Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са хрантутниците в България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко са хрантутниците в България?

    В сайта на Сметната палата намерих списък на лицата на висши държавни длъжности, които са задължени да декларират доходите и имуществото си.Точно 5952 лакоми търбуха висят на шията на бедна под седем милионна България това са в момента, а утре може да са повече ).И кои по-малко, кои по-вече и кои най-много ни пият силата и кръвчицата.чичо Нено
    Fiat Punto 1,1- 1996г.
    газ-бензин , "Lovato"

    #2
    Пак ли ще нищим темата за нашите политици? Чешем си езиците и какво.......Да хубавото в случая е, че най - малкото олеква когато човек си излее мъката. Не виждам кой може да направи нещо по въпроса, не защото не спирам да се надявам, а по скоро защото тези нагли мръсници направо се оляха - то не бе кражба то не са подкупи и корупция ........, абе аман от свинщина и алчност. Шайка бандити са всички........Гласувал съм почти винаги и никой досега не оправда довериевто ми - всички правителства след 89 г. се порвалиха в една или друга степен (БЕЗСПОРЕН ФАКТ)......Наистина мисля си, че сега живея по-добре, но не благодарение на тях а по-скоро на себе си. С риск да се потретя пак казвам "танковете да идват" (доколкото останаха вече в БГ и не са предадени за скраб), както казваше един наш "виден политик". Е....ал съм ти демокрацията - "по български"......

    Коментар


      #3
      Re: Колко са хрантутниците в България?

      Neno Er написа:
      В сайта на Сметната палата намерих списък на лицата на висши държавни длъжности, които са задължени да декларират доходите и имуществото си.Точно 5952 лакоми търбуха висят на шията на бедна под седем милионна България това са в момента, а утре може да са повече ).И кои по-малко, кои по-вече и кои най-много ни пият силата и кръвчицата.чичо Нено
      Сигурно има още много, които не са декларирали нищо, а пък и половината от тези 5952 не са деклларирали всичко
      Fiat Bravo 1.6 16V '99
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
      Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
      ------------------------------------------------------------
      Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

      Коментар


        #4
        Buch написа:
        Наистина мисля си, че сега живея по-добре, но не благодарение на тях а по-скоро на себе си.
        Ама е жега и не ми се спори. Все пак се замисли кой създава условия за икономическо развитие - правна рамка, ефективни институции, разумна фискална политика. Макар при нас само последното да е факт. Колкото и да са зле, все пак свършиха малко полезна работа.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #5
          Lane Staley написа:
          Ама е жега и не ми се спори. Все пак се замисли кой създава условия за икономическо развитие - правна рамка, ефективни институции, разумна фискална политика. Макар при нас само последното да е факт. Колкото и да са зле, все пак свършиха малко полезна работа.
          И на мен не ми се спори щото ще е безкрайно, но ако се аргументираш солидно за разумната фискална политика, ще те предложа за Нобелова награда по икономика.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #6
            И аз съм хрантутник! Ама няма кой да ме хрантути, за това трябва сам да се хрантутя... Че и жената хрантутя...Аз съм абсолютно сигурен, че хрантутниците са поне с 32.000 повече (моля нито един съфорумец-военен да не се обижда).

            Коментар


              #7
              gantcho написа:
              Lane Staley написа:
              Ама е жега и не ми се спори. Все пак се замисли кой създава условия за икономическо развитие - правна рамка, ефективни институции, разумна фискална политика. Макар при нас само последното да е факт. Колкото и да са зле, все пак свършиха малко полезна работа.
              И на мен не ми се спори щото ще е безкрайно, но ако се аргументираш солидно за разумната фискална политика, ще те предложа за Нобелова награда по икономика.
              Намаляването да данъчното облагане за фирмите, плоския данък, отпадането на много лицензионни режими, запазването на стабилността на борда... има и други. Има естествено и лоши страни - трупането на излишък, който се преразпределя на тъмно, неизползвана възможност за още малко намаление на осигурителната тежест. Има и няколко други неща познати из "белите страни" , с които може би си запознат познати из "белите страни", за които може би си чувал - възможността физическите лица, подобно на фирмите, да си възстановяват някои разходи ...Има какво да се желае. Много. Но това не означава, че нищо не е направено. Колкото и да ни се струва невероятно, последните 3 правителства направиха и добри неща.Никой не е самотен остров! Радвам се, че колегата има самочуствието да каже, че живее по-добре благодарение на себе си ( То няма как да стане благодарение на Масларова ) но нека отчитаме, че бяха създадени сравнително добри условия за развитие на бизнес.Нобелова награда не искам - много е скромна в парично изражение. Ако накараш фиска да работи един ден за мен ще почерпя Боза :D
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Според мен има едно нещо дето ако го направят и много неща в България ще потръгнат. Това е преодоляването на безумната бюрократщина при вадене на елементарни документи. Не може в една ЕС държава хората да губят дни да чакат по опашки, защото ’системата изключи’, ’нямаме компютри’, ’колежката е в майчински’ и тем подобни. Едно магазинче да искаш да отвориш и в момента в който видиш за какъв брой разрешителни става дума - и на момента се отказваш.Ако това се преодолее на много предприемчиви (и честни) хора ще им се развържат ръцете.Слушах оня ден как след вътрешна проверка Ники Василев пише мн.добър 5 на чиновниците в администрацията. Е няма такова нахалство, тоя човек незнам на коя планета е, не познавам друг с толкова голям безпочвен оптимизъм.

                Коментар


                  #9
                  Lane Staley написа:
                  Buch написа:
                  Наистина мисля си, че сега живея по-добре, но не благодарение на тях а по-скоро на себе си.
                  Ама е жега и не ми се спори. Все пак се замисли кой създава условия за икономическо развитие - правна рамка, ефективни институции, разумна фискална политика. Макар при нас само последното да е факт. Колкото и да са зле, все пак свършиха малко полезна работа.
                  .....ми да де. Че то и от "кумова срама", както казва народа трябва поне нещичко да се направи. Иначе тези почти 19 години (лелеееее ми то минаха 19 години вече) щяха да са абсолютно пропилено време. Абе хора, че една Германия (рухнала тотално) след втората световна война се възстанови след 10 години, а след 20 вече беше сред водещите икономики в Европа!!!!!!!!!!!!!!Колега Lane Staley моите уважения, макар и с доста негативизъм съм се обосновал на факти от днешната действителност - при това неоспорими и знайни в цяла Европа......Аз също съм учил икономика и можем много да поспорим..... може някой път на по бира Та мисълта ми е за пропиляното време и пропуснатите ползи за всичките тези 19 години......И за некъдърните ни политици - хрантутници (без изключения).....Моя идеал е България да стане Швейцария на Балканите. И за това има всички препоставки, с изключение на това че няма отговорни и достойни политици да работят за това. Не мислиш ли?Айде със здраве......и наздраве

                  Коментар


                    #10
                    Lane Staley написа:
                    Намаляването да данъчното облагане за фирмите, плоския данък, отпадането на много лицензионни режими, запазването на стабилността на борда... има и други. Има естествено и лоши страни - трупането на излишък, който се преразпределя на тъмно, неизползвана възможност за още малко намаление на осигурителната тежест. Има и няколко други неща познати из "белите страни" , с които може би си запознат познати из "белите страни", за които може би си чувал - възможността физическите лица, подобно на фирмите, да си възстановяват някои разходи ...Има какво да се желае. Много. Но това не означава, че нищо не е направено. Колкото и да ни се струва невероятно, последните 3 правителства направиха и добри неща.Никой не е самотен остров! Радвам се, че колегата има самочуствието да каже, че живее по-добре благодарение на себе си ( То няма как да стане благодарение на Масларова ) но нека отчитаме, че бяха създадени сравнително добри условия за развитие на бизнес.Нобелова награда не искам - много е скромна в парично изражение. Ако накараш фиска да работи един ден за мен ще почерпя Боза :D
                    Значи, за хората, които ще имат търпението да прочетатат това и не са наясно, обяснявам: преки данъци са данъците, които се дължат пряко от физическите и юридически лица, най-типични представители са данъка в/у доходите на физическите лица и корпоративният данък; непреките/косвени данъци са данъците, най-общо, върху потреблението - ДДС, акцизи и др. 1. "Намаляването да данъчното облагане за фирмите, плоския данък" - Тези намалявания на преките данъци, са неминуемо свързани с увеличаване на косвените данъци - т.е. народът усеща, че малко по-малко пари му излизат от джоба при получаване на заплатата, но пък като отиде да пазарува или на бензиностанцията да зарежда, това му излиза солено. За сравнение, ще дам приблизителни сравнителни данни м/у България и ГърцияГърция: Приходи в нац. бюджет 2007 51.37 млрд евро; от преки данъци - 15.38 млрд = 30%; от косвени данъци 28.58 млрд = 55.6%България: Приходи в нац. бюджет 2008 18.31 млрд лв; от преки данъци - 4.56 млрд = 25%; от косвени данъци 12.18 млрд = 67%Както се вижда, в Бг приходите от преки данъци са доста по-ниски. Защо? Ами защото са по-трудно събираеми, защото не е желателно да се бръкне дълбоко в джоба на разни групировки и мутрафони. По-трудно е да накараш хората да си обявят реалните доходи, щото се иска налагане на фискална дисциплина и затягане на контрола. Но защо да се главоболят? По добре да из..зят целокупния народ да плати по-голям данък върху потреблението. Тоест, действа се на принципа "Да вземем още повече от тези, които и без това плащат вместо да накараме да платят тези дето не искат". Същото важи и за нововъведения плосък данък - изчислено е, че хората с доходи до около 450 лева са на загуба от него. Но в тази графа са огромното мнозинство от населението на страната Действа се пак на същия принцип, вместо да се принудят хората с големи доходи да излязат на светло.2. "отпадането на много лицензионни режими" - не съм в етчение кои лицензионни режими са отпаднали, ако ми дадеш конкретен пример, може би ще мога да си кажа мнението.3. "запазването на стабилността на борда" - постигнато с отлагането на датата на Бг за присъединяване към евро-зоната. Поддържа се инфлация от порядъка на 15% (по най-официални данни на НСИ) в сравнение с трикратно по-ниски стойности в Европа. Това само по себе си поставя под натиск точно Валутния Борд. Из някои среди упорито се говори, че фиксираният курс 1.95583 ше бъде променен внезапно и левът ще бъде обезценен. Но това все още не се е случило.4. А за българската обществено осигурителна система съм си писал мнението в една съвсем скорошна тема от миналата седмица - "Търся си работа". АКо ти е любопитно, можеш да го прочетеш.Аз си мислех, че не си чак такъв скучаещ милионер след катокараш фиатка, но щом ти е малко една нобелова награда явно не съм прав
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #11
                      gantcho написа:
                      Lane Staley написа:
                      Намаляването да данъчното облагане за фирмите, плоския данък, отпадането на много лицензионни режими, запазването на стабилността на борда... има и други. Има естествено и лоши страни - трупането на излишък, който се преразпределя на тъмно, неизползвана възможност за още малко намаление на осигурителната тежест. Има и няколко други неща познати из "белите страни" , с които може би си запознат познати из "белите страни", за които може би си чувал - възможността физическите лица, подобно на фирмите, да си възстановяват някои разходи ...Има какво да се желае. Много. Но това не означава, че нищо не е направено. Колкото и да ни се струва невероятно, последните 3 правителства направиха и добри неща.Никой не е самотен остров! Радвам се, че колегата има самочуствието да каже, че живее по-добре благодарение на себе си ( То няма как да стане благодарение на Масларова ) но нека отчитаме, че бяха създадени сравнително добри условия за развитие на бизнес.Нобелова награда не искам - много е скромна в парично изражение. Ако накараш фиска да работи един ден за мен ще почерпя Боза :D
                      Значи, за хората, които ще имат търпението да прочетатат това и не са наясно, обяснявам: преки данъци са данъците, които се дължат пряко от физическите и юридически лица, най-типични представители са данъка в/у доходите на физическите лица и корпоративният данък; непреките/косвени данъци са данъците, най-общо, върху потреблението - ДДС, акцизи и др. 1. "Намаляването да данъчното облагане за фирмите, плоския данък" - Тези намалявания на преките данъци, са неминуемо свързани с увеличаване на косвените данъци - т.е. народът усеща, че малко по-малко пари му излизат от джоба при получаване на заплатата, но пък като отиде да пазарува или на бензиностанцията да зарежда, това му излиза солено. За сравнение, ще дам приблизителни сравнителни данни м/у България и ГърцияГърция: Приходи в нац. бюджет 2007 51.37 млрд евро; от преки данъци - 15.38 млрд = 30%; от косвени данъци 28.58 млрд = 55.6%България: Приходи в нац. бюджет 2008 18.31 млрд лв; от преки данъци - 4.56 млрд = 25%; от косвени данъци 12.18 млрд = 67%Както се вижда, в Бг приходите от преки данъци са доста по-ниски. Защо? Ами защото са по-трудно събираеми, защото не е желателно да се бръкне дълбоко в джоба на разни групировки и мутрафони. По-трудно е да накараш хората да си обявят реалните доходи, щото се иска налагане на фискална дисциплина и затягане на контрола. Но защо да се главоболят? По добре да из..зят целокупния народ да плати по-голям данък върху потреблението. Тоест, действа се на принципа "Да вземем още повече от тези, които и без това плащат вместо да накараме да платят тези дето не искат". Същото важи и за нововъведения плосък данък - изчислено е, че хората с доходи до около 450 лева са на загуба от него. Но в тази графа са огромното мнозинство от населението на страната Действа се пак на същия принцип, вместо да се принудят хората с големи доходи да излязат на светло.2. "отпадането на много лицензионни режими" - не съм в етчение кои лицензионни режими са отпаднали, ако ми дадеш конкретен пример, може би ще мога да си кажа мнението.3. "запазването на стабилността на борда" - постигнато с отлагането на датата на Бг за присъединяване към евро-зоната. Поддържа се инфлация от порядъка на 15% (по най-официални данни на НСИ) в сравнение с трикратно по-ниски стойности в Европа. Това само по себе си поставя под натиск точно Валутния Борд. Из някои среди упорито се говори, че фиксираният курс 1.95583 ше бъде променен внезапно и левът ще бъде обезценен. Но това все още не се е случило.4. А за българската обществено осигурителна система съм си писал мнението в една съвсем скорошна тема от миналата седмица - "Търся си работа". АКо ти е любопитно, можеш да го прочетеш.Аз си мислех, че не си чак такъв скучаещ милионер след катокараш фиатка, но щом ти е малко една нобелова награда явно не съм прав
                      :D :D :D Напълно съм съгласен. "Да го д...ат бедните"

                      Коментар


                        #12
                        Buch написа:
                        Моя идеал е България да стане Швейцария на Балканите. И за това има всички препоставки, с изключение на това че няма отговорни и достойни политици да работят за това. Не мислиш ли?Айде със здраве......и наздраве
                        Не мисля. Не са само политиците пречка. Историците много обичат един израз - "Национален идеал" и доколкото се интересувам от история, макар и много абстрактно, това понятие дава обяснение за мобилизирането на нациите, за концентрирането на човешки и интелектуален ресурс към постигане на определена цел. България в момента няма такъв идеал. Колкото и да си обичаме страната, нека си даваме сметка за реалността - ние сме просто една малка държавица, имала своите върхове преди 10 века, имала своя бърз растеж в края на 19 и началото на 20 век, но нищо повече. Сега няма Върбишки проход, сега има фондова борса. Трябва работа. И много други неща. Политиците ли са виновни когато, например, подкупваме някого?
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Lane Staley написа:
                          Политиците ли са виновни когато, например, подкупваме някого?
                          Да, защото предпоставките за корупция са заложени още в законите. Ако има закон който задължава чиновника да си свърши работата, а също и друг закон по който да го осъдиш ако не го направи - тогава за какво ще ти е да го подкупваш?

                          Коментар


                            #14
                            gantcho написа:
                            1. "Намаляването да данъчното облагане за фирмите, плоския данък" - Тези намалявания на преките данъци, са неминуемо свързани с увеличаване на косвените данъци - т.е. народът усеща, че малко по-малко пари му излизат от джоба при получаване на заплатата, но пък като отиде да пазарува или на бензиностанцията да зарежда, това му излиза солено. За сравнение, ще дам приблизителни сравнителни данни м/у България и ГърцияГърция: Приходи в нац. бюджет 2007 51.37 млрд евро; от преки данъци - 15.38 млрд = 30%; от косвени данъци 28.58 млрд = 55.6%България: Приходи в нац. бюджет 2008 18.31 млрд лв; от преки данъци - 4.56 млрд = 25%; от косвени данъци 12.18 млрд = 67%Както се вижда, в Бг приходите от преки данъци са доста по-ниски. Защо? Ами защото са по-трудно събираеми, защото не е желателно да се бръкне дълбоко в джоба на разни групировки и мутрафони. По-трудно е да накараш хората да си обявят реалните доходи, щото се иска налагане на фискална дисциплина и затягане на контрола. Но защо да се главоболят? По добре да из..зят целокупния народ да плати по-голям данък върху потреблението. Тоест, действа се на принципа "Да вземем още повече от тези, които и без това плащат вместо да накараме да платят тези дето не искат". Същото важи и за нововъведения плосък данък - изчислено е, че хората с доходи до около 450 лева са на загуба от него. Но в тази графа са огромното мнозинство от населението на страната Действа се пак на същия принцип, вместо да се принудят хората с големи доходи да излязат на светло.2. "отпадането на много лицензионни режими" - не съм в етчение кои лицензионни режими са отпаднали, ако ми дадеш конкретен пример, може би ще мога да си кажа мнението.3. "запазването на стабилността на борда" - постигнато с отлагането на датата на Бг за присъединяване към евро-зоната. Поддържа се инфлация от порядъка на 15% (по най-официални данни на НСИ) в сравнение с трикратно по-ниски стойности в Европа. Това само по себе си поставя под натиск точно Валутния Борд. Из някои среди упорито се говори, че фиксираният курс 1.95583 ше бъде променен внезапно и левът ще бъде обезценен. Но това все още не се е случило.4. А за българската обществено осигурителна система съм си писал мнението в една съвсем скорошна тема от миналата седмица - "Търся си работа". АКо ти е любопитно, можеш да го прочетеш.Аз си мислех, че не си чак такъв скучаещ милионер след катокараш фиатка, но щом ти е малко една нобелова награда явно не съм прав
                            Ама много работа върши Чичо Гугъл, а? Всякаква информация дава.1. Премонаването от преки към косвени данъци е похвално. По две причини - по-добра събираемост и по-ниска цена на събираемостта. Има една теория, създадена в ресторант и нарисувана на салфетка Предполагам знаеш за нея.Плоския данък - ще се оправят нещата. Това е добра стъпка и то направена от социалисти.2. Не знам дали се изразих правилно - отпадането на много разрешителни режими при започване на бизнес. Това имах предвид. Останаха още много, но все пак има движение в правилна посока.3. Отлагането на датата не е по наше желание. Критериите са много жестоки, но ние не отговаряме единствено на инфлационния. Промяната в курса - спори се дали левът е надценен и дали има полза от известна обезценка. Няма еднозначен отговор.4. Ще го прочета.Виж, не споря от любов към спора. Много неща не са доизкусурени. Има страни които се справят доста по-дбре от нас, но има и Унгария например. Но не може да се отрича това което е правилно и добро.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #15
                              Lane Staley написа:
                              Ама много работа върши Чичо Гугъл, а? Всякаква информация дава.1. Премонаването от преки към косвени данъци е похвално. По две причини - по-добра събираемост и по-ниска цена на събираемостта. Има една теория, създадена в ресторант и нарисувана на салфетка Предполагам знаеш за нея.Плоския данък - ще се оправят нещата. Това е добра стъпка и то направена от социалисти.2. Не знам дали се изразих правилно - отпадането на много разрешителни режими при започване на бизнес. Това имах предвид. Останаха още много, но все пак има движение в правилна посока.3. Отлагането на датата не е по наше желание. Критериите са много жестоки, но ние не отговаряме единствено на инфлационния. Промяната в курса - спори се дали левът е надценен и дали има полза от известна обезценка. Няма еднозначен отговор.4. Ще го прочета.Виж, не споря от любов към спора. Много неща не са доизкусурени. Има страни които се справят доста по-дбре от нас, но има и Унгария например. Но не може да се отрича това което е правилно и добро.
                              Да, Чичо Гугъл дава всякаква информация, но тази си я взех директно от сайтовете на съответните министерства на финансите 1. По ниската цена на събираемостта, обаче, не означава цената да се прехвърля изцяло на юридичесите лица, които са всичките данъчни агенти на държавата ОК, направено е вече, работи както в почти цял свят. Обаче е дразнещо политическото лицемерие на разни миленовци велчевци, които се изправят гордо по телевизията и казават "Ние намалихме ДОД" и заблуждават народа, че му е "по-добре" вече. Освен това, в данъчната теория "социалната функция" на данъците се счита като една от основните. Тоест, пак стигаме до там - по-лесно е да вземеш повече от онзи, който и без това си плаща, от бедния, от народа, а не от онзи, който си крие данъците Но дали е по-справедливо?!?!?! А ти не можеш да отречеш, че преминаването от преки към косвени данъци е за сметка на народа, а не на богатата му част.А и цифрите показват, че България ВЕЧЕ е ОСНОВНО зависима от косвените данъци - накъде повече?!?! Отдавна сме задминали европа по относителна тежест на ДДС и акцизи като приходно перо в бюджета, не мислиш ли че се прекалява? Явно не, и според мен в това ти е грешката.3. Именно инфлационният критерии е един от най-важните критерии за текущото състояние на икономиката и финансовата стабилност. И ЕСТЕСТВЕНО че не бе по наше желание отлагането, но си бе справедливо и логично - защо й е на Европа да си внася инфлация
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар

                              Working...
                              X