Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка 25 Мареа 2.4 тди Някой с подобен проблем!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешка 25 Мареа 2.4 тди Някой с подобен проблем!!!

    Колата е Фиат Мареа 2.4 тдиЗдравейте надявам се някой до помогне, Колата си върви но тази лампа свети докато загрее колата след това загасва, когато спра и пак запаля лампата загасва много по барзо отколкото при студен двигател. На диагностика ми дава Грешка 25 казаха ми релето на свещите смених го с ново но проблема си остана свещите работят проверил сам ги днес проверих и датчика за температура на антифриза работи в нормите!Това изписва за грешката - 25 Управление време подгряване на свещите неизправно - това го дава като закачим колата на Bosch ESItronicИнтересното е че релето се чува как изключва!Друг симптом е че сутрин двигателя пали но тресе около 5 секунди, ако не натисна малко педала на газта колата гасни, при следващото палене всичко е наред и тогава влиза в нормален режим на работа, пушека отзаде е бял!
    Dimitar Nakev

    #2
    Колега,фиат нямат двигател с означение TDI...твоят е или TD или JTD.Предполагам, че говориш за лампата с "реотанчето", която мига след запалване, когато има неизправност със свещите.Вероятно те са с изменени параметри. Препоръчвам да смениш и 5-те заедно.Успех

    Коментар


      #3
      Там където ти казват за тази грешка, защо не подменят релето за тяхна сметка, и ако проблема остане, да върнат старото, ако се оправи - плащаш и заминаваш. Майстори скапани....

      Коментар


        #4
        белият пушек е признак на неизгоряла нафта закачвал сьм и всичките показват такава грешкапроблема ти е един от следнитераспьсквач на някоя дюзацентровкавьздух в системата
        тунинговам си колите за удоволствие
        някои с турбо други с чип

        Коментар


          #5
          Колегата много точно ти подсказал възможните причини за белия пушек,въпреки че в твоя случай бих отхвърлил второто.Да с призная хвана ме в крачка и в момента не мога да твърдя със сигурност да ли при теб има подгрев и след старт на студен мотор,както при ТД 100,но предполагам че е така и да не би точно от там да ти идва и грешката. Успех!!

          Коментар


            #6
            Замерил сам слещите работият но грешката коята дава в ЕКУ е свързана с релето "Времето за подгряване на релето и неизправно" а то е чисто ново, но днес обърнах внимание в цифрите старото е 0 281 003 010 - 805 а сега на мен са ми продали 0 281 003 010 - 905 ще подя да се разправям защото до тук сам праснал 100 лева за диягностики при различни майстори. Старото реле е с 5 входа за управление но липсва 2 вход а Новото е с 5 входа за управление всичките налице , буксата също е с 5 но липсва втория кабел което което значи че е с 4 кабела за управление... щи снимам утре с снимки....
            Dimitar Nakev

            Коментар


              #7
              Аз ти говоря за подгрев след като запали мотора,в зависимост от температурата на мотора и околната среда се включва подгрева за няколко минути след като е стартирал.

              Коментар


                #8
                Подгряват мерил съм ги. Все си мисли че проблема е именно в релето което в момента е на колата то има два входа за плюс и минус и три изхода към ЕКУ а при старото имаше два изпода към ЕКУ и това е проблем компа не го командва колко време да подгрява в зависимост от температурата на двигателя.......Ако някой е имал подобен проблем нега сподели!
                Dimitar Nakev

                Коментар


                  #9
                  За триене!
                  Dimitar Nakev

                  Коментар

                  Working...
                  X