Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са хрантутниците в България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    gantcho написа:
    Обаче е дразнещо политическото лицемерие на разни миленовци велчевци, които се изправят гордо по телевизията и казават "Ние намалихме ДОД" и заблуждават народа, че му е "по-добре" вече. Освен това, в данъчната теория "социалната функция" на данъците се счита като една от основните. Тоест, пак стигаме до там - по-лесно е да вземеш повече от онзи, който и без това си плаща, от бедния, от народа, а не от онзи, който си крие данъците Но дали е по-справедливо?!?!?! А ти не можеш да отречеш, че преминаването от преки към косвени данъци е за сметка на народа, а не на богатата му част.
    Ако се позамислиш малко, именно в косвените данъци има социална справедливост. Косвеният данък, да речем ДДС, е 20% - и за стока с цена 10 лева, и за аналогична такава с цена 100 лева. Т.е. плащаш еднакъв процент от разходите си за данъци. Да, но хората с по-високи доходи потребяват повече, купуват по-скъпи стоки, по-често купуват акцизни стоки и по този начин имат по голям нетен принос. Социалната функция на данъка не е само да отнемеш от богатия и да дадеш на бедния. Част от тази социална функция е да стимулираш бедния да става по-богат. Съгласен ли си? И аз имам лек социален уклон, не съм за "див капитализъм", но отнемането от едни за да дадеш на други не е социялно - то поражда "хрантутници", а не хора, стремящи се да печелят повече.Леле, как оспамихме темата.А, писах ти на скайп, ако искаш добави ме и там ще си поспорим.
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #17
      Некои хора много ги облъчва телевизоро...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #18
        И аз съм малко по-радикално настроен и подкрепям Buch.

        Коментар

        Working...
        X