Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    платината е по-тежка. Ако не се лъжа осмият също е по-тежък. Живакът е по-лек от златото.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #32
      Аааа, чак сега погледнах предната страница и видях, че имам право да задам въпрос! Колежката правилно ме е насочила, че кораба има положителна плаваемост и тя остава конастантна, независимо от промяната на нивото в океана, за което й благодаря! Та сега аз да питам! Приблизително колко килограма въздух са необходими на двигателя, за да изгори 1 килограм бензин?

      Коментар


        #33
        Като стана дума за Менделеевата таблица:http://img-fotki.yandex.ru/get/22/yu..._63ba53fd_orig
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #34
          ele написа:
          платината е по-тежка. Ако не се лъжа осмият също е по-тежък. Живакът е по-лек от златото.
          Вярно златото било по-тежко от живака,аз го казах ейтака направо без да съм проверявал,понеже съм държал едно шишенце с живак и си беше доста тежко,а представям си ако беше пълно със злато .Една делвичка злато добре ще ми дойде

          Коментар


            #35
            А какво тогава е по-тежко от платината?Не е вярно че всичко след златото е по-тежко, ами май е точно обратното - след златото няма нещо което е по-тежко.Понеже госпожица ele спомена и Осмия, затова да приемем че това е отговор на текущия въпрос. А какво е по-тежко от Осмия?Докато се чудите за Осмия, дали е осми, или е четвърти, или девети, примерно, опитайте с помощта на 2 срязвания да разделите геврека на пет части. Ето, аз ще го разделя на 4, а вие - на 5?
            Прикачени файлове

            Коментар


              #36
              ogi28b написа:
              А какво тогава е по-тежко от платината?Не е вярно че всичко след златото е по-тежко, ами май е точно обратното - след златото няма нещо което е по-тежко.Понеже госпожица ele спомена и Осмия, затова да приемем че това е отговор на текущия въпрос. А какво е по-тежко от Осмия?Докато се чудите за Осмия, дали е осми, или е четвърти, или девети, примерно, опитайте с помощта на 2 срязвания да разделите геврека на пет части. Ето, аз ще го разделя на 4, а вие - на 5?
              Иридият може би...
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #37
                ///// написа:
                Аааа, чак сега погледнах предната страница и видях, че имам право да задам въпрос! Колежката правилно ме е насочила, че кораба има положителна плаваемост и тя остава конастантна, независимо от промяната на нивото в океана, за което й благодаря! Та сега аз да питам! Приблизително колко килограма въздух са необходими на двигателя, за да изгори 1 килограм бензин?
                13-14 може би....
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #38
                  ele написа:
                  ///// написа:
                  Аааа, чак сега погледнах предната страница и видях, че имам право да задам въпрос! Колежката правилно ме е насочила, че кораба има положителна плаваемост и тя остава конастантна, независимо от промяната на нивото в океана, за което й благодаря! Та сега аз да питам! Приблизително колко килограма въздух са необходими на двигателя, за да изгори 1 килограм бензин?
                  13-14 може би....
                  Мммм - приемам за вярно - 10 до 14 литра! Ели - ти задавай сега! Уууууупс - тук съм се объркал - говорим само за килограми - демек - от 10 до 14 кг е все правилен отговор!

                  Коментар


                    #39
                    За тъпата бяла мечка нищо не казахте,искам и аз да задавам

                    Коментар


                      #40
                      SHB написа:
                      За тъпата бяла мечка нищо не казахте,искам и аз да задавам
                      e някой нали каза, че е бяла...
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #41
                        ele написа:
                        SHB написа:
                        За тъпата бяла мечка нищо не казахте,искам и аз да задавам
                        e някой нали каза, че е бяла...
                        Е да де,аз затва съм ентусиазиран да задавам...Имате торта която трябва да срежете на 8 парчета с три среза.Как ще стане?

                        Коментар


                          #42
                          Първо я срязваме по дебелината на тортата ( като да я разделиш на два блата ) и после си я срязваш нормално с два сряза на четери парчета.В крайна сметка получаваме осем парчета.

                          Коментар


                            #43
                            peho написа:
                            Първо я срязваме по дебелината на тортата ( като да я разделиш на два блата ) и после си я срязваш нормално с два сряза на четери парчета.В крайна сметка получаваме осем парчета.
                            Знаеше го или се сети,щото повечето хора си представят тортата като кръг,не като обемна фигура :D

                            Коментар


                              #44
                              Две монети правят 15 стотинки, едната от които не е 5. Кои са двете монети?
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #45
                                Сетих се.Но явно от помощ е това че майка ми е майстор сладкар и съм запознат с някои неща.

                                Коментар

                                Working...
                                X