Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Демпване" на вратите - кратко ръководство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Демпване" на вратите - кратко ръководство

    Вчера и днес беше много приятно времето, особено днес в СЗ беше много слънчево и топло и се захванах.Първо свалих корите и махнах заводската изолация подобна на стиропор, но не точно.Ел Макароно Де Жабаро т.е. предния собственик ме е улеснил като е разширил гнездата и е сложил ринг за 16.5см говорители, за сметка на това ми беше омазал тотално аудио инсталацията.На следващата снимка се вижда фабричната изолация, която не можах да отлепя, само в горните краища се беше натрошила и я изроних.Следващата стъпка е хубаво почистване на вратата от праха, много важно т.к. новата лента няма да държи.За целта - вода и после минах със спирт.За демпване ползвах хидроизолационна лента на битумна основа с алуминиево(или имитиращо) покритие от Mr. Bricolage.Има най-различни като размери аз ползвах 10см ширина.Лентата е турска:на цена 16.50лвАко не прекалявате като мене ще ви стигнат 2 рола - 33лв, което пак илиза в пъти по-евтино от Динамат-а.Лентата е самозалепяща се, но за всеки случай нагрях с мощен сешоар, поради липсата на пистолет за горещ въздух. Лентата се реже с макетен нож и с резки движения, в противен случай се "надъвква".След облепянето на вътрешните стени, се облепят външните.Eто така:Лентата е много лесна за работа, лепи се по всички краища и ъгли.Следващата стъпка не е задължителна, но препоръчителна, а именно хубаво пране на свалените вече кори.След което следва и тяхното облепяне: Следва поставяне на корите, като преди това се снабдих с нови щипки т.к. заводските си плачеха за смяна: Много лесен начин за поставяне на кората е като щипките се поставят на самата кора и после по време на слагането се натиснат.Това е цялата процедура, постигнатото:- огромна разлика в звученето, по-плътен звук т.е. целта ми е постигната !- край на дрънченето, дори при volume-то на мах.Доволен съм от загубения ден и половина. ---------------Допълнение - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=500465#500465
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    #2
    от кога чакам някои да намери заместител на Динамат-а. Евалаааа колегааа сега и аз чакам хубаво време и я мятам че как дрънчи
    Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

    Коментар


      #3
      Един приятел ме "светна" за лентата, докато мърморех, че пак не съм доволен от саунда.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        а щипките откъде взе?

        Коментар


          #5
          Магазин за авто аксесоари, като цяло ги има почти навсякъде.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Ами аз бях писал в една тема още преди 5-6 месеца как аз си демпнах вратите с подобна лента самоче аз го направих от вътрешната и външна част на вратата т.е. тази която е към купето и резултата е задоволяващ.
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар


              #7
              Аз лично искам да благодаря на колегата emzo. Днес цял ден се занимавахме с един приятел, но ефекта е поразителен.

              Коментар


                #8
                Привет колеги.Имам едно по-евтинко предложение.Нали целта не е водоустойчивост?Та тази лента е мека и много добре лепи.Дълга е май 10 метра,5 см. широка,3 мм. дебела.Цана 11,50.Мека е и перфектно поема вдлъбнатини и издутини.Къса се с по-рязко движение,но разбира се може и с ножица,нож.Казва се "K-flex Лента изол."Тя е изолационна някаква.Днес махнах кората да видя какви са говорителите и пробвах с нея.Лепнах само на кората.Отидоха най-много 2 метра.На снимката е остатъка от ролото.Като си взема говорители,ще направя и тази галимация.
                Прикачени файлове
                Marea Weekend
                2,4 JTD 130 '99

                Коментар


                  #9
                  Пробвай и сподели ефекта, аз избрах тази лента по-горе, заради алуминиевото покритие.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Аз ще пробвам,но ми трябват по-силни говорители.А друго да питам.Водата,която се стича в края на прозореца(нали има малка дупчица),не отива ли във вратата и няма ли да повреди говоритела.На моите врати има някакъв найлон.Днес нямах с какво да снимам.Та много интересно-говоритела също е мушнат в найлона.Отзад няма дупка(в найлона) да се ползва вратата като съндък,а баса е прекрасно мек. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15На първата ти снимка,колега,дупчицата е точно над говоритела.
                    Marea Weekend
                    2,4 JTD 130 '99

                    Коментар


                      #11
                      Ами не съм свалял кората, за цяла зима и сега яко дъждове - свирят си
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Поиграх си днес.Отидоха ролка и половина.Не е на далавера .Ако го облепя цялото ще идат 2 ролки и малко.При мен има нещо като найлон,но по-поресто и меко.Оставих го.Баса стана мааалко по-твърд,но пък звукъъъ стана мнооого по-плътен.Много съм доволен от себе си. Около говоритела нарочно не съм лепил,щото ще ги сменям и ще режа вратата,но това по-нататък.Та ето какво направих.Днес направих и другата врата.Мисля,че съм се справил добре.Няма дрънчене и звука е много по-плътен.
                        Прикачени файлове
                        Marea Weekend
                        2,4 JTD 130 '99

                        Коментар


                          #13
                          Пропуснал съм твоя пост, сори.И аз така го направих (последната снимка). Само че моята лента е с алуминиево покритие и предполагам ефекта ше е малко по-добър.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Пак има леко дрънчене.Не е както беше,но не ми се занимава повече с вратите,да видя кое дрънчи.Като дойде време да сменям говорителите,може да се поразровя пак в тях или да махна бялото найлоново... нещо и да облепя пак,но май няма да е скоро.Звукъ е задоволителен за сега.
                            Marea Weekend
                            2,4 JTD 130 '99

                            Коментар


                              #15
                              Лек ъпдейт.Онзи ден се заиграх да оправя едно гадно дрънчете от палеца за заключването или както там му се вика.За целта си намерих текстилна лента (някои и викат бандажна): Последва облепяне на метални пръчки/тръби на централното с цел заглушаване на дрънчащия звук.И най-накрая, но не на последнот място по-важност.Минаване на палеца/бутона с 1 слой от лентата.Точно един, защото при повече ще пречи да се движи.Следват бутоните за ел. стъклата. Те поне са лесни.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X