Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изолиране на EGR-системата - 1.9 JTD 105, и др.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    u_bo написа:
    ogi28b написа:
    ... с цитат от service manual-аEXHAUST GAS RECIRCULATION CIRCUIT (EGR)This system sends a proportion of exhaust gases to the intake under certain engine service conditions.This dilutes the fuel mixture with inert gsaes to lower peak temperature in the combustion chamber;Thishelps limit the formation of nitrogen oxides (NOx) and reduces exhaust levels by 30-50%.
    от това следва ли , че като се изключи системата ЕЖР , ще се отрази зле на двигатея- работейки при по-високи температури в горивната камера.Помня че имаше нещо по системата (ЕЖК -една жена ми каза) - на колега в сервиз му бяха казале че изключвайки така ЕГР-то - повишава температурата в горивната камера --> зле е за ДВГ-то ??
    Лично мое мнение е,че надали има съществена промяна в температурата на горивната камера със и без ЕЖР-система.Ако има то тя е винаги в температурния диапазон от температурата с която е предвиден да работи двигателя.Като се кара в градско със задръствания и непрекъсната работа на място и температурата се повишава има ли проблем за двигателя??Както и когато се кара продължително по наклон без или малко натисната газ температурата пада под обичаината.И накрая още един път да напомня,че ЕЖР не работи във всички режими на двигателя,като бях писъл в един по-горен пост.

    Коментар


      #32
      Нищо няма да и стане на колата от елиминиран ЕГР.Нека някой, който твърди, че ще харчи повече или ще се запуши катализатора от това, да каже с довод директно защо става това. Не просто от рода - виждал съм запушени ЕГР-и и след 1000км катализатора не става на нищо.А случайно да сте виждали запушен катализатор от кола с работещ ЕГР?Просто при диагностиката ще се вижда постоянна грешка в ЕГР и това е, както тази грешка няма как просто да се елиминира с разни трикове, както беше предположено. Единствено с много усилия може да се премахне софтуерно, но отново няма смисъл, като си знаеш, че не ти дреме за ЕГР-а в този случай.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #33
        u_bo написа:
        от това следва ли , че като се изключи системата ЕЖР , ще се отрази зле на двигатея- работейки при по-високи температури в горивната камера.Помня че имаше нещо по системата (ЕЖК -една жена ми каза) - на колега в сервиз му бяха казале че изключвайки така ЕГР-то - повишава температурата в горивната камера --> зле е за ДВГ-то ??
        Гледам, че е малко късно, ама и аз да се включа u_bo, това с по-високата температура, си е един от поредните митове на "майсторите", според мен. Самия факт че EGR-то е изключено в по-голямото време при карането на колата, показва че на двг му е добре да няма EGR, а не да има EGR. При нормална работа на двг, тези температурни пикове си ги има и това е нормалното. Ненормалното е да си намалите съдържанието на кислород в сместа и то нарочно. Е да ще пострада екологията, НО като гледам и на нови коли след 100000 км EGR системата почва да не работи и да се запушва и пак не си изпълнява задълженията и екологията пак страда. По-добре да си я спреш, за да не си пълниш колектора със сажди, вместо да чакаш да се запуши сама.@КИМИКими при мен EGR-то е спряно преди 12000км. Толкова съм изминъл от ремапа досега. Разлика в разхода няма, но ако има е в рамките на грешката на измерването и не може да се каже със сигурност. Цъкни ми на подписа и ще видиш как е харчила преди и след ремап/егр. Имам си катализатор. Не е запушен все още. Това със саждите няма много логика според мен, защото като върнеш изгорелите газове в горивната камера, не можеш да чакаш саждите да доизгорят. Пак ще си ги има и пак ще ти задръстят катализатора, само дето към него ще прибавиш и колекторите. EGR-то намалява единствено азотните окиси, не и нивото на саждите. Когата EGR-то отвори, сместа става по-бедна от нормалното, а когато е затворено, сместа е нормална, а не е богата.При мен, още като взех колата си имаше грешка за EGR, и изглежда клапата е заяла и системата не работи. Не знам от кога е така, но тези налепи, които се виждат на снимката на Оги на входа на колекторите при мен ги няма (или поне не се напипват с пръст), също така стените на колекторите са мръсни, но няма налепи повече от 0,5 - 1mm. Не твърдя, че това се дължи на изключеното EGR, а просто споделям.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #34
          ОК- който иска да си го изолира ЕЖР-а ако е с вакуумно управление- ефекта ще е да е спокоен, че му е чистичко отвътре на всмукателния колектор... :D На студено сутрин при запалване в цялата генерация има конденз- като вкараме с 30% примерно повече серен и азотен окис- какво се получава - сярна и азотна киселина се получава, които пък са враг на ламарината и т.н.
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #35
            То на дизеляка по стените на метала си има достатъчно отлагания, които да го пазят от киселините Отделно химическите процеси са достатъчно сложни за да се каже че се получава еди какво си, и то ще има еди какъв си ефект. Кими, не подценявай колектори пълни със сажди. Ефекта ще е доста негативен. И освен това, нали се уточни че EGR не работи при студен двигател, така че все тая дали има егр или не при палене на колата.
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #36
              re

              И аз да напиша нещо.Когато си купих колата се оказа ,че още в Италия е бил изолиран ЕГР-а.Тогава колата беше на 103 000 км. (по километраж)Сега е на 168 000 км. Повярвайте ми вече две години нищо не се е променило по колата.Освен това вече почти годинасъм с ремап на Фиятката. :D :D
              Fiat Bravo 1.9 JTD

              Коментар


                #37
                Днес изолирах и моята система.Всичко е едно и също както пти JTD с единствената разлика ,че при ТД е по завряно.Имам снимки и по късно ще ги пусна.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #38
                  Tornado написа:
                  Днес изолирах и моята система.Всичко е едно и също както пти JTD с единствената разлика ,че при ТД е по завряно.Имам снимки и по късно ще ги пусна.
                  Колега дай снимките, че днес съм свободен и мисля да си поиграя малко с колата :D
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    #39
                    Без коментар.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #40
                      А можеш ли да ми покажеш на някоя от снимките къде точно слагаш металната пластина за да го изолираш.
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        #41
                        Ако има още нещо питай ,но е елементарно с особенност ,че е малко завряно.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #42
                          Я споделете, вакумният маркуч, къде го изолирате точно?Ако се запуши само той пак ли натрупва грешка(очвеидно, но да попитам), светва ли някоя лампа по таблото?ПОЗДРАВИ
                          Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                          Коментар


                            #43
                            Още малко инфо.http://bravo.forumactif.com/entretie...d-75-t5839.htm
                            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                            Коментар


                              #44
                              Маркучето мъничкото просто го вадиш от клапана, който е снимал Торнадо, и го затапваш с каквото намериш за добре. Обаче ако изолираш системата по начина , коментиран в темата,няма нужда да правиш това с малкото маркучле. Това ми беше и идеята - без да махам тръбата, и оставяйки системата максимално в оригиналния си изглед, все пак да не работи. При мен нещата в тази тръба, съответно и в целия колектор, и вероятно в клапана, който отваря, бяха трагични откъм мръсотия. Откакто системата е изолирана, съм изминал около 100-120 км, като отзивите ми са (специално за моята кола )- двигателят работи все по-меко от онзи ден. Сега още с паленето ми се струва че му е доста по-лесно да тегли колата. - пушилката при пълна газ е по-малко- имам малко повече мощност, при едно и също натискане на газта, в сравнение с преди. Това ми направи впечатление тази сутрин, когато с не-голямо натискане на газта, колата се изстреля още от 1300 оборота на 3 предавка, без да видя чернилка в огледалото, както друг път. Преди за такова изстрелване се налагаше доста повече да натисна педала. Разбира се всичко това са някакви косвени наблюдения, може и нещо да си въобразявам и всичко да си е като преди.

                              Коментар


                                #45
                                Вижте какво казва Ключарят

                                Коментар

                                Working...
                                X