Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разкази в картинки : Изводи от смяна гарнитура 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Благодаря за съвете,през какво ли не минах след забравяне смяна на ангренажа,след две първите две гарнитури които ми сложиха от сервиза + връщането за добавяне на силикон,реших да закупя сам скъпа гарнитура и да сменя сервиза,предложиха ми разбира се аджуса,пак сълзи + силикон и пак.Сега ще отида намясто да разгледам какви гарнитури мога да закупя.Бях прочел някъде че друг колега и той проблем с Аджуса сложил коркова и евтина гумена и станало.Само че от къде ще намеря коркова незнам,някой ако може да помогне?

    Коментар


      #32
      След обикалянето на няколко сервиза реших да си сменя гарнитурата сам,махнах гадната аджуса,и следите от силикона бяха доста.След внимателно 30мин. почистване с ацетон и нещо пластмасово да не драскаш алуминия,отворих новата гарнитура ЕАРЛИНГ,наистина е малко по мека.Видях че от долната страна има каналче където всеки пълни със силикон.Мисля че това каналче е за херматизация след последователно стягане накрая се чу звук от излизащия въздух от каналчето.Следователно се е вакумирало което е мн.мн.по надежно от силикона.Също сложих и федер шайби,защото забелязах че е имало нещо като гумирана шайба.С федер шайбите се застраховам от развиване на болтовете.Така мога да кажа след 2 годишен тормоз вече съм широко усмихнат

      Коментар

      Working...
      X