Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Regata 1.5, 75 k.c. vs. BMW 3 - 2.0 diesel

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    BO написа:
    Princo написа:
    Общо взето ако човек се хвърля към дизел на бмв,трябва да е единствено 3.0 или 3.3.Това се оказаха най-здравите им дизелови двигатели,може би щото са 6 цилиндрови,с 4 цилиндровите имат много дефекти и малко хубава слава.
    Кой дизелов двигател на БМВ е 3.3 литра? Или какво имаш предвид с това "3.3".Аз имам един приятел, който отзад на колата му пише 333, ама двигателя му не е 3.3. :D
    Може би 335 е искал да каже колегата 3000 кубика би турбо дизела ?
    Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
    Ex.Bravo 1997 1.8 GT

    Коментар


      #32
      И аз съм чувал, че 3.0 Д са най-добрите, ама там говорим за голяма сума вече...
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #33
        uBaHoBB написа:
        И аз съм чувал, че 3.0 Д са най-добрите, ама там говорим за голяма сума вече...
        Ами колите горе долу са на една и съща цена. Не са кой знае колко по-скъпи.Но ако си взимаш дизелово БМВ, то задължително трябва да е 6 цилиндрово.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #34
          Моя е грешката извинявам се,просто от това 330 хд се бъркам,3.0 и 3.5 имах в предвид и като цяло,че БМВ произвеждат само 6 цилиндрови двигатели,които да са добре с по-малко дефекти,4 цилиндровите просто не им са силна страна.
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

          Коментар


            #35
            Princo написа:
            Моя е грешката извинявам се,просто от това 330 хд се бъркам,3.0 и 3.5 имах в предвид и като цяло,че БМВ произвеждат само 6 цилиндрови двигатели,които да са добре с по-малко дефекти,4 цилиндровите просто не им са силна страна.
            Е то и 3.5 дизелов двигател няма. Примерно и 750д пак е 3 литров, ама това е друга тема.Но по принцип да си купиш 4 цилиндрово БМВ е решено от всякаква логика по принцип. Може би за това се дънят в 4 цилиндровите си двигатели.Като при Алфа. Бедните хора, които нямат пари за Ферари си купуват Алфа и ги карат като Ферари. Така и с БМВ - по-бедните си купуват 4 цилиндрови двигатели и ги карат като за 6-8-10 цилиндрови.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              Но по принцип да си купиш 4 цилиндрово БМВ е решено от всякаква логика по принцип. Може би за това се дънят в 4 цилиндровите си двигатели.Като при Алфа. Бедните хора, които нямат пари за Ферари си купуват Алфа и ги карат като Ферари. Така и с БМВ - по-бедните си купуват 4 цилиндрови двигатели и ги карат като за 6-8-10 цилиндрови. [/quote]С тая разлика , че алфа- 8С например има и понастоящем , а дай боже някои ден и средния и клас да има мотор от ферари и да върви като него , а БМВ и 6 и 8 и 10 и 12 цилиндъра ще си остане просто БМВ.

              Коментар


                #37
                alfageorgi написа:
                С тая разлика , че алфа- 8С например има и понастоящем , а дай боже някои ден и средния и клас да има мотор от ферари и да върви като него , а БМВ и 6 и 8 и 10 и 12 цилиндъра ще си остане просто БМВ.
                8Ц двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,7 литра Ве-8Мощност: 450 коня при 7000 оборотаВъртящ момент: 480 нютона, като 80% от тях са налични още при 2500 оборотаМ5 двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,4 литра Ве-8Мощност: 600 коня при 6250 оборотаВъртящ момент: 700 нютона, като 100% от тях са налични от 1500 оборотаTая Алфа извади баси и двигателя.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #38
                  BO написа:
                  М5 двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,4 литра Ве-8Мощност: 600 коня при 6250 оборотаВъртящ момент: 700 нютона, като 100% от тях са налични от 1500 оборота
                  Коя М5 е с тия характеристики, защото аз мисля че нито F10, нито Е60, камо ли по-старите разполагат такъв мотор? Пък и сравнението не е много коректно. Едното е мотор с принудително пълнене, че и ТУИН такова, другия е атмосферен :D От друга страна, ако искаш да похвалиш динамичните качества на "алфовия" двигател, така може :D :D
                  Nuova Croma - so far...so good
                  Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
                  Fiat BRAVA JTD - ex love

                  Коментар


                    #39
                    nikolay zhelev написа:
                    Коя М5 е с тия характеристики
                    Ще излезе 2015г. http://www.automobilemag.com/feature...-packs-600-hp/ Алфата е 2006г.
                    207 тиква автомат
                    новокромаджия 2.4 печка

                    Коментар


                      #40
                      Това е 4.4 битурбо бензин . как няма да ги има тия нютони още на 1500об/мин........
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар


                        #41
                        BO написа:
                        alfageorgi написа:
                        С тая разлика , че алфа- 8С например има и понастоящем , а дай боже някои ден и средния и клас да има мотор от ферари и да върви като него , а БМВ и 6 и 8 и 10 и 12 цилиндъра ще си остане просто БМВ.
                        8Ц двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,7 литра Ве-8Мощност: 450 коня при 7000 оборотаВъртящ момент: 480 нютона, като 80% от тях са налични още при 2500 оборотаМ5 двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,4 литра Ве-8Мощност: 600 коня при 6250 оборотаВъртящ момент: 700 нютона, като 100% от тях са налични от 1500 оборотаTая Алфа извади баси и двигателя.
                        Абе момчета ,чета коментарите ви и се чудя , защо още му се връзвате на ВО? То там нещата са общо взето като да спориш с радиото или да участваш в детското предаване "по-по-най", няма смисъл!!!От мен запомнете , а сигурно и ВО ви е казал неколко хиляди пъти :биемвието винаги , ама винаги е по-добро във всичко от която и да е алфа, за фиат да не говорим.То не е кола , то е самолет и го карат само най-големите пичове!!!Аз лично като бях пич, някъде 90-те години на миналия век , също имах бензинова Е-30-ка и направо цепех мрака нощем и въздуха по всяко време, цели 3 години . От 5 години / вече гоня 50/ , като обикновен чичка , съм със забавени реакции и за да не се утрепя с някое биемвие , карам дизелова 159-ка, има -няма 180к.с., а 2-ра година и новото браво-турбо бензин, едвам 120 к.с.Е, верно те са бавни , тежки и тромави "костенурки" според БМВ-капацитетите , сравнени с кой и да е вентилатор , даже и от модификациите му с педали , ама поне съм жив.Карайте си италианките с кеф , а тия с биемветата Господ да ги пази и запомнят поне едно елементарно нещо:И с най-бързото БМВ , ще гледате Ферари все от едно положение -отзад!!! :D :D :D

                        Коментар


                          #42
                          pplk написа:
                          nikolay zhelev написа:
                          Коя М5 е с тия характеристики
                          Ще излезе 2015г. http://www.automobilemag.com/feature...-packs-600-hp/ Алфата е 2006г.
                          И аз се зачудих кое е това БМВ, не знаех че 2015 тепърва ще излезе такова. Сегашното М5 е 560 коня, турбинирано при това, както някой изтъкна по-горе. А алфата е с двигател от Мазерати, и няма как да е по-мощна, не защото не могат, а не смеят, защото ще стане по-мощна от фераритата, а това е проблем . Тя и без това е по-бърза от М5-цата, от 0-100км/ч с 0,1 секунда Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 . А и максималната скорост на 8C e 290км/ч , докато М5-ицата е ограничена на 250км/ч. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Но нека да оставим настрани числата. Я да паркираме двете коли на един площад, и след 15 минути да преброим колко човека са се събрали около едната, и колко около другата.
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар


                            #43
                            М5-ци има под път и над път-аз лично 8C на живо не съм и виждал.Та като са на площада,хората едва ли ще обърнат внимание на нещо което виждат всеки ден-вече скучно(не защото не му стига мощност на Бимера,или пък предлага малко,а именно защото вече взеха да стават яко комерс тия баварци) и добре познато,напротив ще се вгледат в това което е рядко,красиво и както казаха дори и в Топ Гиар- творение на изкуството...Все едно на площада да наредиш един до друг 2Pac и 100 Кила - кой ще обере овациите? :P
                            Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                            Коментар


                              #44
                              килата беиби хахах
                              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                              Коментар


                                #45
                                alfageorgi написа:
                                BO написа:
                                alfageorgi написа:
                                С тая разлика , че алфа- 8С например има и понастоящем , а дай боже някои ден и средния и клас да има мотор от ферари и да върви като него , а БМВ и 6 и 8 и 10 и 12 цилиндъра ще си остане просто БМВ.
                                8Ц двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,7 литра Ве-8Мощност: 450 коня при 7000 оборотаВъртящ момент: 480 нютона, като 80% от тях са налични още при 2500 оборотаМ5 двигател (не тунингован, а предлагащ се в оригинална модификация):4,4 литра Ве-8Мощност: 600 коня при 6250 оборотаВъртящ момент: 700 нютона, като 100% от тях са налични от 1500 оборотаTая Алфа извади баси и двигателя.
                                Абе момчета ,чета коментарите ви и се чудя , защо още му се връзвате на ВО? То там нещата са общо взето като да спориш с радиото или да участваш в детското предаване "по-по-най", няма смисъл!!!От мен запомнете , а сигурно и ВО ви е казал неколко хиляди пъти :биемвието винаги , ама винаги е по-добро във всичко от която и да е алфа, за фиат да не говорим.То не е кола , то е самолет и го карат само най-големите пичове!!!Аз лично като бях пич, някъде 90-те години на миналия век , също имах бензинова Е-30-ка и направо цепех мрака нощем и въздуха по всяко време, цели 3 години . От 5 години / вече гоня 50/ , като обикновен чичка , съм със забавени реакции и за да не се утрепя с някое биемвие , карам дизелова 159-ка, има -няма 180к.с., а 2-ра година и новото браво-турбо бензин, едвам 120 к.с.Е, верно те са бавни , тежки и тромави "костенурки" според БМВ-капацитетите , сравнени с кой и да е вентилатор , даже и от модификациите му с педали , ама поне съм жив.Карайте си италианките с кеф , а тия с биемветата Господ да ги пази и запомнят поне едно елементарно нещо:И с най-бързото БМВ , ще гледате Ферари все от едно положение -отзад!!! :D :D :D
                                Нещо друго имаш ли да кажеш?Нали засегна темата за двигателите?Че 8Ц била с някакъв мега двигател, а БМВ си чешали топките през това време.Можеше всичко друго да кажеш - дизайн, изпълнение, харесване. Ама точно за двигателя да се хванеш е малко смешно. И не ме разбирай погрешно. Алфата си е хубава, но само, че точно тази Алфа е минала покрай Алфа. Само емблемата ѝ е такава. А да кажеш, че на БМВ 8, 10 и 12 цилиндровите двигатели били прости, то това изказване е тотално лишено от всякакви технически познания в областта.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X