Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GPS навигация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ами актуалната версия на картите за БГ на ТомТом е 725. В цитирания по горе форум има обсъждане с добри отзиви за нея.Ето това е една от причините да не си купувам повече телефони със симбиан ...

    Коментар


      #17
      На мен лично ако ми трябва навигация за БГ точно Гармин щях да си взема или такава, на която може да се инсталира Гармин Мобайл.iGo е супер но картите са зле, а БГ не е само София.Може би най-детайлната карта е BG OFFROAD и тя е компилирана за Гармин.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        emzo написа:
        iGo е супер но картите са зле, а БГ не е само София.Може би най-детайлната карта е BG OFFROAD и тя е компилирана за Гармин.
        изказа се неподготвенкак ти звучи подробни карти на 52 града?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Ами ето как реват потребители дали по 140 лева за тази прословута "карта".http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...hp?t=36645Не казвам че другите карти са по добри но като чета по какъв начин се прави това творение ...- в последната версия махнали входовете на блоковете защото иначе търсенето било бавно- добавявяли в картата на непроверени обекти и маршрути. Как може за един и същ обект да имаш 3 POI изписани по различен начин ... и три маршруда за стигане до него от които само един верен !!! - странни решения за категоризиране на улиците - само по максималната разрешена скорост. Това пък показва колко е недоклатен самия софтуер на Гармин.Най забавно ми се видя обяснението за въпросното POI "Стълб 88" !!!Дайте да си говорим сериозно - ами аз по-дървен начин за правене на карта не бях срещал. Обикновено когато купувам нещо не се водя по лъскавата му реклама а проучвам какво всъщност представлява. И това което чета в офроуд форума не ми дава основания да купя устройство което зависи единствено от подобен "продукт". Изобщо пропускам недомлъвките за начините на компилиране на данните в карта - законен софтуер ли се ползва или не ...За това съветът ми е да се вземе устройство което освен със софтуера на Гармин и картите на Събин да може да работи и с други. Пък ако някой толкова му харесват точно тези - да си ги ползва

          Коментар


            #20
            Само не се изпокарвайте, трябва ми нещо с по-подробни карти на градовете в България, да не ме натриса по еднопосочните улици в София примерно и като реша да скокна пак до някоя от съседните страни, да може да ме закара до някой хотел, паркинг или забележителност в по-големите градове, да не е повече от 600-800 лева и да има още някакви функции, да не се бави 10 минути при студен старт да търси координати, по възможност да поддържа сим карта, с ОС windows, иначе само за GPS повече от 300 не виждам смисъл да давам.

            Коментар


              #21
              Sev написа:
              emzo написа:
              iGo е супер но картите са зле, а БГ не е само София.Може би най-детайлната карта е BG OFFROAD и тя е компилирана за Гармин.
              изказа се неподготвенкак ти звучи подробни карти на 52 града?
              Колега, съдя по моя град, а картата на Igo e много зле.Всъщност зле е меко казано.А иначе пари за карта не давам, но това е друга тема.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                mnpenchev написа:
                Само не се изпокарвайте, трябва ми нещо с по-подробни карти на градовете в България, да не ме натриса по еднопосочните улици в София примерно и като реша да скокна пак до някоя от съседните страни, да може да ме закара до някой хотел, паркинг или забележителност в по-големите градове, да не е повече от 600-800 лева и да има още някакви функции, да не се бави 10 минути при студен старт да търси координати, по възможност да поддържа сим карта, с ОС windows, иначе само за GPS повече от 300 не виждам смисъл да давам.
                Ами аз наскоро си взех това - P3700 :Като преди него съм имал тези в обратен ред:Р3600 (Trinity) + iPhone за краткоQtek S200 (Prophet)Qtek S110 (Magician)Qtek S100 (Magician)XDA III (Blue Angel)SPV (Typhoon)...Само последните два имат вграден GPS приемник но с външен такъв всеки един от тях подкарва повечето навигационен софтуер.А гаранция че няма да те вкара в забранена улица няма кой да даде

                Коментар


                  #23
                  Има карта за Гармин коятои е почти перфектна като навигация цената и е 70лв и може да се ползва със всеки симбиан телефон това че е малък екрана не е толкова важно понеже има гласова навигация.http://bgroutingmap.com/
                  Обичам си работата.

                  Коментар


                    #24
                    Ето това е показателно Сравнение с конкурентните картиТова е предложението за преминаване през тази детелина от Геотрейт 4.60Това е сеответното предложение на карта "Петър" - което е вярнотоТова е предложението на SONY с неговата карта за БГ

                    Коментар


                      #25
                      като изключим менютата 1:1 като гармина
                      Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                      Коментар


                        #26
                        Ами толкова по зле за Сони-то ... ето няколко снимки от iGO8 - нищо общо с тези Вижда се много ясно целия участък от разклонението дори в 3Д проекция.Това което не се вижда от тези снимки е че при навигация и наближаване на крстовище на което трябва да се отклоним iGO-то автоматично минава в режим на обзор и променя ъгълът на виждане така че да се вижда кръстовището по добре и да не може човек да се заблуди. Абе какво да говорим - лидерът в момента е iGO.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #27
                          интерфейса е по добръ няма спор , но цената как е ? ако функционалноста и на 2те е еднава , не те лъже и подвежа, а цената е различна .. аз специално бих взел по евтиния вариант
                          Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                          Коментар


                            #28
                            Илко, колкото и да им доказваш че IGO е по-добрия избор няма да се съгласят с теб :D нека всеки си ползва каквото иска, но да не бъде кон с капацикато си купих PDA-то не мирясах докато не сложих и Garmin Mobileно след като го сравних с IGO ... за навигация не съм го ползвалправил съм им всякакви сравнения...това е изборът за мен - IGO 2008
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #29
                              не споря, ако варианта го има и за symbian бих го пробвал с удоволствие
                              Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                              Коментар


                                #30
                                Колеги не се залъгвайте ... Гармин е марката ... а за картата която е в магазина за България си струват 139-те лева !!! Всички други карти си имат чалъм ... аз съм с последна версия на Европа и невероятна карта на Гърция. Може да не ми дава как карам покрай блокчета и забележителности ... може да няма камера и телефон ... но това е перфектното и световно признато GPS устойство .... а и в момента са много актуални гармин 5000 и гармин 760 и цента си струва .... екрана е огромен и е супер ... по малките не дават такава детайлна информация .... с моя гармин обиколих половината Европа без да ми се налага да гледам хартиена карта !!! П.П. Всеки си има право на менение и желание Аз мисля че Гармин е номер едно
                                Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                                Коментар

                                Working...
                                X