните отзад, за да излиза прахта от накладките и дори да стане нещо, няма да е фатално Да те улесня, защото после и за това ще пускаш тема - червените апарати се боядисват със специална високотемпературна боя (шпрей), а не с блажнярка
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Така четох че перфорираните дискове имат много по-дбри характеристики !!!!!ПО -ДОБРЕ СЕ ОХЛАЖДАТ ИМА ПО-ДОБРО СПИРАНЕ С ТЯХ ПО-НЕ СА ПОДАТЛИВИ НА ИЗКРИВЯВАНЕ много по добре излиза прахта от износилото се феродо?и други предимства имат Защо според вас на спортните "бегачки" а и на по-яките коли в серийно производство дисковете са или вентилирани или са перфорирани а и понякога двете комбинаций се срещат заедно??????????? Значи има ефект На моторите също са надупчени дисковете? АЗ МИСЛЯ ДА СИ КУПУВАМ НОВИ ДИСКОВЕ И ТОЧНО ЗАТОВА ПРЕДИ ДА ГИ СЛОЖА ИСКАМ ДА ГИ НАДУПЧА??? ама май трудно ще стане?????????????
            Прикачени файлове
            LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

            Коментар


              #7
              Има разлика между фабрично перфориораните и тези "направи си сам"! Моят съвет също е да не се занимаваш с глупости. Да не говорим, колко бургии ще отидат...
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                ммммммдаааааааааааа може и да имаш право ще си сложа новите и ще пробвам на старите да видя какво ще стане А за бупгии една от 6лв хубава бургия и има да си дупча много време ще ги дупча на настолна бормашина не с ръчната
                LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                Коментар


                  #9
                  maxuel82 написа:
                  ммммммдаааааааааааа може и да имаш право ще си сложа новите и ще пробвам на старите да видя какво ще стане А за бупгии една от 6лв хубава бургия и има да си дупча много време ще ги дупча на настолна бормашина не с ръчната
                  Вземи си поне 50 бр. от тези х 6 лв., че иначе няма да ти стигне стъблото да я точиш едната Според теб дали ще успееш да пробиеш над 30 дупки в 22мм закалено желязо с една бургия? - това стана малко като формула Не се занимавай с глупости, а си вземи едни БРЕМБО МАКС като си толкова навит на дупки и нарези.После ще трябва да караш всяка сутрин х 5 км с натиснати спирачки, за да ги загряваш, че иначе ще спира като влак
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    maxuel82 написа:
                    ммммммдаааааааааааа може и да имаш право ще си сложа новите и ще пробвам на старите да видя какво ще стане А за бупгии една от 6лв хубава бургия и има да си дупча много време ще ги дупча на настолна бормашина не с ръчната
                    Колега ти имаш ли представа какво ще пробиваш? И имаш ли представа какво ще стане с якостта на диска като му направиш дупките. И знаеш ли как ще се счупи като го сложиш на колата. Хубаво искаш да спираш добре,но знаеш ли какво точно е предимството на тези дискове? Като искаш толкова, купи си едни нови и това е. Не искам утре някой да се забие в мен, щото са му се счупили саморъчно направените дискове.Ти нон стоп ли караш така че да ти трябват такива дискове.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      ами тези отвори... и тях ли с дрелката....
                      Прикачени файлове
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #12
                        Колега не се излагай с тая гъзария първо отслабваш диска второ тоя хенд мейд ще ти яде много бързо накладките то оригиналните пробити ядат пък за тея няма да говорим ще трябва и накладки да копуваш по твъди както те посаветваха колегите ще трябва да загряваш за да усетиш минимална разлика в спирането даже няма да я усетиш. Толкова много информация в нетя прочети малко да видиш доволни колко са и са усетили разлика. Добре разбирам караш някой турбо купе пунто браво и еТс. и ти трябва спиране ама не съмнявам се караш нещо до 100 коня даже и да е пунто 1,1 няма да усетиш разлика ако искаш да направиш някакво подобрение вземи по големи дискове по добри накладки смени заден мост нещо с такива неща не се занимавай за мен това е да почна да си олекотявам колата като махна гредите Ако не ти пука за твоя живот цени този на другите Успех!
                        Fiat punto 1,1
                        Fiat bravo 1,6 16v
                        Fiat bravo 2,0 20v
                        Honda civic 1,5
                        BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                        Коментар


                          #13
                          и за да не говоря празни приказки ето малко постове от други форуми "познавам доста хора с такива.нищо особено.викат че си е същото като с гладките.може би малко повече ядат накладки. " , "Нарязаните дискове хапват по-бързо накладките,за брембото в БГ съм чувал лоши отзиви,но аз не съм ползвал."Единствената разлика е (при това не знам дали е от дисковете), че заграват по-бавно!!! Но пък съм с Ferodo Racing накладки и може да е от тях... Ще ги видиме колко ще издържат!!!" -> kingpin vw club , "аз сложих брембо макс на астрата... изглеждат ефектно, друга разлика засега не мога да усета "
                          Fiat punto 1,1
                          Fiat bravo 1,6 16v
                          Fiat bravo 2,0 20v
                          Honda civic 1,5
                          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                          Коментар


                            #14
                            как съм пропуснал тази тема? аз съм го правил това бе пич. обаче тогава нямаше електирчески дрелки и трябваше с ръчна да правя дупките. а нарезите направих с ножовка. дори си изписах името на тях после с пирон и написах годината срещу името Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 . обаче след като направих това ги закалих, много е важно! напалих стари гуми и с маша държах дисковете на огъня, след това като се нагреят ги каляваш във вода. прочети книгата "как се калява стоманата", има много полезни неща по този върпос след като ги пробвах нямаше много голям ефект, затова реших да пробвам да модифицирам накладките- пресовах сам картон. ама нямах преса, затова газих с камиона на един приятел малко картон. станаха доста меки накладки, спират прекрасно. пробвай, ако има нещо още да ти обясня кажи само Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              pakumba написа:
                              как съм пропуснал тази тема? аз съм го правил това бе пич. обаче тогава нямаше електирчески дрелки и трябваше с ръчна да правя дупките. а нарезите направих с ножовка. дори си изписах името на тях после с пирон и написах годината срещу името Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 . обаче след като направих това ги закалих, много е важно! напалих стари гуми и с маша държах дисковете на огъня, след това като се нагреят ги каляваш във вода. прочети книгата "как се калява стоманата", има много полезни неща по този върпос след като ги пробвах нямаше много голям ефект, затова реших да пробвам да модифицирам накладките- пресовах сам картон. ама нямах преса, затова газих с камиона на един приятел малко картон. станаха доста меки накладки, спират прекрасно. пробвай, ако има нещо още да ти обясня кажи само Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                              Пропусна да му кажеш как си залепил пресованите накладки към плочките,или си използвал по-иновативен метод за монтирането им в спирачните апарати?!?
                              Fiat Punto 1.1 6Speed

                              Коментар

                              Working...
                              X