Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    rebel написа:
    Е ако е така задачата няма как да се реши....или поне аз не се сещам как ще стане!
    Имено поради тази причина питам вас.
    rebel написа:
    2ма братя по 50кг. и баща им който тежи 100кг. трябва да преминат една бурна река! Има лодка, но ако се натовари с повече от 100кг. ще потъне! Как ще преминат реката?
    Двамата братя преминаватединия се връщабащата преминававтория брат се връщаотново преминават двамата
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

    Коментар


      екзакли :DСетих се за още една! Една баба искала да си купи 1,5кг. свински гърди. Тръгнала към чаршията в 6.30 часа сутринта! Чаршията се намирала на 900 метра от дома й, бабата кретала със скорост 2км. в час. Когато стигнала до една врата на която с големи червени букви пишело "месо" и нищо друго, видяла, че все още е затворено! В задачата се пита: В колко часа ще отвори месарницата?
      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

      Коментар


        rebel написа:
        екзакли :DСетих се за още една! Една баба искала да си купи 1,5кг. свински гърди. Тръгнала към чаршията в 6.30 часа сутринта! Чаршията се намирала на 900 метра от дома й, бабата кретала със скорост 2км. в час. Когато стигнала до една врата на която с големи червени букви пишело "месо" и нищо друго, видяла, че все още е затворено! В задачата се пита: В колко часа ще отвори месарницата?
        МЕСО <-> ОСЕМ
        Manowar - Татко
        Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
        Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
        Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
        Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

        Коментар


          fihi написа:
          rebel написа:
          Е ако е така задачата няма как да се реши....или поне аз не се сещам как ще стане!
          Имено поради тази причина питам вас.
          Просто условието не е доуточнено според мен! Ако е от учебник е напълно възможно :D
          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

          Коментар


            Всяка година на рожденния си ден Ива получава торта с толкова свещички на колкото години става. До сега са използвани 55 свещички. На колко години е Ива?Отговора е ясен, въпроса е как да съставим уравнението, което би трябвало да е с едно неизвестно.
            Manowar - Татко
            Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
            Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
            Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
            Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

            Коментар


              Х * (1+Х) / 2 = 55 (Зависи за кой клас е задачата, защото се решава квадратно уравнение....)Х е броя на годините на детето, които търсим;(1+Х) / 2 е средния брой свещички, които е имала тортата през която и да е година.

              Коментар


                ogi28b написа:
                Х * (1+Х) / 2 = 55 (Зависи за кой клас е задачата, защото се решава квадратно уравнение....)Х е броя на годините на детето, които търсим;(1+Х) / 2 е средния брой свещички, които е имала тортата през която и да е година.
                За 4-ти клас е задачата.
                Manowar - Татко
                Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                Коментар


                  Задачки -закачки

                  Колеги , корабите не паркират , а акостират .И няма въжени стълби , а щормтрап.Не е заяждане...Брей...от 2008 година задачка-задачка коментирам
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    Колеги така и така го карате на математика в момента, та реших и аз да ви задам една задачка:Разтоянието от София до Варна е 400 км. От софия за Варна тръгва кола която се движи с 80 км/ч. а от Варна за София тръгва мотор със скорост 60 км/ч. Заедно с тях тръгва и една муха (която има реактивен двигател от италиянски автомобил и се движи със 150 км./ч. Мухата тръгва от колата стига до мотора после се връща до колата и така снове между тях. Въпроса ми е колко километра ще измине мухата докато колата и мотора се срешнат.П.С. Дайте алгоритъм за решаването й, защото тази задача я поставих на една учителка по математика и тя като почна да ми съставя едни неравенстава с по 3-4 неизвесни направо ми се зави свят, а решението всъшност е много просто.

                    Коментар


                      Докато се срещнат, колата ще се е движила Х часа * 80 км/ч, а моторът - Х * 60, или двете заедно ще са изминали път Х * 140. Докато се срещнат , са изминали общо 400 км, значи са пътували 400/140 = 2.(857142) часа. За това време мухата е пътувала със 150 км/ч, и е изминала 2.(857142) * 150 = 428.(57142 км.Друг начин, почти същия - За едно и също време колата и мотора изминават 140 км, а мухата - 150 км, за общото време колата и мотора са изминали 400 км, а мухата - колко? Съставят се отношения:140-------400--------=------150---------? 400 * 150 / 140 = (428.57142

                      Коментар


                        Една и от мен:Имаме една жаба...тя е малко странна, защото всеки следващ скок е на половината на предишния и! За колко скока жабата ще стигне до блатото, което е на 10м. от нея, като се има предвид, че най дългото разстояние което може да прескочи е 5м.
                        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                        Коментар


                          rebel написа:
                          Една и от мен:Имаме една жаба...тя е малко странна, защото всеки следващ скок е на половината на предишния и! За колко скока жабата ще стигне до блатото, което е на 10м. от нея, като се има предвид, че най дългото разстояние което може да прескочи е 5м.
                          Никога няма да стигне

                          Коментар


                            Immortal написа:
                            Никога няма да стигне
                            доообре....ето и една малко по-сложна....опитах се да я начертая (не ми се получи много....) имаме 2 кола по 10м и въже м/у тях дълго 15м колко е разстоянието м/у коловете ако въжето е на 2.5м от земята! Uploaded with ImageShack.us
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              rebel написа:
                              Immortal написа:
                              Никога няма да стигне
                              доообре....ето и една малко по-сложна....опитах се да я начертая (не ми се получи много....) имаме 2 кола по 10м и въже м/у тях дълго 15м колко е разстоянието м/у коловете ако въжето е на 2.5м от земята! Uploaded with ImageShack.us
                              Нула

                              Коментар


                                абе аз явно много лесни задавам......
                                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                                Коментар

                                Working...
                                X