Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с таблото на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с таблото на пунто

    здравейте колеги, пунтото е от подписа ми. таблото с уредите не работи. на моменти примигва, стелките подскачат и пак угасва. иначе колата пали, върви, фарове светят, всичко й работи, но на таблото нищо - нито лампи, нито стелки, никаква информация. първото което ми хрумна е че буксите не правят добър контакт, проверих ги и са ок.имал ли е някой подобен проблем... идеи какво може да е??, помагайте, предварително благодаря
    алфа 156 2,4 jtd 98г.
    пунто 1,9 jtd 00г.

    #2
    проблема е ясен - изгорял процесор
    алфа 156 2,4 jtd 98г.
    пунто 1,9 jtd 00г.

    Коментар


      #3
      кола

      това трудно се отремонтира намирането на друго табло също е трудно носил ли си го някъде за ремонт[/u]
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Преди имах УНО и при подобен проблем се оказа плочка на контактен ключ.
        Fiat PUNTO 75 SLX

        Коментар


          #5
          табло

          на няколко опита за ремонт на табло някой стават ама има и когато е вярно процеса не стават носи ли го някъде на ремонт иначе трябва друго да търсиш
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            табло

            таблото е проверино, процесора е изгорял, имам основания да се доверя на майстора. намерих ново табло и тръгна, сомоче на това му мига дисплея, иначе всичко работи, казаха ми че са връжали километража и с нов софтуер ще се оправи. има те ли идея дали това е вярно, да ли не е необходима адаптация на новото тало спряма колата или пък зануляване на грешки..../новото табло е от катастрофирала кола/п.п.благодаря за споделеното дотук
            алфа 156 2,4 jtd 98г.
            пунто 1,9 jtd 00г.

            Коментар


              #7
              Фиат Пунто HGT 1,8, подобен или същия проблем. Таблото понякога светваше, понякога не, като дам контакт. от две седмици изобщо не свети. музиката работи и таблото под нея е осветено. само това пред волана с уредите не свети. дали е същия проблем и как да разбера или може да е някой бушон?

              Коментар


                #8
                Здравейте колеги,моят дисплей също мига.Така купих колата,знам че е удряна незнам дали е от това.Занулявах грешките но не се оправи.Таблото също не светеше но миго оправиха. PUNTO 1,9JTD
                FIAT PUNTO, 1.9 JTD,

                Коментар


                  #9
                  1

                  значи имаме сходни проблеми, сега остава да се намери някой компетентен колега да ни насочи от къде да тръгне решението на провлема..
                  алфа 156 2,4 jtd 98г.
                  пунто 1,9 jtd 00г.

                  Коментар


                    #10
                    Здравейте, аз този проблем го установих ден след като си взех колата , когато трябваше да си пусна фаровете. Без пуснати фарове всички стрелки и лампи работят, но пусна ли габарити или фарове всички стрелки припадат, а така също я няма и самата подсветка - пълен мрак. Къде да търся маса или бушони и лесно ли се сваля таблото на Punto 1.9 JTD 00
                    Fiat Punto 00 1.9 JTD ELX

                    Коментар


                      #11
                      а бушоните проверихте ли
                      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                      Втората......пак същата!
                      (_-_)______////_______(_-_)
                      Punto75-Вече на жената!
                      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                      Коментар


                        #12
                        Днес сутринта си проверих всички бушони, този който отговаря за тоците по таблото е здрав, когато го извадих час и такива неща изчезват, след това го поставих пак и сега и на фарове уредите работят, но подсветката я няма все още - сега предполагам идва ред на разглобяване на таблото....
                        Fiat Punto 00 1.9 JTD ELX

                        Коментар


                          #13
                          Колеги тъкмо реших и аз да мина жтд и почвам да се разочаровам маи ще си карам бензиновият варянт много почнаха да му стават проблемите и ел усилвателя на жтд не е като хората моита бензинка от както съм я взел преди година и половина близо две никви ядове дано си оправите проблемчето колеги успех
                          Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

                          Коментар


                            #14
                            Аз още не мога да обърна внимание на колата, но това не е проблем на JTD а на тези малоумници от автокъщата дето са я удавили когато са я мили - поне при мен си мисля, че е така след като едно разместване на бушон решава половината проблем!!! Сега се надявам и светлините да се появят при следваща намеса или затопляне на времето
                            Fiat Punto 00 1.9 JTD ELX

                            Коментар


                              #15
                              И аз имах подобен проблем преди време... За късмет от 6 месеца не ми е гаснало таблото... От какво е незнам... Как се оправя също незнам... Но възможна причина е проблем със контактния ключ!
                              Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                              Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                              Коментар

                              Working...
                              X