Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Airbag - Оправен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Airbag - Оправен

    Първо извинете ако съм объркал раздела.Въпроса ми се следния. Компютъра на airbag-а ми изгоря и той съответно е свален. Модела е airbag само на волана а самата кола е модел 2002 година. Намерих компютър от пунто същата модификация пак само със airbag на волана но колата е 2000 година. Двете дали са съвместими? Новия компютър (2000 г) при удара не е задействал airbag-а защото удара е бил страничен.Става въпрос за Punto MK2 1.2 8V.Мерси предварително.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    #2
    мисля че трябва да стане. неможеш ли да го вземеш само за проба?

    Коментар


      #3
      JacK`DanielS написа:
      мисля че трябва да стане. неможеш ли да го вземеш само за проба?
      Мисля да ходя на място да го пробвам но ме е страх да вземе да отвори възглавницата на волана.
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #4
        AdViSoRa написа:
        JacK`DanielS написа:
        мисля че трябва да стане. неможеш ли да го вземеш само за проба?
        Мисля да ходя на място да го пробвам но ме е страх да вземе да отвори възглавницата на волана.
        ми зависи как ще го пробваш иначе мойте впечатления са - ако съвпадат конекторите - аирбага е еднакъв.за проба - първо 15 минути стоиш с откачена клема на акумулатора , закачаш новата централа, проверяваш връзките И ЧАК ТОГАВА закачаш акумулатора,пък ако гръмне - гледай да не си надвесен над волана като се вързва аку-то,ВСИЧКО СИ Е НА ТВОЙ РИСК.просто споделям аз какво бих направил

        Коментар


          #5
          u_bo написа:
          AdViSoRa написа:
          JacK`DanielS написа:
          мисля че трябва да стане. неможеш ли да го вземеш само за проба?
          Мисля да ходя на място да го пробвам но ме е страх да вземе да отвори възглавницата на волана.
          ми зависи как ще го пробваш иначе мойте впечатления са - ако съвпадат конекторите - аирбага е еднакъв.за проба - първо 15 минути стоиш с откачена клема на акумулатора , закачаш новата централа, проверяваш връзките И ЧАК ТОГАВА закачаш акумулатора,пък ако гръмне - гледай да не си надвесен над волана като се вързва аку-то,ВСИЧКО СИ Е НА ТВОЙ РИСК.просто споделям аз какво бих направил
          Малко съм зле технически. Какво означава проверяваш връзките
          FIAT Nuova Punto 1.2 8V
          FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
          ...and justice for all

          Коментар


            #6
            кола

            как така изгоря да не се е запалил или наводнил не може ли да се от ремонтира като се закачи на диагностика какво излиза
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              как така изгоря да не се е запалил или наводнил не може ли да се от ремонтира като се закачи на диагностика какво излиза
              Колата се наводни. Диагностиката във Вантотрейд не го намира. Все едно не е втрзан или поне така ми обясниха.
              FIAT Nuova Punto 1.2 8V
              FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
              ...and justice for all

              Коментар


                #8
                Компютъра го взех и го вързах след като изчаках 15 мин с откачени клеми. Лампата пак свети и възглавницата не се отвори. Трябва ли да се ходи на диагностика да се чистят грешки или просто компютъра не работи?
                FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                ...and justice for all

                Коментар


                  #9
                  Сигурен ли си, че освен компютъра на аирбега не е заминало още нещо. Новия компютър също може да е прецакан, а грешката дори и записана, ако при следващо палене я няма чека не свети, в смисъл че дори и да изчистиш грешката пак ще си свети, ако нещо не е в ред.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    van_dal написа:
                    Сигурен ли си, че освен компютъра на аирбега не е заминало още нещо. Новия компютър също може да е прецакан, а грешката дори и записана, ако при следващо палене я няма чека не свети, в смисъл че дори и да изчистиш грешката пак ще си свети, ако нещо не е в ред.
                    Тоест отивам си на диагностика и каквото кажат там?
                    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                    ...and justice for all

                    Коментар


                      #11
                      AdViSoRa написа:
                      van_dal написа:
                      Сигурен ли си, че освен компютъра на аирбега не е заминало още нещо. Новия компютър също може да е прецакан, а грешката дори и записана, ако при следващо палене я няма чека не свети, в смисъл че дори и да изчистиш грешката пак ще си свети, ако нещо не е в ред.
                      Тоест отивам си на диагностика и каквото кажат там?
                      да !

                      Коментар


                        #12
                        Оправи се. Във Вантотрейд диагностика + труд за домонтаж 46,80.+ 50 за самия компютър ми се върза малко под 100 лева което ме устройва напълно.
                        FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                        FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                        ...and justice for all

                        Коментар


                          #13
                          AdViSoRa написа:
                          Оправи се. Във Вантотрейд диагностика + труд за домонтаж 46,80.+ 50 за самия компютър ми се върза малко под 100 лева което ме устройва напълно.
                          а какво по-точно е това ? Какво правиха имам предвид ?

                          Коментар


                            #14
                            u_bo написа:
                            AdViSoRa написа:
                            Оправи се. Във Вантотрейд диагностика + труд за домонтаж 46,80.+ 50 за самия компютър ми се върза малко под 100 лева което ме устройва напълно.
                            а какво по-точно е това ? Какво правиха имам предвид ?
                            Ми аз го бях вързал към кабела но трябвало да се завие под кората и нещо май се досвързвало. Не разбрах точно защото ме помолиха да изчакам отвън.
                            FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                            FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                            ...and justice for all

                            Коментар

                            Working...
                            X