Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Накладки за спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Накладки за спирачките

    Привет!Днес ми докараха комплект накладки за предните (дискови) и задните (барабаннни) спирачки.Преди време страите дадоха знак че са на свършване - колата спира по-зле от преди и по едно време се чуваже стържене на метал в метал по време на спиране, което в последствие изчезна. По-скоро - като сменях летни/зимни гуми видях предните на дисковете и бяха с дебелина (на око) около 2-3 милиметра, което ме навежда на мисълта за смяна.Предните са със кабелчета за датчика за изнонсване, но засега на моето табло свети само датчика за преебан еърбег. Чудя се Бравото има ли такава сигнална лампа на таблото за смяна на накладките?Бравото е 1.6 16в 103 к.с. 1997 г. без АБС.Да пристъпя ли към смяната и ще се озоря ли? Има ли някакви трикове или специфични тънкости при смяната на дисковите и барабанните накладки?Благодаря!

    #2
    За датчик - на нашето Браво 1.4 го има със сигурност, на Пунтото също го имаше, като мискля че лампичката е тая която е за ръчната, при износени накладки лепо присветва... Обаче самите накладки също трябва да са с датчик.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      лесно се сменят накладките а датчик за износването им трябва да имаш на предно ляво колело при мен го бяха изрязали и аз си мислех че нямам но след кратка консултация във форума разбрах че имам издирих къде го бяха завряли/останалата част от кабелчето/ удължих го и сега имам такъв датчик
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        бравото имам датчик за износени накладки със сигурност! намира се както са ти обяснили колегитев на предното колело от страната на шофьора.Самите накладки се сменят много лесно. имаше посната такава тема, ако не я намериш виж това: http://www.bravo-guide.co.uk/fix-a-bravo.htm#brakes на английски е.Успех!
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Колега... хич не съм съгласен с това ти твърдение "Самите накладки се сменят много лесно" особено, ако ти се налага за първи път да го направиш! Наистина накладките падат и се слагат лесно, но определено не е лесно да прибереш буталото около 2 сантиметра навътре особено, ако някое е позапекло!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговорите. Предполагам, че до няколко дена ще сменя накладките.Бих го направил и по-рано, но в момента ми е много напечено под д.-то - пиша дипломна работа и времето ми е много ценно... По време на смяната трябва ли да се натиска педала на спирачките?

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              Благодаря за отговорите. Предполагам, че до няколко дена ще сменя накладките.Бих го направил и по-рано, но в момента ми е много напечено под д.-то - пиша дипломна работа и времето ми е много ценно... По време на смяната трябва ли да се натиска педала на спирачките?
              педала на спирачките въобще не го пипай като свалиш накладките особено, че може да изкараш буталцето
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Колега... хич не съм съгласен с това ти твърдение "Самите накладки се сменят много лесно" особено, ако ти се налага за първи път да го направиш! Наистина накладките падат и се слагат лесно, но определено не е лесно да прибереш буталото около 2 сантиметра навътре особено, ако някое е позапекло!
                Колеги, буталата се връщат без проблем и за секунди с най-обикновена дърводелска стяга за 3 кинта, изпробвано е многократно

                Коментар


                  #9
                  FEN TEMPRA BG написа:
                  Vladim написа:
                  Колега... хич не съм съгласен с това ти твърдение "Самите накладки се сменят много лесно" особено, ако ти се налага за първи път да го направиш! Наистина накладките падат и се слагат лесно, но определено не е лесно да прибереш буталото около 2 сантиметра навътре особено, ако някое е позапекло!
                  Колеги, буталата се връщат без проблем и за секунди с най-обикновена дърводелска стяга за 3 кинта, изпробвано е многократно
                  Това е хитра идея не се бях сетил. Имам няколко стяги на тавана, ама... Благодаря за съвета!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    В крайна сметка се оказа, че закупените накладки въобще не са такива като тези на колата. Различават се по габарити, местоположенията на дупките за закачане на пружините и т.н.Брат ми ги върна в магазина, вече е взел новите предни и утре ще вземе задните.Лошото е че съм без кола точно когато най-много ми трябва, но нали Мърфи си е гадняр...Установих че отзад барабаните са ръждясали, малко се опъваха докати ги свалим. Предните накладки не щяха да излезат и се наложи сваляне на цялостния механизам.Надявам се в неделя вече да имам кола със спирачки и в понеделник да пътувам с нея за русе за защитата на дипломната работа :P

                    Коментар


                      #11
                      Не е лошо буталата да се раздвижат т.е да се вкарат до край на вътре и после да се сложат износените накладки и се напомпа педала до като излязат до край, тая процедура може да се повтори няколко пъти и на края като сложите новите накладки пак напомпайте до край и тогава тръгвайте, ..... иначе ще има бум тряс.

                      Коментар


                        #12
                        Humppa написа:
                        .... но нали Мърфи си е гадняр...
                        Мърфи е жена
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар

                        Working...
                        X