Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

A тази лампичка е за... ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    A тази лампичка е за... ??

    Значи от 4 5 дена като натисна спирачката,на таблото ми светва лампата съседна на ръчната (отдясно). Какво точно сигнализира тя? Не светва всеки път,а като че ли само когато колелата са завъртяни в определено положение. Аз мисля,че това означава,че дисковете ми са изхабени. Но не мога да съм сигурен тъй като за пръв път ми се случва,а и не разбирам много от механиката на колата, та реших вас да питам. Преди 4 месеца сменях задни накладки и спирачната течност е перфектно измерена между минимума и максимума
    Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

    #2
    А колата е....?Щракни една снимка,колега?
    Fiat Punto 1.1 6Speed

    Коментар


      #3
      Re: A тази лампичка е за... ??

      d1sp0sabl3 написа:
      Значи от 4 5 дена като натисна спирачката,на таблото ми светва лампата съседна на ръчната (отдясно). Какво точно сигнализира тя? Не светва всеки път,а като че ли само когато колелата са завъртяни в определено положение. Аз мисля,че това означава,че дисковете ми са изхабени. Но не мога да съм сигурен тъй като за пръв път ми се случва,а и не разбирам много от механиката на колата, та реших вас да питам. Преди 4 месеца сменях задни накладки и спирачната течност е перфектно измерена между минимума и максимума
      Или ако не можеш да снимаш лампичката ела в неделя на стадиона в 4 и ще разбереш каква е тази лампа.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Ако приемем че колата е от снимката, то провери датчика за накладки дали не се опира някъде по шасито, ако е откачен, а също и самите накладки. Датчика е на предно ляво колело, на накладката откъм цилиндъра, демек вътрешната.

        Коментар


          #5
          Колата е от снимката. Малко по-късно ще снимам и лампичката.А относно неделя - някой може ли да поставя фолио :D ?
          Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

          Коментар


            #6
            Провери нивото на спирачната течност- това, че преди 3 месеца е имало нищо не значи. :D
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              Ето това е. п.с. извинете за закъснението,но се наложи да отсъсвам от града
              Прикачени файлове
              Fiat Bravo 1.6 16v 1999г

              Коментар


                #8
                Накладки...

                Коментар


                  #9
                  и при мене светва тази лампа от време на време с Мареа Weekend съм.от какво е последно ?
                  FIAT Marea Weekend 1.6 16V 98' SX

                  Коментар


                    #10
                    Колегата малко по-горе го е написал - Сменете си накладките !
                    Никога не е късно да откриеш себе си!
                    Lancia Lybra 1.8cm3 131hp V.V.T. 2002г. Бивша
                    Fiat Stilo 1.6 16v Dynamic 2002

                    Коментар


                      #11
                      Сигнализация за износване на спирачните накладки! Но понякога кабела на датчика се притрива и започва да дава електрическа връзка към шасито и резултата е пак примигване на същата лампичка!

                      Коментар

                      Working...
                      X