Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв Акумулатор да си купя....?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    u_bo написа:
    е ти нали беше доволен от ексайда ?! (торнадо)
    Разбира се ,че съм доволен.Според моята класация за България ги подреждам така:1.Варта.2.Ац Делко.3.Ексайд.Бош не го намесвам защото нещо имам съмнение ,че в България са вече ментаци иначе като марка смело ще ги поставя на първо място.Българските марки изобщо не подлежат на класиране.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #32
      За БОШ ми казаха, че преди е имало партида с изтекъл срок на годност и вместо да я върнат нашите, са решили да си направят далавера и да ги продадат като читави. После затова доста народ е изпищял от скапан бош. Сегашните били както трябва, щото други хора от бош са се усетили за далаверата и са я спряли. Колко е истина не знам, защото това е казано от единия на втория, та на третия та на мен и всеки като си поокраси и пообърка, тя става една ...Аз съм с бош от една година. Дано да сме заедно повечко време
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #33
        phoenix написа:
        Само да кажа че веднъж си купих Искра и точно седмица преди да изтече гаранцията, батерията умря, ама умря истински. Голям късмет за 1 година се скапа, дадоха ми нов който съответно нямал гаранция, понеже.... ми била изтекла едната година, след като съм дал пари, и познайте какво стана.... 1 година след това и той умря. Искра... никога повече.
        Аз имам два опита с Искра и положението е 1 към 1 с твоето. Изкарват си гаранцията и то със зор.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #34
          vsd написа:
          За БОШ ми казаха, че преди е имало партида с изтекъл срок на годност и вместо да я върнат нашите, са решили да си направят далавера и да ги продадат като читави. После затова доста народ е изпищял от скапан бош. Сегашните били както трябва, щото други хора от бош са се усетили за далаверата и са я спряли. Колко е истина не знам, защото това е казано от единия на втория, та на третия та на мен и всеки като си поокраси и пообърка, тя става една ...Аз съм с бош от една година. Дано да сме заедно повечко време
          Затова и не ми е примамлива офертата на Практикер Велико Търново за Бош на 100 лв. за 50 Ah.Акумулатори са ме учили ,че се купуват от магазин за такива както и гуми,масла,антифризи и какви ли не още консумативи.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #35
            Аз реших да взема Бош.Дилемата е 65Аh или 74Аh.Сегашния ( имам съмнения ,,че е оригиналния) е 65.Ха сега,помагайте.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              #36
              Оригиналния в Браво/а ЖТД е с надпис ФИАТ/Ланчия, 60 Ач, 380 ампера стартов ток. Аз карам с 62/540, току що ходих да го проверят, защото сутрин върти трудно, акумулатора е перфектен, явно стартера ми има нужда от намеса.

              Коментар


                #37
                ogi28b написа:
                Оригиналния в Браво/а ЖТД е с надпис ФИАТ/Ланчия, 60 Ач, 380 ампера стартов ток.
                Пфу моят е такъв...да разбирам ли че това е оригиналният ми ?
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар


                  #38
                  Аз колеги съм от две години съм с Монбат и съм много доволен до сега няма зима няма лято никакви проблеми дано и за напред да е така(да чукна дърво),а братми преди година взе бош силвър за неговата кола и сега вече не става за нищо има мъртва клетка защо така можеби е попаднал на ментак.
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #39
                    6ma7ka7a написа:
                    Аз колеги съм от две години съм с Монбат и съм много доволен до сега няма зима няма лято никакви проблеми дано и за напред да е така(да чукна дърво),а братми преди година взе бош силвър за неговата кола и сега вече не става за нищо има мъртва клетка защо така можеби е попаднал на ментак.
                    Шшшт тихо да не те чуе акумулатора ,че още утре ще те извози.Точно толкова му е животеца на Монбат 2 години и малко.Очкавай включване тази зима.Дано не се окажа прав де.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #40
                      Geraka написа:
                      Пфу моят е такъв...да разбирам ли че това е оригиналният ми ?
                      Ами... може и да не е конкретно от твоята кола, но почти сигурно е оригинален от някоя кола. Ако си видял в една друга тема пиша че колегата ми си взе мареа 2000 година, и тя е с оригинален акумулатор. Така че явно не е нещо уникално да има акумулатори на по 8-9-10 години, работещи перфектно.

                      Коментар


                        #41
                        има един момент , който масово се изпускаМНОГО зависи от начина на експлоатация на акумулатора- ако се ползва предимно на дълъг път , за големи преходи - сигурен съм , че и най-гадния монбат ще издържи дълги години и собственикаще казва ’ супер съм доволен от монбата’-но ако се кара предимно градско - режим като на такси - често запалване, къси пробези - там вече ще си проличи кой е истинския акумулатор

                        Коментар


                          #42
                          До колегата Red Storm.Преди да си купиш 74Ач акумулатор пробвай дали ще се събере в бравото.Аз преди да си купя колата бях взел монбат 75Ач маи беше, щото ми откраднаха старият.И после тои не стана за бравото. И се наложи да го подаря. Пиши ако се събере 74Ач акумулатор БОШ.
                          Bravo JTD 105 '98

                          Коментар


                            #43
                            Ще пиша за резултата. Оги,мисля,че 62/540 е недостатъчен.ЖТД си иска по-сериозен акумулатор.Особено с това по-дълго въртене при палене плюс четирите свещи.Сегашната ми батерия,след 3-4 последователни паления,приключва житейския си път.На дисплея с километрите изписва BATT.Веднага след това е слагам на зимната ми кола-Фиеста.Върти без проблеми.Мога да ида на стартер до службата.
                            Octavia RS
                            Evo 10-служебната играчка.

                            Коментар


                              #44
                              Здравейте

                              Имам FIAT MAREA мотор 2.4 124к.с., но имам проблем със акумулатора. Интересуваме какъв акумулатор да си купя....75 ампера добре ли е като вариант EXIDE?

                              Коментар


                                #45
                                На 31.12 на пожар се наложи да купя акумулатор. За разлика от друг път, когато попрочитам тук-там или се консултирам преди да купя нещо, този път отидох директно в магазинчето на Монбат, което е на 200 м. от нас. Най-"големият" акумулатор, който се събираше и точно лягаше, беше 50 Ah, някакъв калциев с 30 % усилен стартов ток, 102 лв. Вече е под капака, а зеленото око ми се усмихва приветливо . Дано не съм попаднал на поредната некачествена стока, защото тази година не ми беше много успешна по отношение на покупките.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X