Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с таблото на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това с бушоните беше до следващото палене!!! Утре свалям таблото...
    Fiat Punto 00 1.9 JTD ELX

    Коментар


      #17
      Провери всички крушки!
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #18
        Днес разглобих таблото до всички съставни части и не открих видим проблем. В това табло крушки няма!!! Единственото което ми направи впечатление, е едно жужене малко след изключване от контакт, което идва от стрелката за нивото на горивото. Май ще трябва да пробвам друго табло - ако някои знае за 1.9 JTD 2000г. на части ще съм благодарен за инфото.
        Fiat Punto 00 1.9 JTD ELX

        Коментар


          #19
          ходих при няколко майстора- умрял процесор, препоръка- да сменям таблотопомагайте къде да търся табло за това HGT

          Коментар


            #20
            Добреде... аз имах подобен проблем преди време и изведнъж таблото се оправи само за около 2 месеца всичко си беше ок нито е гаснало таблото нито нищо... До преди два дни пак започна да мига и т.н....Според мен ако е от процесор или работи или неработи немога да си го обясня ... Най интерестнотното е че и електрониката за ел.стъклата се базика ту работи ту не работи и не е от машинките защото като им подам ток от аку-то си въртят... Ди ли е възможно таблото по някакъв начин да е свързано с ел.стаклата или са отделни проблеми...П.С. Но се проявяват по едно и също време... Кажете някои свестен жичка-джия в София !!!
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #21
              Чудя се, тези смайващи цифри на средния разход (22.5 л/100км) към проблема с таблото ли да ги отнасям, или към ECU-то? Това е разход извънградско при условие, че скороста ми е между 80-110км (изминати 200км), но със сигурност не е реален. Градско ми седи едно 13-14 л/100км, но е между 7 и 7.5 литра...
              Fiat Punto 00 1.9 JTD ELX

              Коментар


                #22
                k2men написа:
                Чудя се, тези смайващи цифри на средния разход (22.5 л/100км) към проблема с таблото ли да ги отнасям, или към ECU-то? Това е разход извънградско при условие, че скороста ми е между 80-110км (изминати 200км), но със сигурност не е реален. Градско ми седи едно 13-14 л/100км, но е между 7 и 7.5 литра...
                Загледай се добре дали е l/100км или km/l защото и аз се бях объркал така, но се оказа второто. Таблото ти показва, колко км може да изминеш с 1 литър. Тоест за да получиш разхода трябва да разделиш 100 на числото, което показва (в случая 22,5) 100/22,5=4.45л/100км, което е добър разход.

                ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                Коментар


                  #23
                  Здравейте колеги, имам същият или подобен проблем с таблото. В движение спряха да работят уредите на таблото, скоростомера и обортомера забиха там където бяха угасна лампичката на късите светлини резервара отиде на макс и градусите най-долу осветлението работеше. След 2мин. се оправи и след малко пак заби и на момент премигваше. На светофара спрях ми показваше 20 км/ч и 2000 оборота после тръгнах и карах на 3-та с 40 а ми показваше 60км/ч. Разглобих таблото да се от буксата на таблото, но не от нея. Ако е изгорял процесора не би ли трябвало да не се оправя и да премигва
                  Последна редакция от efrdimitrov; 24.03.2018, 11:34.

                  Коментар


                    #24
                    За по горния колега Има разлика l/100км или km/l
                    и за таблото
                    Може да е от букси при бушоните или отпред при двигателя
                    като натискаш стоповете и мигачите добре ли светят
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар

                    Working...
                    X