Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ogi28b написа:
    BO, нищо не каза за алгоритъма за яйцето? Така ли е? ---------------------------------
    ogi28b написа:
    Кажете дума с 5 последователни съгласни?
    Хм... Никой ли не се сеща за дума с 5 съгласни? ----------------------------------Ето още нещо: Насила закараха свинете ни в Сахара! - каза Лисан. В това, на пръв поглед безсмислено изречение, има нещо особено. Какво е то? Подсказка: особеното не е в това, че участва Лисан. Сашо, ако четеш това - да знаеш - съвпадение на имена Поздрави!
    Ами не е.Много лесно го гледаш, че си започнал от 50-ти. А ако беше избрал 1-ви етаж? Ето, аз си наумявам един етаж в момента и се пробвай да го познаеш със 7 опита. Ще следват 14 поста, ама...
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      fihi - дърт арабин си ти, четеш отдясно наляво BO - aма ти след всеки опит ще ми казваш дали това е точния етаж, или ще ми казваш дали от посочения етаж просто се чупи? Щото ако е първото - значи греша, а алгоритъмът, който предложих, е за второто. Не съм много сигурен, че правилно съм разбрал условието, посочих го като уточнение.Ето ти предположения:1. 51-ви---Ако от 51-ви се чупи - следващото ми предположение е 2. 26-ти. ---------Ако от 25-ти се чупи - следващото ми предположение е 3. 13-ти.---------Ако от 25-ти не се чупи - следващото ми предположение е 3. 38-ми.---Ако от 51-ви не се чупи - следващото ми предположение е 2. 76-ти.---------Ако от 76-ти се чупи - следващото ми предположение е 3. 63-ти.---------Ако от 76-ти не се чупи - следващото ми предположение е 3. 88-ми.Ето, спестихме 4 поста, направил съм 3 предположения, с които съм стеснил кръга до 13 етажа. Със следващите 3 предположения ще го стесня до 2-3 етажа, ако през това време не го уцеля.

      Коментар


        ogi28b написа:
        Ето ти предположения:1. 51-ви---Ако от 51-ви се чупи - следващото ми предположение е 2. 26-ти. ....
        Просто го мяташ и виждаш дали се чупи ли не се чупи. Ако се счупи имаш още едно яйце. Ако не се счупи имаш две яйца, Въпроса е с 2-те яйца да познаеш от кой етаж се чупят. Демек първия вариант, който си казал.Ето ти предложение едно, първа точка.Хвърляш от 51-ви етаж и го чупиш.Остава ти едно яйце за проба.Както казваш второто ти предложение е 26-ти етаж и пак го чупиш.Може ли да кажеш сега на 100% от кой етаж под 26-ти няма да се счупи?
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Разбрах те, имам само два опита. Ще помисля. Почти съм убеден, както каза и Банков, че от първия ще се счупи

          Коментар


            комендантство примерно за 5-те поредни съгласни
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              Да, браво! И аз тази я бях намислил първоначално, а после се сетих и за други.За ейцата: пускам първото от 2 етаж. Ако остане здраво - качвам се два етажа нагоре - на 4-ти. Ако пак е здраво - още два етажа и така докато от някой четен етаж се счупи. Където се счупи - слизам един етаж надолу и от там хвърлям второто ейце...Междувременно се сетих за един виц и може да мине като закачка:Кое е това животно, което в гората върви на два крака, а в полето - на три?

              Коментар


                ogi28b написа:
                Да, браво! И аз тази я бях намислил първоначално, а после се сетих и за други.За ейцата: пускам първото от 2 етаж. Ако остане здраво - качвам се два етажа нагоре - на 4-ти. Ако пак е здраво - още два етажа и така докато от някой четен етаж се счупи. Където се счупи - слизам един етаж надолу и от там хвърлям второто ейце...Междувременно се сетих за един виц и може да мине като закачка:Кое е това животно, което в гората върви на два крака, а в полето - на три?
                Ами аз така виждам, че предлагаш решението да е с 49 опита, което не е вярно. Може и с по-малко.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  Хвърчило се издигнало на височина 100 метра и после започнало да пада. Всяка минута слизало с по 10 метра надолу. След колко минути хвърчилото ще е на 20 метра над земята?Отговора е ясно, че е 8, но как да стигне до него дете във втри клас?
                  Manowar - Татко
                  Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                  Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                  Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                  Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                  Коментар


                    fihi написа:
                    Хвърчило се издигнало на височина 100 метра и после започнало да пада. Всяка минута слизало с по 10 метра надолу. След колко минути хвърчилото ще е на 20 метра над земята?Отговора е ясно, че е 8, но как да стигне до него дете във втри клас?
                    1) 100 - 20 = 802) 80 / 10 = 8Не знам дали се учат тия работи във втори клас.

                    Коментар


                      Те т’ва е, че не може да се използва умножаване, делене и скоби.
                      Manowar - Татко
                      Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                      Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                      Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                      Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                      Коментар


                        броиш на пръсти 90, 80, 70 ... и като свиеш осмото пръстче си на 20 метра. хубава задача.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          fihi написа:
                          Те т’ва е, че не може да се използва умножаване, делене и скоби.
                          Защо да не може? Таблицата за умножение и деление се учи точно във втори клас.
                          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                          Коментар


                            Synthy написа:
                            fihi написа:
                            Те т’ва е, че не може да се използва умножаване, делене и скоби.
                            Защо да не може? Таблицата за умножение и деление се учи точно във втори клас.
                            Началото на учебната година е и още не са я взели като материал.
                            Manowar - Татко
                            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                            Коментар


                              Картинка 1: Всеки е играл на играта, при която трябва да се свържат 9 точки с 4 прави линии, като условието е това да стане без да се вдига моливът от листа. Картинка 2: Свържете 12-те точки с 5 прави линии, при същото условие - да не се вдига моливът от листа, но освен това - трябва да завършите там, откъдето сте започнали.По принцип времето за решаване е 30 минути.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                                Втората е по-лесна.
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X