Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Втвърди се спирачката

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Втвърди се спирачката

    Сега като тръгнах да изкарвам колата от гаража и при натискане на спирачката тя беше бая твърда, затва направих 2-3 кръгчета, загря колата но педала си остана твърд Иначе си спира,но се натисна трудно педала, да не е за смяна маслото им
    Fiat Bravo 1.4 12v

    #2
    Надървила се е шегувам се бре сега сериозно, проблема наи вероятно ти е от сервото. Направи следното на загасена кола натисни и дръж спирачката, през това време запали колата, ако педала "потъне" сервото си бачка , ако не отиди отпред и прегледаи маркуча които прави вакума в сервото, единия му краи е в смукателите другия в сервото. Виж да не е спукан някъде макар че си мисля че ако е спукан колата ще държи и високи обороти щото ще смуче въздух, ама ти си го провери де, по лошото е да е спукана мембрана на сервото тогава маи ще трябва да го сменяш.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Сигурно е различно при различните модели, ама при мен единия край на маркуча е във вакуум-помпата, а другия - в сервоусилвателя на спирачките.

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Сигурно е различно при различните модели, ама при мен единия край на маркуча е във вакуум-помпата, а другия - в сервоусилвателя на спирачките.
        Туй добре но ти караш печка, а той кара тунджа, пък двамата се вакуумирате по различен начин
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Втвърди се спирачката

          най вероятно е серото-провери се маркуча дето влиза в серото дане е спукан някъде
          уно 1300д

          Коментар


            #6
            имах същия проблем преди месец.оказа се маркучите към предни спирачки.бяха се запушили.от там идва и втвърдяването .смяната става за половин час.цената на бройка е около 12 лв.

            Коментар

            Working...
            X