Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задачки -закачки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз първо ще си отворя устата и ще тегля яко майни, че ме събуждат.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      Бира бе, бира!
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        Я малко да се разсъним, колко е резултата?
        Click image for larger version

Name:	P_20190306_161626.jpg
Views:	1
Size:	298,3 KB
ID:	2098354
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          7
          Fiat - Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            Есе.

            10.

            Пайак ми е последното, за което се сещам.

            Коментар


              7 е.

              Коментар


                10...?

                Коментар


                  Че е 10, 10 е. Другите отговори как ги получихте ?
                  Fiat Coupe 1.8

                  Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                  Коментар


                    Че е 10, 10 е. Другите отговори как ги получихте ?
                    Е как? Добавяш още две скоби и става:
                    6:(3(1+1))+6
                    6:(3.2)+6
                    6:6+6
                    1+6

                    А правилното е като дадеш предимство на деленето:
                    (6:3)(1+1)+6
                    (2)(2)+6
                    4+6
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      Абе то че е така, така е. И аз го разбрах, че е това са направили. Според мен заблудата тука е, че се изчисляват първо изразите в скобите. След това съвсем машинално са умножили първо 3 по 2, като най-близо до скобите, след това са разделили 6 на 6 и са добавили 6. Принцпино опростения израз е 6:3*2+6.
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        Първо е умножението, след това и делението. Математика втори клас. 6:3*2+6; 6:6+6; 1+6=7

                        Коментар


                          Умножението и делението са операции с еднакъв приоритет. След това са събиране и изваждане, които също са с еднакъв приоритет. Реда на изпълнение на операциите е от ляво на дясно. Едва ли са го написали по-различно и в учебника.
                          Fiat Coupe 1.8

                          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                          Коментар


                            stilo_new написа: Преглед на мнението
                            Първо е умножението, след това и делението. Математика втори клас. 6:3*2+6; 6:6+6; 1+6=7
                            Щом първо е умножението, то аз предлагам следното решение:
                            6:3+3+6=11,
                            като 3(1+1)=3*1+3*1=3+3
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              Че е 10, 10 е. Другите отговори как ги получихте ?
                              Това като че ли е по-интересното в такива задачки - как се получават другите отговори. Ти и да искаш - не можеш и не знаеш как да го объркаш, че да получиш нещо друго.

                              Коментар


                                Зависи как погледнеш задачата има 2 решения


                                6:3(1+1)+6 = ? винаги първо се извършва операцията в скобите

                                6:3(2)+6 = ? сега, тук вече от ляво на дясно операциите

                                2*2+6 = ?

                                4+6 = 10

                                или по друг начин интерпретирано (6:3)(1+1)+6 = 10



                                Обаче ако считаме че уравнението е следното


                                6/(3(1+1))+6 = ? тоест (3(1+1)) е знаменател
                                6:6 + 6 = ? съкращаваме 6-цитие или общ знаменател, както ви е по-удобно
                                1+6 = 7


                                Според мен, в писмения вид както е дадена задачата, първият отговор е по-верен.

                                Коментар

                                Working...
                                X