Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Перфектен си

    Коментар


      u_bo написа:
      81
      А сега ако разкриеш и мистерията...

      Коментар


        3^0=13^1=33^2=93^3=273^4=81това е през една позиция, другите числа през една позиция за ’талаш’ пълнеж Наздраве Оги , ако минеш през Пд , да се обадиш за по бира !

        Коментар


          аз минавах , ама беше в деня преди панаира, и нямах време да остана, но се чух с Airfan тогава, ей така, да му кажа че нямам време А тва с числата - много малко хора се усещат че 3^0=1, иначе който се е сетил, веднага вижда каква е хавата.

          Коментар


            Никой ли не ще да помисли за везната?12 монети, една от тях е по-лека, или по-тежка, не знаем. С 3 тегления трябва да разберем коя е, и каква е - по-лека или по-тежка.

            Коментар


              Нали имаше една такава загадка назад по страниците... не е ли същатаЕдно въпросче: Кой е бащата на търтея?

              --------------------

              Коментар


                Tъртея от Алфа форума ли ? Много ми хареса темата колеги - поздравления.И да ви питам.Имам една много яка книга казва се "Как се казва тази книга или загадките на граф Дракула" или нещо много сходно.Та в нея има много добри логически задачи.Искате ли да ви пусна малко задачки-закачки от нея ( нищо че не съм ги измислил аз )И ако искате - ако някой случайно я има да не бърза с отговорите.Съгласни ли сте ?
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  съгласни сме, а това с везната и монетите го имаше но в друг вариант, а в този вариант - все още чака отговор.....

                  Коментар


                    Остава пак аз да го реша, но не ми се мисли в момента Аз и предната като почнах да пиша, все още не знаех отговора, но докато го напиша и се получи Айде да видим: Разделяме на 2 купчини от по 6 монети (А и Б). Вземаме едната от тях и разделяме на 2 х 3 (А1 и А2). Теглим ги (1 теглене) - ако са равни - ги махаме и вземаме другата купчина (Б). (за това после). Ако не са равни - вземаме да речем по-леката от купчинките (А1 например) и пак теглим с 3 от другите монети (от втората 6-ца - Б1 да речем) (2-ро теглене). Ако и сега са равни, това означава, че търсената монета е по-тежка и се намира в останалата тройка от А (в случая - А2). С третото теглене претегляме 2 от монетите от тази тройка и разбираме коя е по-тежка - ако са равни, значи третата е по-тежката.В случай, че при второто теглене купчинките А1 и Б1 не са равни, то означава, че търсената монета е по-лека и се намира в тройката А1. След това по процедурата за третото теглене определяме коя е тя измежду трите в А1.В случай, че още при първото теглене А1 и А2 са били равни, и сме взели купчината Б - то всъщност взимаме една от тройките Б1 или Б2 - да речем Б1 и с второто теглене сравняваме с една от купчините А (А1 или А2 - няма значение, нали са равни). (второ теглене). Ако пак са равни, то монетата е в последната тройка Б2 и с третото теглене определяме коя е. Ако не са, то следва че е в Б1 и пак с третото теглене определяме коя е (по описания по-горе начин).Как се справих?За наблюдателните ще кажа, че знам че не е така, защото при един от възможните 4 варианта, които разписах по-горе няма как да разберем дали е по-тежка или по-лека монетата, т.е. с уж последното, трето претегляне, няма да можем да определим монетата, в случай че се падне измежду претегляните...Май стана много сложно?!? Чак ме заболя главата

                    Коментар


                      Ok.Първата:Седял си един човек и гледал снимка.Някой го попитал" На кого е тази снимка"Човекът отговорил- Нямам нито братя нито сестри , но бащата на този човек е син на баща ми. ( БАщата на този човек означава разбира се , бащата на човека на снимката)Чия е била снимката която е гледал?Искам логично обосновани отговори и без бой моля!И вариант номер 2 на същата: А ако човекът е отговорил - " Нямам нито братя нито сестри , но синът на този човек е син на баща ми."Чия снимка е гледал ?.Приятно мислене
                      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                      Коментар


                        В първия случай би трябвало да е гледал сина си-няма братя и сестри,значи син на баща му е самият той и човека от нсимката остава да му е син.Вариянт 2-гледа баща си,отново защото няма братя и сестри остава той е да е син на човека от снимката,сиреч той да му е баща.

                        Коментар


                          Братя и сестри няма,а деца? Син е отговорът на 1 въпрос
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            Първо: Гледа Сина сиВторо: Гледа себе си

                            --------------------

                            Коментар


                              Е глупости, на втората гледа точно баща си - "синът на този човек е син на баща ми" - синът си е синът, а "този човек" = "баща ми".

                              Коментар


                                Браво колеги.Само SHB e дал пълен отговор.Не всички са познали но Отг 1 - Гледа снимка на сина си.Отг 2 - гледа снимка на баща си.П.С.Все пак ще поясня:За да не се избиете горните 2 задачи се решават много лесно ако заместите фразата "син на баща ми" със доста по-лесното - Самият аз ( понеже говорещият няма нито братя нито сестри), когато той говори - говори само за себе си.И ще се получи - Нямам нито братя нито сестри, но бащата на този човек (на снимката) съм самият аз
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X