Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Regata 1.5, 75 k.c. vs. BMW 3 - 2.0 diesel

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Ма и ти направи баси сравнението, битурбо с атмосферка и 9 години разлика във възрастта. Чудо! :D
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #47
      pplk написа:
      Ма и ти направи баси сравнението, битурбо с атмосферка и 9 години разлика във възрастта. Чудо! :D
      Нали говорим за най-доброто от фирмата.И както казах в случая е все едно да сравняваме Ферари с БМВ, защото 8Ц няма нищо общо с Алфа. Както сам каза - чудо.Да говорим за най-добрите двигатели произвеждани някога, ОК?БМВ М12 срещу най-доброто произвеждано някога от Фиат и Алфа по това време, ОК?Иначе ОК, нека да сравняваме двигатели от едно поколение - произведени през 2007-ма година, атмосферниАлфата вади 95,9 к.с. и 102,3 нм от всеки 1000 кубика.БМВ вадят по 101.4 к.с. и 104 нм от всеки 1000 кубика.Както и да ги гледам нещата, то не мога да кажа, че на Алфата двигателя е някакъв мега добър. Не знам за теб. Иначе беше много удобно да се каже, че Алфата била вдигала 292км/ч, а БМВ-то само 250, нали?А иначе се пропуска факта, че официалната скорост на М5-цата от същата година, без електронния ограничител на скоростта е 330км/ч. Гадно, а? Отделно да не забравяме факта, че към днешна дата топ рекорда за скорост на 4 вратна кола се държи от ххх двигателя на ...? Е не е на Алфа.Да, забравих, че тия от Алфа правили космически двигатели, а тия от БМВ не знаят какво е това.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #48
        Аз претенции за двигатели нямам, за разлика от теб. То ясно, че от БМВ по-добро няма, ама примера ти беше от куц, по-куц.Направи сравнение на 8С мотора с подобен на БМВ от преди десетина години и разговора приключва. Кво толкова?Отделно колегата се надява, че все повече подобни двигатели ще се внедряват в серийни алфи и последния ти довод увисва. Сефте!П.П. За да не останеш с грешно впечатление, споделял съм мнението си за БМВ 3 във форума. Ако не помниш, мога да ти напомня. :D
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #49
          pplk написа:
          ...Отделно колегата се надява, че все повече подобни двигатели ще се внедряват в серийни алфи и последния ти довод увисва. Сефте!...
          А дано, ама на дали...И сам го каза - даде се пример за "Алфа" в някаква лимитирана серия, с някакво просто БМВ. Това сравнение дали е уместно?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #50
            BO написа:
            А иначе се пропуска факта, че официалната скорост на М5-цата от същата година, без електронния ограничител на скоростта е 330км/ч. Гадно, а?
            BO написа:
            8Ц двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация)М5 двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация)
            Ама сега ще кажеш, че премахването на ограничителя не е модификация? И Алфата няма нищо, двигателя си е от Мазерати Куатропорте, ама то целият концерн е такъв, че каквото и да сложат, все тая, от едно място идва. Можеше и някакъв брутален двигател да сложат в Алфата, ама казах в предишното си мнение защо не го правят.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #51
              BO написа:
              pplk написа:
              ...Отделно колегата се надява, че все повече подобни двигатели ще се внедряват в серийни алфи и последния ти довод увисва. Сефте!...
              А дано, ама на дали...И сам го каза - даде се пример за "Алфа" в някаква лимитирана серия, с някакво просто БМВ. Това сравнение дали е уместно?
              В кое серийно БМВ се вгражда агрегат 1,7 240к.с.?
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                #52
                nikolce написа:
                И Алфата няма нищо, двигателя си е от Мазерати Куатропорте, ама то целият концерн е такъв, че каквото и да сложат, все тая, от едно място идва. Можеше и някакъв брутален двигател да сложат в Алфата, ама казах в предишното си мнение защо не го правят.
                Така е, от едно място идват.А и съм сигурен, че можеше и реактивен двигател да сложат, ама са решили, че няма смисъл. :D
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #53
                  BO написа:
                  pplk написа:
                  Ма и ти направи баси сравнението, битурбо с атмосферка и 9 години разлика във възрастта. Чудо! :D
                  Нали говорим за най-доброто от фирмата.И както казах в случая е все едно да сравняваме Ферари с БМВ, защото 8Ц няма нищо общо с Алфа. Както сам каза - чудо.Да говорим за най-добрите двигатели произвеждани някога, ОК?БМВ М12 срещу най-доброто произвеждано някога от Фиат и Алфа по това време, ОК?Иначе ОК, нека да сравняваме двигатели от едно поколение - произведени през 2007-ма година, атмосферниАлфата вади 95,9 к.с. и 102,3 нм от всеки 1000 кубика.БМВ вадят по 101.4 к.с. и 104 нм от всеки 1000 кубика.Както и да ги гледам нещата, то не мога да кажа, че на Алфата двигателя е някакъв мега добър. Не знам за теб. Иначе беше много удобно да се каже, че Алфата била вдигала 292км/ч, а БМВ-то само 250, нали?А иначе се пропуска факта, че официалната скорост на М5-цата от същата година, без електронния ограничител на скоростта е 330км/ч. Гадно, а? Отделно да не забравяме факта, че към днешна дата топ рекорда за скорост на 4 вратна кола се държи от ххх двигателя на ...? Е не е на Алфа.Да, забравих, че тия от Алфа правили космически двигатели, а тия от БМВ не знаят какво е това.
                  Да.. и понеже в БМВ работят най-големите специалисти, за това се издъниха във F1. Аз все си мисля че хората с пари, като си търсят бърз немски автомобил - купуват Porsche, за италиянски - едва ли Алфа. Да не забравяме че БМВ произвеждат автомобили предимно за премиум класа и да ги сравняваш с Фиат е супер тъпо, все едно да сравняваш Мерцедес и Форд... "за всеки влак си има пътници" се казваше в една поговорка.
                  FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                  Коментар


                    #54
                    По принцип много мразя да пиша в подобни теми и да се изявявам като някакъв капацитет или познавач.Далече съм и от двете прозвища,но от малкото история която знам за любимата марка- така,до колкото знам- моделите на Алфа(още от зората на автомобилостроенето) са се раждали малко по различно от моделите на която и да била марка.Имам в предвид-молив,скица,дизайнерски отдел,технически отдел,тестови продукт,готово изделие за потребителя...да но при Алфа крайният продукт не е бил за обикновения потребител,а се е появявал първо по пистите,ралитата.И чак след това технологията се повтаря дотам,че да може този продукт да стигне до обикновения клиент-демек преправят чистокръвен,расов спортен(често пъти победител) автомобил в шосейна кола.При болшинството производители практиката и до днес е обратна...Така спора е за двигатели излязли от спортните подразделения на марките BMW и Alfa Romeo,което ще рече M Power и Autodelta.Ами аджеба именно Autodelta 60-те години на миналия век изкарват 1300 кубиков атмосверен двигател с мощност 180 к.с - по това време в BMW още осъвършенстват технологията да превърнат Панзера и Пантерата в автомобили и да ги качат на пътя(неуспешно и до днес)...Ами за 2-литровата атмосверка (V8!!!)от 67-ма монтирана в Alfa Romeo 33 Stradale със своите 230 коня,ускоряваща до 100кмч за 5,5 сек...BMW какво направиха тогава? Именно онзи бивш тестови пилот на Алфа - Енцо Ферари е казал - "Аеродинамиката е за хора,които на могат да правят двигатели" P.S. :Не ме разбирайте погрешно - първите ми букви на този свят за били B M W,но после прогледнах ...
                    Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                    Коментар


                      #55
                      Да дето майсторите пикаели върху тях нарочно за да се тестват.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #56
                        wiliams написа:
                        Ами аджеба именно Autodelta 60-те години на миналия век изкарват 1300 кубиков атмосверен двигател с мощност 180 к.с - по това време в BMW още осъвършенстват технологията да превърнат Панзера и Пантерата в автомобили и да ги качат на пътя(неуспешно и до днес)...Ами за 2-литровата атмосверка (V8!!!)от 67-ма монтирана в Alfa Romeo 33 Stradale със своите 230 коня,ускоряваща до 100кмч за 5,5 сек...BMW какво направиха тогава?
                        Такаааааа.........не мислех да пиша в темата,но не ме кефи някой да пише и да спори за нещо което просто е прочел в нета.........!Нали попита за това какво са правели БМВ по това време в което Алфа са пускали МЕГА коли в производство!Мисля си достатъчно интелигентен за да ме разбереш БЕЗ да ти обяснявам каквото и да е било.........!БМВ конструират двигатели за Формули(първо за Формула 2 и през 1982 и за Формула 1)............мисля това е достатъчно!Все пак предполагам,че щом са имали ресурс да се занимават през 50-те години с подобен спорт и да УЧАСТВАТ в разработването на подобен тип двигатели са можели и да направят нещо подобно в отговор на агрегата на Алфа...............НО явно не е било приоритет!Не искам да се заяждам,познавам се с колеги от форума,но нека не бъдем коне с капаци(както 60% от БМВ форума)има неща,които не можем да променим!

                        Коментар


                          #57
                          pplk написа:
                          BO написа:
                          pplk написа:
                          ...Отделно колегата се надява, че все повече подобни двигатели ще се внедряват в серийни алфи и последния ти довод увисва. Сефте!...
                          А дано, ама на дали...И сам го каза - даде се пример за "Алфа" в някаква лимитирана серия, с някакво просто БМВ. Това сравнение дали е уместно?
                          В кое серийно БМВ се вгражда агрегат 1,7 240к.с.?
                          Това съм го пропуснал.Не знам за такова БМВ.Защо питаш?
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #58
                            Разбирам те правилно Bimero , те BMW и двигатели за самолети са правели та какво остава за коли.Всичките авери са BMW-сти,само аз съм италянче и никога не са ми пречели явните саркастични подмятания към моята "жабарска малолитражка" , но все пак ми е много чудно как олекотена E30-ска с 2.8 под капака,припада от 130-140 коня "френска малолитражка" примерно,или E46 320d помпа-дюза кантари моето пунто 1.2 16V... Казвам го в смисъл,че по времето на E30(който много харесвам като коли) и E46 това им е най-малкия модел в гамата на BMW,до като Фиат и Алфа имат Уно Турбо или една 33-ка да вземем дори,все коли който са достатъчно пъргави и с 1.3 под капака. BMW просто си правят премиум коли във всеки клас,за каране за густо и това си и е политиката на марката.Германци са все пак за бога... Няма смисал да говорим за двигатели и концепций като цяло за 2 марки автомобили който трудно намират допирна точка по между си . Всичко е въпрос на вкус. Мен си ме кефят (цитирам от BMW - клуба) италянските кочини,смятам,че тези коли имат страхотен дух и удоволствие от каране,пак ще имам Алфа живот и здраве и не смятам да изневеря на марката...Поздрави!
                            Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                            Коментар


                              #59
                              wiliams написа:
                              Разбирам те правилно Bimero , те BMW и двигатели за самолети са правели та какво остава за коли.Всичките авери са BMW-сти,само аз съм италянче и никога не са ми пречели явните саркастични подмятания към моята "жабарска малолитражка" , но все пак ми е много чудно как олекотена E30-ска с 2.8 под капака,припада от 130-140 коня "френска малолитражка" примерно,или E46 320d помпа-дюза кантари моето пунто 1.2 16V... Казвам го в смисъл,че по времето на E30(който много харесвам като коли) и E46 това им е най-малкия модел в гамата на BMW,до като Фиат и Алфа имат Уно Турбо или една 33-ка да вземем дори,все коли който са достатъчно пъргави и с 1.3 под капака. BMW просто си правят премиум коли във всеки клас,за каране за густо и това си и е политиката на марката.Германци са все пак за бога... Няма смисал да говорим за двигатели и концепций като цяло за 2 марки автомобили който трудно намират допирна точка по между си . Всичко е въпрос на вкус. Мен си ме кефят (цитирам от BMW - клуба) италянските кочини,смятам,че тези коли имат страхотен дух и удоволствие от каране,пак ще имам Алфа живот и здраве и не смятам да изневеря на марката...Поздрави!
                              Добре написано и добре казано!Само имай в предвид,че аз имам мнение за това,защо БМВ не правят малолитражни коли(модели)! Първо си имат марка за ТОВА и все си мисля,че в момента няма марка която да произвежда кола на нивото на Мини (в което и да е отношение, било то и за икономия с новия им 3-цилиндров мотор)!Второ вече произвеждат кола на предно......................ем извинявай но и ТЯ не е малка и НЕ Е ЛЕКА(мисля ме разбираш на къде бия),те няма да се променят и това ти е ясно ми се струва(все пак го написа изчерпателно)!Относно това за Е30 2.8...............че припада от 130-140к.с малолитражка..........НЯМА как да стане,все пак такава Е30-ка е средна 14-ка(28-ца в Е36 седан карана от мен 110+кг на Божура дава 15.3/4 с шофер 60кг дава 15.2)!За 320д-то имам профил в в-бокса(пишеш bimera),дори има и тема тук във форума...........там мой приятел с такова Пунто кантари Ауди А4 1.8 125к.с+ малко доработки...............и въпросното Ауди ПРИПАДА от на мой приятел 320д(136к.с)та ОТНОВО не искам да се заяждам,но и това не е баш така(НЕ ИЗКЛЮЧВАМ всички БМВ-та движещи се по пътищата които нямат и 50% от мощноста си на РАЗПОЛОЖЕНИЕ).................!А за малолитражките,кажи как да стане...........не по-малко тегло от 1200кг и ЗАДНО.................е как да го задвижиш с 1.3 със 100к.с и 90Нм...........е невъзможно(възможно е,но срещу 13-14л бенз на 100км и вървеж равен на детска количка на ток)!А това за разхода на БМВ-тата е друга тема дето не е за подхващане(ПЪЛНА ГЛУПОСТ И ЛЕГЕНДИ)!Но както и да е тук е Фиат форум!Всеки може да харесва каквото си поиска(то за това си има и фен клубове на всяка марка)!Мен лично много ме кефи звука на Браво 5-так 20В с една хубава генерация...........ем подяволите такова Браво с такава генерация се доближава до звука на Ламбо........някой хора така се влюбват!Поздрави!

                              Коментар

                              Working...
                              X