Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Избор на... домашна шевна машина!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ! Избор на... домашна шевна машина!

    Колеги и колежки, заглавието на темата показва за какво питане иде реч Наближават новогодишните празници, а заедно с тях и рожденният ден на майка ми. В къщи имаме една шевна машина СИНГЕР на покойният ми дядо, на достолепна възраст. Произведена е през далееечната 18-и-някоя си година.За това реших да подаря на майка ми една домашна шевна машина, за да не се мъчи на столетницата.В Технополис и Техномаркет има предложения. В Метро има някакви Аляска -> 2 машини за 240 лева. Чичко гугъл не е чувал за тази Аляска. А в нета БГ сайтовете за шевни машини се броят на пръстите на едната ръка.Кои са хубавите марки шевни машини и какви параметри се гледат при избора на такива?Благодаря предварително!

    #2
    Колега и аз мисля за шевна машина В практикер има някаква Budget, ама нещо не вдъхва доверие.В Техномикс мисля че имаше 5-6 модела, но нямам никаква идея коя е добра и коя не. Цените май бяха между 250 и 500. Може и нагоре, не съм сигурен.Сега видях че си от Белене. Не знам дали иамте Техномикс наблизо. Ако искаш ще проверя и ще пиша.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      И аз се присъединявам към питането защото има вероятност да подарявам такъв подарък.http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=30111
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Най-хубавите марки шевни машини най-вероятно няма да можете да си ги позволите. Първо се замислете какво точно ще се прави с тази машина - дали ще се шие от време на време някой погъв или ще се използва за цялостно ушиване на дрехи, колко често - веднъж годишно или всеки ден и с какъв бюджет разполагате. След това е търсенето А Budget е кофти марка. Имам циркуляр, който се развали след 5 месеца ползване (най-много да е включван 20-25 пъти), за щастие ми го замениха без много увъртания - не препоръчвам тази марка.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          SingerПросто други няма
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Brother

            Коментар


              #7
              сингер си е мерцедес на машините..майка ми има една такава 20 години вече
              фиат браво 1.4 12в
              фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

              Коментар


                #8
                grnka написа:
                сингер си е мерцедес на машините..майка ми има една такава 20 години вече
                те тогава са били качествени,но в момента нямат нищо общо със едно времешните, сега основни компонети са от пластмаса и при по голямо натоварване се чупят чувал съм добри думи за PFAFF или нещо такова бяха
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Не може да не сте чували и за шевни машини "Toyota". Ама дали като колите им са добри следва същото и за шевните машини
                  FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                  FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                  Коментар


                    #10
                    По-добре Toyota отколкото PFAFF! Жена ми има шивашко ателие и машините са й TOYOTA. Мисля, такава техника е най-добре да се купува от специализирани магазини >> http://www.axioma.3clab.com/pr_tojota.html Все пак, ако от нещо има нужда, хората ще отреагират адекватно. Докато ТЕХНО**** само ще ви гледат втренчено, а и всички знаем какви са им сервизите ...
                    Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                    Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                    Коментар


                      #11
                      Ако сте решили да купувате шевна машина, първо обърнете внимание на броя операции(фукции),които поддържа харесания от вас модел машина.Колкото повече, толкова по-добре. В зависимост от модела те са от 7 до 100+.Те са комбинирани : стандартни и украсителни.При моделите от по-висок клас, допълнителни екстри са :автоматичното вдяване, електронен дисплей, предварително зададени параметри за програмите,приставки за "трудни" материи, както и приставка тип оверлок, приставка за по-лесни манипулациис обемни платове и др.Не на последно място от значимост са гаранционния срок и производителя.
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        stivst написа:
                        Не може да не сте чували и за шевни машини "Toyota". Ама дали като колите им са добри следва същото и за шевните машини
                        И у нас сме с toyota -обаче тогава беше на промоция и излезна "само" 365лв. Много е доволна от нея.
                        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

                        Коментар


                          #13
                          И аз ще следя темата с интерес. Жената отдавна иска такова нещо, но все не ми се дават към 400лв Един колега е питал за тези 2-те от Метро Аляската за 240лв. някой да сподели мнение?
                          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                          Коментар


                            #14
                            tyson написа:
                            .... Един колега е питал за тези 2-те от Метро Аляската за 240лв. някой да сподели мнение?
                            Зависи за какво ще се използва тази машина,ако е само инцидентно,сигурно ще върши работа,но аз лично не бих купил такава машина.Кои са марките са изброени от колегите.

                            Коментар


                              #15
                              grnka написа:
                              сингер си е мерцедес на машините..майка ми има една такава 20 години вече
                              Баба ми има една такава на 100 години - прабаба ми със сигурност я е ползвала, но не съм сигурен и за прапрабаба ми. Все още работи като пушка, просто е удивително. Когато на майка ми полската машина на 25 години не може да мине някой тегел, майка ми ходи в баба ми и там ползва Сингер-а. но съвременните машини НИКОГА, ама никога, няма да издържат толкова. То като се замисли човек, кому ли е и нужно
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар

                              Working...
                              X