Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радар детектор COBRA

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Коелги съжалявам че нямам налична информация от сайта където го видех но до утре вечерта ще се разровя да видя къде точно беше и да дам инфото и на вас. Не съм сигурен в действието му и затова казах че поглъща сигнала с идеята че радара на полицаите не получава това което трябва .. а не само да ми сигнализира че са ме засекли. Ами ако устроиството е скрито в плафона на лампата .... на готисно място е .. до стъклото ... скрито е .. няма да се вижда ... не мисля че ще ми разглобят колата за да го търсят ...
    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

    Коментар


      #17
      ilkor написа:
      Антирадара за който говориш когато усети че някой го облъчва с определн сигнал (полицая засича) започва да излъчва подобен сигнал. Този сигнал е с по голяма сила от отразения и го заглушава. Така радарът на полицая не може да измери скоростта.Тези антирадари са забранени обаче ... твърде вероятно е да те подгонят някъде заради него ...
      На абсолютно същия принцип работят и системите на военните, а при стелт самолетите предимно се цели отразяване на сигнала в посока различна от тази на излъчвателя.

      Коментар


        #18
        ще я разглобят, ти само стой и гледай
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          Airfan написа:
          На абсолютно същия принцип работят и системите на военните, а при стелт самолетите предимно се цели отразяване на сигнала в посока различна от тази на излъчвателя.
          При самолетите няма смисъл от такова устройство. Щото самолета никой няма да му мери скоростта, а целта е да го открие. Какъв е смисъла да излъчва и да се разкрива ?При тях се ползват наистина 2 метода - отразяване в друга посока и поглъщане.Но това се прави от целия корпус, а не само от едно устройство монтирано някъде по самолета ...

          Коментар


            #20
            ilkor написа:
            При самолетите няма смисъл от такова устройство. Щото самолета никой няма да му мери скоростта, а целта е да го открие. Какъв е смисъла да излъчва и да се разкрива ?При тях се ползват наистина 2 метода - отразяване в друга посока и поглъщане.Но това се прави от целия корпус, а не само от едно устройство монтирано някъде по самолета ...
            Да, това за корпусът е така, не обясних правилно. Отделно, че се нанасят специални бои, които поглъщат някакъв процент от сигналите.Има специализирани самолети за РЕБ (Радио електронна борба), чиято цел е да смутят/забият/заглушат/разстроят работата на противниковите радари, излъчвайки в техния диапазон с по-голяма мощност, заглушавайки по този начин сигналът на противниковия радар. По този начин потивникът няма понятие къде се намират целите. И скорост се мери, защото според скоростта се изчисляват моменти на пуск на ракети, стрелба с оръдие и т.н. Но темата е дълбока и е дълбоко офтопик, а и надали е интересна на някой друг. Може би на чичо Нено, ако чете.

            Коментар


              #21
              Да, излязохме извън темата ...

              Коментар


                #22
                http://www.radar-express.com/categories.php?cid=2Ето какво успях да намеря но мисля че не е точно това което съм си мислял със заглушаването ... има интересни неща ... и като се загледах в цените .. искам да си представя колко струват тези за които аз си мисля ... заглушаващите :P
                Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                Коментар


                  #23
                  От АНТИ радари файда няма, т.е. от радар детекторите - ако си първа кола - свирне ли детектора - значи и на тях им е свирнал. Ако си по-задна кола - има смисъл, защото докато те отсеят - ще си понамалил в едно с другите. Наскоро се бях засилил да изпреварвам един гоуф дето незнайно що се мъкнеше - и един плоскоглав се засили да ме спира, но го видях и намалих да съм на едно с голфа (то имало защо да кара бавно) - не ме спря, щото няма как да докаже, че превишаващия съм бил аз. За това - имайте си едно на ум с тия пишки дето им викат радар-детектор - първа кола ли сте - горите си
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    jenshen73 написа:
                    От АНТИ радари файда няма, т.е. от радар детекторите - ако си първа кола - свирне ли детектора - значи и на тях им е свирнал. Ако си по-задна кола - има смисъл, защото докато те отсеят - ще си понамалил в едно с другите. Наскоро се бях засилил да изпреварвам един гоуф дето незнайно що се мъкнеше - и един плоскоглав се засили да ме спира, но го видях и намалих да съм на едно с голфа (то имало защо да кара бавно) - не ме спря, щото няма как да докаже, че превишаващия съм бил аз. За това - имайте си едно на ум с тия пишки дето им викат радар-детектор - първа кола ли сте - горите си
                    Тук си абсолютно прав, но случаите когато съм първа кола са изключително рядки, може би само на магистралата понякога! :D Винаги се старая да пусна някой пред мен!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      Нямам опит с радар-детекторите за автомобили, но принципите са еднакви, а именно - ако обхватът на полицейският радар е 100 м (хипотетично), то сигналът, който полицейският радар излъчва, има мощност да измине минимум 200 м. Защо - защото като измине 100 м, отрази се във вас, то трябва да има достатъчно енергия да измине още 100 м, за да бъде приет от антената на радара. Следователно, хубавият радар детектор, трябва да може стабилно да отчете наличието на радарно облъчване минимум на 200 м от източника на излъчване.

                      Коментар


                        #26
                        радардетекторът ми при прав участък сигнализира на разстояние до 3 километра преди поста на ченгетата :D тествано многократно
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #27
                          Последният случай:На отиване към Копринка по магистралата. Поне 500 метра преди тунела антирадара започна да се обажда. Аз дори помислих че засичат преди тунела.Вътре в самия тунел не престана да пищи а като излязох започна направо да се дере Загледах се и в полицейската кола и ми се стори че беше радар скамера.Ето в този случай радара работи постоянно и антирадара те спасява. Но ако е в ръцете на полицай и не е пуснат - не върши работа.Предимство е също така ако те спрат без да е пищял че поне знаеш че не са те засекли теб и без да си гузен можеш да се караш ... пък каквото стане

                          Коментар


                            #28
                            Въпреки че се отклонихме от темата чета с интерес-научавам доста неща за тези устройства и начина им на действие.Все още окончателно не съм решил кой от моделите да избера/както писах клоня към 9340/.В предишният ми пост писах за РОР радари-някой знае ли нещо повече за тях и дали се използват в България от полицаите,защото по скъпите модели на детекторите предлагат и тази функция.Като изключим глезотийките като компас,цветен дисплей само това им е разликата от по-евтините варианти?
                            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                            Grande Punto 1.2 LPG

                            Коментар


                              #29
                              В България все още разчитаме на по-старите модели полицейски радари. Хубавото на някои от скъпите радар-дететктори е, че различават честотите на СВЧ вратите по магазини и бензиностанции, а също и WiFi маршрутизаторите по стълбовете...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #30
                                Окончателно се спрях на 9340 http://www.cobra.com/index.cfm?fusea...&category_ID=3 и го поръчах-утре трябва да пристигне.Благодаря на всички които се включиха със съвети и мнения! Моля модераторите ако преценят да заключат или премахнат темата.Още веднъж благодаря и лек ден на всички!
                                LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                                LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                                LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                                Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                                Grande Punto 1.2 LPG

                                Коментар

                                Working...
                                X