Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв Акумулатор да си купя....?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    От днес Бравото е с FAAM 45 Ah за 80 лв.Веднага го поставих на зарядното на 1,5 ампера за дозаряд защото гъстотата на елетролита е 1,21 ,а трябва да е доста нагоре.Когато зареждате акумулатор кипене не трябва да има защото по този начин същия заминава след време по дяволите.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #77
      Tornado написа:
      От днес Бравото е с FAAM 45 Ah за 80 лв.Веднага го поставих на зарядното на 1,5 ампера за дозаряд защото гъстотата на елетролита е 1,21 ,а трябва да е доста нагоре.Когато зареждате акумулатор кипене не трябва да има защото по този начин същия заминава след време по дяволите.
      Под кипене имаш в предвид бълбукане на електролита нали?
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #78
        batproho написа:
        Tornado написа:
        От днес Бравото е с FAAM 45 Ah за 80 лв.Веднага го поставих на зарядното на 1,5 ампера за дозаряд защото гъстотата на елетролита е 1,21 ,а трябва да е доста нагоре.Когато зареждате акумулатор кипене не трябва да има защото по този начин същия заминава след време по дяволите.
        Под кипене имаш в предвид бълбукане на електролита нали?
        Да.Внимавайте с какво дозареждате защото всичко е много сложно.Поддръжката на акумулатора не е просто зарядно устройство за 40 лв. и давай яко цяла нощ заряд.Ето една публикация, дето може да от полза за някой,Удължаване живота на нормален и възстановяване на
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #79
          Да ви предупредя докато още ми е на акъла.Не си купувайте акумулатор Perion.Бил по лиценз на Варта ала бала. http://nissanbg.com/newforum/viewtopic.php?f=4&t=7794
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #80
            онзи ден по стечение на обстоятелствата ми падна моя в бургас и влязох в първия магазин и си взех варта най-прост. беше на цената на искара 55 ампч, вартата е 52 111 кинта, с око ако има някво значение.... /само за инфо сутринта като тръгвах от сф видях, че окото свети на умряло на моя и вярно в бургас вече не запали/
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #81
              niko_ymn написа:
              Трета година съм с Искрата, и повече няма да мога да си купя такава, защото щем не щем тяхните заводи вече са собственост на МОНБАТ ... но не съм убеден, че качеството е чак толкова лошо ... по-скоро го отдавам на слаба поддръжка.
              Това първото не е вярно. Искра се произвеждат в завод "Елхим Искра" Пазарджик, и нямат нищо общо със завода в Монтана. Работил съм за тях доста време, имам малък пръст и в технологичното им оборудване.Качеството не е лошо.Tornado, гледам си купил FAAM - това е най-големия боклук, който може да се продаде за акумулатор. И аз се излъгах, като направих асоциация с известната марка FIAMM, ама не би. На всичко отгоре трябваше да ида да ми заверят гаранцията в сервиз, но тъй като го взех за Опела, който не се кара много често, така и не отидох. След 3-тия месец акумулатора не става за нищо. Нито може да се зареди, нищо.Направи ми впечатление, че като го купих, нямаше грам ток в него. Наложи се да го зареждам, преди да го монтирам на Опела.Сега пак няма акумулатор, горкичкия.Мисля, че тези акумулатори са китайски някакви (никъде не пише), но се дистрибутират там, където са дистрибутори на MONBAT. Може и да са наши, монтански, не знам.Моят съвет е, не си купувайте такива акумулатори.В МЕТРО продават Magneti Marelli - в Дедрата съм с такъв вече доста време, като преди това беше на Темпрата. Не са много по-скъпи от българските. Гледам, и в Карфур ги има.

              Коментар


                #82
                batproho написа:
                Tornado написа:
                От днес Бравото е с FAAM 45 Ah за 80 лв.Веднага го поставих на зарядното на 1,5 ампера за дозаряд защото гъстотата на елетролита е 1,21 ,а трябва да е доста нагоре.Когато зареждате акумулатор кипене не трябва да има защото по този начин същия заминава след време по дяволите.
                Под кипене имаш в предвид бълбукане на електролита нали?
                Кипенето е в края на зареждането само ,но с качествен уред за зареждане.Преди 3 дни поради това ,че задната 5 врата не беше затворена ми се срина акумулатора на Мареата Ексайд Ексел на 2 години и 7 месеца.Започнах заряд на 1,5 ампера ток и след 30 часа резултата беше на лице 1,27 гъстота на елетролита.Въпреки това окото не искаше да светне зелено и понеже си имах едно резервно око извадих неговото и поставих резервното.Същото показа ,че всичко е наред разглобих това което не отчиташе и установих ,че топченцето е гумено и се е замърсило и затова не иска да изплува.За сведение на всички индикацията светва в зелено на 1,26 гъстота не по ниско.Внимание обърнете на зареждането - не повече от 2 ампера защото започва сулфатизация по плочите и ефекта не е задоволителен.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #83
                  Колеги, срещнах в тази тема много негативни мнения за акумулатори. Но ми направи впечатление, че никой не е писал да е направил нещо по въпроса с рекламациите. Не сте ли чували за комисията за защита на правата на потребителя ?! Аз изчетох Закона за защита правата на потребителя, а и съм с есблъскавал по друга тема (обувки...) с този Закон. Там пише : Всяка стока има 2 години гаранция по ЗАКОН !. независимо колко обявява продавача. И докато изтече гаранцията, продавача се задължава да подменя или ремонтира неопределен брой пъти стоката или услугата. Също така , извинения от рода на: аз само ги продавам, обърни се към производителя - НЕ ВАЖАТ ! Пак в Закона пише: Проадва се ЗАДЪЛЖАВА да съдейства да придвижи рекламацията до вносител, или производител. За отказа на което подлежи на глоба до 1 000 лева.Така че - ДЕРЗАЙТЕ ! Търсете си правата, за да премахнем от пазара некоректните сервизи и продавачи !
                  FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

                  Коментар


                    #84
                    msotiroff написа:
                    Та, ако не мислиш да си продаваш автомобила скоро Моторкрафт е марката - има модели с по 7год. гаранция , по около 400-450лв са, но си заслужава.
                    Колегата е много прав за Моторкрафта страшно издръжливи.Имам и Иксайд също добри,стига да се прави редовната профилктика и елемантарни грижи.На Фиата сложихме Гигават с 2год. гаранция ще го видим и него
                    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                    Коментар


                      #85
                      Имам един въпрос - Нормално ли е на дизелов автомобил Браво ТД100 акумулатора да е 60Ah със 360А стартов ток. На мен ми се струва малко, но пък до сега 2 зими не съм имал проблеми.
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        #86
                        При мен моя Monbat издържа година и малко повече от половина - изпърдяла му се едната клетка разбираш ли и пали само когато колата е заграла , а преди това се сещате как пали :D ( добре че беше още в гаранция -нямам голями консуматори на ток в колата ) , смениха ми го , по точно точно доплатих 35 за нов австрийски Баннер мисля че казваше ( дадоха ми гаранция и за него 2 год. ) Хвалиха го много тоя баннер - нов бил тва ти онова ти .. викам айде давай го пък квото е все пак има 2 год гаранция , така че съм на далавера
                        Fiat Brava SX 1.6 16V 103 BHP

                        Коментар


                          #87
                          pl4 8rp написа: Преглед на мнението
                          Колегата е много прав за Моторкрафта страшно издръжливи.Имам и Иксайд също добри,стига да се прави редовната профилктика и елемантарни грижи.На Фиата сложихме Гигават с 2год. гаранция ще го видим и него

                          За протокола и GIGAWATT-a;
                          купихме го на 02,2008, а почина оня ден на 12,09,2017.
                          Не знам, дали има и каква е зависимостта между км и издръжливост, но 100% следващия ще е пак такъв.
                          Е, дотогава зареждам дълбоката резерва Motorcraft от стария форд. Щампата му е от 2001 да видим и той колко ще изкара отгоре.
                          Click image for larger version

Name:	Motorcraft Ford Technology.jpg
Views:	1
Size:	289,4 KB
ID:	2094986
                          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                          Коментар

                          Working...
                          X