Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв Акумулатор да си купя....?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    rollin написа:
    Някой има ли си на представа колко струва нов AC Delco 75ah...щото утре ще ходя да гледам по магазините в града и да си имам някаква представа за цената
    139.00лв на 16.02.2006236.00лв на 21.01.20082 броя за 2 коли.Да не си помисли някой, че живеят по 2 години Не вярвам цената да се е променила от началото на годината.За всеки случай набий един телефон на Имахижу - те ще знаят, вярвам БТВ аз не съм съгласен, че БГ акумулаторите са ОК.До 16.02.2006 съм карал само с БГ.Винаги живота им е бил колкото е и гаранцията.И понеже съм убеден, че поредицата от съвпадения не може да бъде съвпадение, спрях да ги купувам Та като стана въпрос за гаранции, първото ACDelco съм сигурен, че беше с 3 години гаранция.Тоест наближаваме превратен момент :DП.С: Ако изобщо има някакво значение - няма 75Ah.74Аh са.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #17
      Бах мамаму...аз мислях, че са около 200лв ама не предполагах, че ги надхвърлят....ще се разгледам утре па ше видим какъв ще взема...
      >>JDM<<

      Коментар


        #18
        Ами за съжаление е факт.VARTA дори са малко по-скъпи.За Bosh не съм сигурен, но май е колкото делкото.Изобщо разход си е...
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #19
          Esper написа:
          Ами за съжаление е факт.VARTA дори са малко по-скъпи.За Bosh не съм сигурен, но май е колкото делкото.Изобщо разход си е...
          Мда...най вече като събере на едно:Гражданска, Смяна на масло, Акумулатор, Зимни гуми....и то май повече няма смисъл да изреждам
          >>JDM<<

          Коментар


            #20
            Аз пак да се включа. Колега, преди два месеца, когато избирах акумулатор, също в началото се хвърлях на най-скъпите. Като попрочетох из форума препоръки, попаднах на мнението на колегата u_bo, както ти казах и се спрях в избора си на Exide. Ето ти тука един линк да прочетеш малко за тях, там ще намериш и цени. Интересуващият те акумулатор е 190 лева. Няма смисъл, според мен, да се хвърляме на най-скъпите компоненти за нашите коли. Да не би да са нови или извънземни. Наистина, акумулаторът е важен детайл от колата, но все пак не ти препоръчвам някой ментак, за да минеш драстично по-евтино, а разумен избор. http://www.didi94.com/batteries/akum.htm
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #21
              u_bo написа:
              exide или Искрааз бих взел нещо такова
              Още един глас за ЕXIDE!Всеми си модел X-tra с допълнителна мощност
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #22
                Колеги, попадна ми Варта с отстъпка.Какво ще кажете за тях....?
                >>JDM<<

                Коментар


                  #23
                  rollin написа:
                  sugarboy написа:
                  Аз, по препоръка на колегата u_bo, преди два месеца си взех exide, а и предишният си беше такъв. Струваше 134 лева, 50 амперчаса, засега съм доволен.
                  Да ама на мене ми трябва нещо от рода на 75ач и цените стават серозни там.....
                  Не ти трябва 75 ,а 60 Ah с усилен стартов ток.XP04 (LSP2) - http://www.didi94.com/batteries/exide/x-tra.php
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #24
                    ето направо таблица за ФИАТ на кой какъв акумулатор му трябва http://www.didi94.com/batteries/exid...ar_b1.htm#fiat
                    Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                    Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                    Коментар


                      #25
                      Само да кажа че веднъж си купих Искра и точно седмица преди да изтече гаранцията, батерията умря, ама умря истински. Голям късмет за 1 година се скапа, дадоха ми нов който съответно нямал гаранция, понеже.... ми била изтекла едната година, след като съм дал пари, и познайте какво стана.... 1 година след това и той умря. Искра... никога повече.
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #26
                        phoenix написа:
                        Само да кажа че веднъж си купих Искра и точно седмица преди да изтече гаранцията, батерията умря, ама умря истински...
                        Точно такъв опит имам и аз.Само с един съм имал късмет преди години дето умря май седмица преди края на гаранцията.Дори случката беше смешна Умря по класическия начин - прекъсване м/у клетки.До вчера въртеше като пушка, на другия ден при стартиране - 0V.Иначе фарове светят, напрежение и електролит на 6...Директно в контейнера и взех да се чудя от къде да изтръскам пари за нов.Докато се чудех, намерих и гаранционната му карта - броени дни до края на гаранцията!Изприпках до контейнера, подпрях капака и със сръчен скок - хоп вътре.Все още стоеше, даже малко се беше разлял от електролита.Долях му малко от стар такъв и акумулаторджията ми го смени с нов :D Само това ми беше късмета с българското, но пък той се компенсира със сконфузната ситуация да се навра в контейнер за боклук Срам не срам - 80 и кусур лева беше ама по това време 80 лева бяха много по-80 лева от сега Другите, които съм сменял са били винаги след гаранцията и винаги много малко след нея...Нямам спомени за марка - може и на Искра да съм налитал но не вярвам да са били само такива - карам от 18 години и все съм пробвал и друга марка От тогава на български не кълва. Може би при Монбат да няма такава тенденция.Обаче нямам нито пари а още по-малко нерви за експерименти.Намерил съм марката, от която съм доволен за момента и ме ми се експериментира.
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #27
                          Аз току що си купих Искра 50Ah с усилен стартов ток от завода в Пазарджик с две години гаранция за 92,47 лв. До сега съм нямал ядове с Искра-та, на Пунтото е такъв вече 4 год. и половина няма ядове с него. Дано и за напред е така! :D
                          Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                          Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                          Коментар


                            #28
                            Esper написа:
                            Намерил съм марката, от която съм доволен за момента и ме ми се експериментира.
                            Сподели де каква е марката?
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #29
                              Ами нали по-горе писах, че последните 2 които съм купил са ACDelco Мисля, че и Варта също са много добри батерии, надживяващи доста гаранцията си.Абе да издържат още поне 40 години делката, които съм купил пък след това може да тествам и Варта
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар


                                #30
                                Tornado написа:
                                Esper написа:
                                Намерил съм марката, от която съм доволен за момента и ме ми се експериментира.
                                Сподели де каква е марката?
                                е ти нали беше доволен от ексайда ?! (торнадо)

                                Коментар

                                Working...
                                X