Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Представи решението, щом е по-лесна.

    Коментар


      Втората още не съм я мъчил.
      Прикачени файлове
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        Да, първата е вярна. Давай втората.

        Коментар


          BO написа:
          ogi28b написа:
          Да, браво! И аз тази я бях намислил първоначално, а после се сетих и за други.За ейцата: пускам първото от 2 етаж. Ако остане здраво - качвам се два етажа нагоре - на 4-ти. Ако пак е здраво - още два етажа и така докато от някой четен етаж се счупи. Където се счупи - слизам един етаж надолу и от там хвърлям второто ейце...Междувременно се сетих за един виц и може да мине като закачка:Кое е това животно, което в гората върви на два крака, а в полето - на три?
          Ами аз така виждам, че предлагаш решението да е с 49 опита, което не е вярно. Може и с по-малко.
          19 опита. Започваш да пускаш от 9ти етаж и продължаваш нагоре със стъпка 9 етажа. Когато се счупи, се връщаш на предната стъпка и започваш етаж по етаж нагоре. Тук най-лошият вариант е 98ми етаж. Яйцето се чупи на 99ти - на 11тия опит, връщаш се на 91ви и до 98ми са още 8 опита. П.С. Хареса ми тази
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            Нарочно не ги написах за да може всеки да се опита, но като искате ето ги решенията
            Прикачени файлове
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              Чудесно. Прочети пак условието и опитай пак.

              Коментар


                Хахаха издрасках две страници и реших и втората. Доста по--трудна е.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  Ми не знам... разберете се с колегата, той каза, че е по-лесна. Може да ми пратиш отговор на ЛС, че ми е интересно дали има и други решения. Аз намерих едно, но повече не съм и търсил.

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    Чудесно. Прочети пак условието и опитай пак.
                    Извинявам се, изтървал съм края "да завършиш там от където си започнал", ще се пробвам пак.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      Ichkin написа:
                      BO написа:
                      ogi28b написа:
                      Да, браво! И аз тази я бях намислил първоначално, а после се сетих и за други.За ейцата: пускам първото от 2 етаж. Ако остане здраво - качвам се два етажа нагоре - на 4-ти. Ако пак е здраво - още два етажа и така докато от някой четен етаж се счупи. Където се счупи - слизам един етаж надолу и от там хвърлям второто ейце...Междувременно се сетих за един виц и може да мине като закачка:Кое е това животно, което в гората върви на два крака, а в полето - на три?
                      Ами аз така виждам, че предлагаш решението да е с 49 опита, което не е вярно. Може и с по-малко.
                      19 опита. Започваш да пускаш от 9ти етаж и продължаваш нагоре със стъпка 9 етажа. Когато се счупи, се връщаш на предната стъпка и започваш етаж по етаж нагоре. Тук най-лошият вариант е 98ми етаж. Яйцето се чупи на 99ти - на 11тия опит, връщаш се на 91ви и до 98ми са още 8 опита. П.С. Хареса ми тази
                      Ама това не е верния отговор. :D Жокер - с по-малко може.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        Накъде се върти тая?

                        Коментар


                          От дясно на ляво /по часовниковата стрелка/
                          първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                          Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                          Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                          Коментар


                            sharpradi написа:
                            От дясно на ляво /по часовниковата стрелка/
                            Загледай се долу в сянката, и опитай да обърнеш движението :D . При мен работи всеки път.
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              ogi28b написа:
                              Накъде се върти тая?
                              Някой вчера е гледал Explorer Channel Няма как да се каже, това е зрителна измама - мозъкът интерпретира движението и в двете посоки, зависи накъде сам решиш.Ако се освети някоя част от жената, ще се разбере.

                              Коментар


                                Почти позна! Всъщност беше част от Мозъчни игри по Нешънъл Джиографик. Гледал съм го преди време. Инересното е това че ако покажат за миг лицето на жената, ти възприемаш посоката, след което дори пак изцяло черна - посоката остава същата. След това показват лицето по начин, по който все едно се върти обратно. С лице - лесно сменяш, но без...Въпреки че знам идеята, за мен остава изключително трудно да сменя посоката, ако веднъж съм решил, че се върти наляво или надясно. Кръстиха го "би-стабилно изображение".

                                Коментар

                                Working...
                                X