Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри и лоши сервизи за Фиат +/-

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    gal76, в Пловдив на улица София

    Коментар


      Аз съм доволен от gal76, човекът е много отзивчив - обяснява всичко, за което попиташ - пипа бързо и не взима скъпо.

      Коментар


        Добър ли е Сервиза за смяна съединител!!

        Здравейте, намерих в жк Надежда-1 на ул. Стрема №2 името на сервиза е " РТ Сервиз", магазин + сервиз, цената на съединителя / LUK / ми го дават на много добра цена 137лв и ако ми го сложат в техния сервиз на същия адрес ми излиза 80лв за работа + 12м гаранция.. Не знам дали го знаете по принцип е главно за автоелектро, но правят и такива ремонти.. Имате ли мнения за него, благодаря ви предварително...
        Fiat Punto 1.2 16v 86к.с.
        България е единствената страна,в която ако шофираш в насрещното може да те бутнат отзад!

        Коментар


          Едно плюсче за Вентура. След толкова четене и колебания(покрай многото теми и приказки за смяна на ангренажи конкретно на този мотор и как имало едни шпонки дето се късат когато си искат) - отидох при тях. Момчетата са супер, посрещнаха ме перфектно и за един ден смениха ангренажа със ролки и други неща по колата(масла, фитлтри, биалетка, подгревна свещ). Казаха ми какво има за смяна още и така. Взех си колата и за 100-тината километра които минах с нея се радвам на тишина и спокойствие - дано продължи и за напред така.
          fiat stylo 1.9jtd

          Коментар


            Тъй като в друга тема стана въпрос за предници - за Бургас мога да препоръчам Motoexpert (Ситроен) в индустриалната зона срещу Топлофикация. Има две момчета, които се занимават само с диагностика, ремонт и стенд на предници. Имат две машини за геометрия и определено знаят как да ги ползват. Предница ремонтирам винаги и само при тях. Който съм пратил там не е изказал негативно мнения.
            Последна редакция от PSG; 18.10.2016, 00:36.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар


              Ето го и моя герой...

              https://www.facebook.com/dizelovipompi.alle.bg/
              Ето ме и мене




              Много голям майстор (Марян май май се казва) 230 лв за гумички и сваляне и качване. Ама имах и спукана мембрана още 70..
              За 4 часа е оправи тая помпа- днес е почва към 9 и нещо и към 13/14 е готова


              пс: Разбрах от приятел че се познават преди семица и рекорда за помпи му е бил 4 на ден

              https://www.facebook.com/dizelovipom...type=3&theater
              Последна редакция от ; 01.03.2017, 11:53.

              Коментар


                Да спомена и своят силно негативен опит от сервиза на фиат/опел Булвария - Варна...
                Петместно Добло 1.3 Mултиджет 10.2011г/<130х.км... Карано от един шофьор предимно празно. Поддържано единствено в официален сервиз...
                Изведнъж нещо почва да трака с метален звук и след съгласуване с мен шофьора го закара в Официалният сервиз на марката...
                Колата - закарана в понеделник сутринта.. В сряда ми се обаждат да отида - предполагам - приключила диагностика... Тц... Викат ме да ми кажат, че не могат да свалят двете дюзи... Да съм кажел какво да правят - ако ги счупят, трябвало да си купя нови за своя сметка (т.е. 2х1000+лв)...
                Казах им да пробват да ги свалят но без да ги чупят - те да поемат отговорността. Чупят ли - ще изисквам да ги купят... Ако не се навиват на такъв вариант - да ми напишат писмо, че официалният сервиз не може да смъкне дюзите - ще си взема автомобила и ще го дам в друг сервиз на друга цена, където може и аз да си понеса отговорността...
                На другият ден - 'свалихме ги', компресията на 4-ти цилиндър 10, а на 3-ти 18...
                Какво да правим?! Ама то май ще се наложи да сваляме главата... Потвърдих.. 'Ама да закараме дюзите да ги стендоват'. Отговорих им, че такива действия ще се предприемат чак след като се установи повредата...
                След ден-два успяха да свалят главата... 'Веригата е за смяна - сигурно е прескочила зъб'?! Питам ги колко е износена/разтеглена, и как са разбрали, че е прескочила зъб... Отговора : 'ами като смъкнахме главата, буталата бяха в неправилно положение?!.. Това - на кола, която е дошла на собствен ход... Иначе следи по клапаните от удар няма...
                Да вземем да разоборудваме главата... Питам - ЗАЩО? Ами да видим има ли нещо.... И да свалим картера...
                В този момент им казах, че за момента спираме всякаква работа по автомобила, защото оставам с впечатление, че не се прави диагностика, а ще се учат на автомобила... Поисках детайлна оферта...
                Получих я следващата седмица - около 2600лв, като в цената е включена смяната на ангренажна верига и генерираната съпътстваща работа - сваляне/разоборудване на глава, мерене на компресия и т.н.... Без установяване на повредата - като се установи каква е - там вече ще бъде допълнена сметката с необходимият труд и резервни части!!!
                Това вече преля чашата... Казах им да сложат в багажника всичко смъкнато, и си взимам автомобила в каквото състояние е... Да изкарат от сметката монтажа на детайлите (все пак само демонтират), и ми представят фактура 270лв за - реално за свалена глава и измерена компресия... Възроптах отново - работния час бе по-скъп от Балкан-стар където си поддържам доста по-сериозен автомобил. А и щом са мерили компресия - дайте ми протокола... Започна едно мънкане 'ама апаратурата ни не изкарва разпечатки'... Добре - дайте ми писмен протокол на кой цилиндър каква е компресията... 'Ами ние сме мерили само на двата, щото не бяха свалени дюзите на другите два'?!!! Намалиха цената на компресията - 'като за два цилиндъра' - пълни малоумници - дори не отчитат, че двете останали дюзи товарят двигателя 'асиметрично'...
                Промениха сумата на около 210лв... Тъй-като вече ме чакаше пътната помощ платих и приключих с тези некадърници (друга дума нямам)...
                След 5 минути свалихме колата в друг сервиз, където за щастие се съгласиха да приемат автомобил в такова полу-разглобено състояние (аз не бих)... Още при свалянето от автовоза майстора в новият сервиз дойде да приеме нещата и да види кое в какво състояние е... Веднага му направи впечатление следа по нагара на главата на 3-ти цилиндър (не удар, а леко по-тънък нагар) - нататък бе ясно - превъртял биелен лагер на този цилиндър. Отчетливо 'хлопна' буталото при натиск с пръст... Диагностика 'на поляната' бе по-ефективна от двуседмичен престой в официален сервиз!!!
                Общо взето - с официалния сервиз приключих изцяло - не бих стъпил там за нищо на света...

                Коментар


                  Не отивайте в сервиза в село Бусманци

                  За смяна на водна помпа ми взеха 80 лева.

                  Коментар


                    zhivko11 написа: Преглед на мнението
                    Не отивайте в сервиза в село Бусманци

                    За смяна на водна помпа ми взеха 80 лева.
                    Което може да е абсолютно нормално като цена ако колата да кажем е с жтд двигател.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Което може да е абсолютно нормално като цена ако колата да кажем е с жтд двигател.
                      Не колега.
                      Колата е 1.4 бензин.
                      За смяна на ролка ремък и помпа в друг сервиз цената е макс 30 лева. Но явно защото бях на зор решиха да изкарат от мен добри пари. Което не значи че не мога да се оплача в данъчните за неиздаден касов бон за извършения ремонт

                      Коментар


                        чакай сега.
                        за смяна на водната помпа цената ми се струва адекватна. дали ще смениш ангренажа и водна помпа ила само помпа тя хамалогията си е една и съща.
                        Особенно ако някой друг е проявил творчество преди това. Говоря за пренавити резби мазане със силикон като филия с лютеница, рязане на глави на болтове за да не жулят в ремъка и така.

                        И ако не се лъжа те пратих в определен сервиз да отидеш ти кво си правил незнам.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          Сервиз TUTTOAUTO!

                          Сервиз TUTTOAUTO!
                          http://tuttoauto.bg/

                          Някой има ли мнение за този сервиз и дали е нормално да си дам колата за смяна на метанов филтър и да я върнат с не работеща метанова уредба?
                          В петък 20.10.2017 пак я оставихме да си я оправят и започнаха да обясняват как трябва да се смени компютър защото имало забавяне при метана ???
                          Днес 25.10.2017 обясниха че не могат да намерят компютър (въпреки че аз намерих за около 10 минути) и не се нае кога ще е готова колата.
                          Не искам да кажа, че не могат да работят но това нормално ли е?
                          И какво мога да направя?
                          А ако някой има предложение за сервиз (за метановата) ще съм благодарен за информацията!

                          Коментар


                            Искам да изкажа мнение за Сервиза на Румен - RubigCar
                            Пълен боклук е този прехвален Румен като автомонтьорче може да е мн. добър но като коректност е боклук! Значи на 17.11.2017г му се обаждам за обслужване на една бензинова 159-ка,вика му Румене кажи кога да докарам колата за обслужване смяна на вериги (ангренажна и маслена) масла и филтри! Казва ми той много съм зает най рано след 15 дни ако те устройва докарвай колата направо на 4.12 (понеделник 9,00ч.) за два дни ще е готова записвам те. Викам му ОК не бързам токова ще почакам но си запиши номера ми, че не съм от София ако нещо се обърка да ми се обадиш да не пътувам напразно! А той няма какво да се обърка направо на 4.12 идвай и оставяш колата! Пожелах ми лека и дотук всичко добре! НО какво се случва след това, два дни преди уречената дата ми звъни мои познат и ми вика обади ми се Румен, че ти нямал номера да не идваш, че не може да те вземе най добре му се обади да се разберете!?! Звъня аз на Румен да го питам какво се случва, а той почва да ми се обяснява като „п**ка“ как бил закъсал с колите и не можел за 4.12 да вземе колата! Викам добре кажи кога като си мисля, че ще каже 2-3 дни забавяне което може да възникне непредвидено и е разбираемо. Той ми вика обади се в сряда на 6.12. Звъня аз в сряда и се почва едно офлянкване, как имал мн. коли и не можел скоро и най рано на 17.12 ама пак не било сигурно! Казвам му Румене нали ме записа, аз се досещам какво се е случило дошли са ти други коли след мен и ти си ги взел и са ме предредили или стари клиенти или приятели на които не можеш да откажеш, а той почва да пелтечи и да се обяснява, че не било точно така!!?? Казва му може човек да забави 2-3-5 дни ама 2 седмици е супер не коректно! Има късмета, че работи в София защото до сега да си е изял боя с това отношение към клиентите!!
                            Да беше казал веднага още първият път щом му се обадих, така и така няма да мога, търси си други варианти, това е човешко, а той ме накара боклука с боклука да го чакам 20 дни и накрая ми се „изплю в устата“ Това е, абсолютен измекяр е този Румен, ще го напиша във всички възможни форуми, хората да има едно на ум за тиква идиоти!

                            Коментар


                              Виж сега, цялата тая простотия си я написал и в алфа форума, предлагам ти да я пуснеш и в ланча форума и всеки един авто форум за който се сетиш. Освен усмивки друго няма да предизвикаш. Видя какъв е ефекта в другия форум, тука ще е същото.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                След близо 1000 лв платени от мен за ремонт турбина в именит сервиз, находящ се на територията на ТУ Варна и не повече от 6-7К км изминати, пак съм с проблем, и за ремонт турбина, оплюла е с масло коша на двигателя и маркучите пълни с масла.
                                Няма да давам определение за извършителите на ремонта, нека всеки четящ темата да реши как да постъпи, когато му се наложи ремонт турбина, аз повече не бих се занимавал с тия, предполагам, че ремонт с китайски части от алито ( не с техните ъъъъ... високооригинални части ) щеше да има същия ефект, но на половин цена, че и по-ниска.
                                Последна редакция от Plastex; 09.01.2018, 06:51.
                                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                                Коментар

                                Working...
                                X