Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не върти стартера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не върти стартера

    Ами днеска ми направи Типото следната изненада сядам и въртя ключа и цък - няма никой. Има ток, уредите по таблото светят, но не върти стартера изобщо. Не се чува и "цъкването" даже. Гледах кабелите под капака всичко изглежда наред та с бутане палихме. Дали проблема е в ключа?
    N.Y. State of Mind

    #2
    Имах същия проблем на бившото Рено 19, оказа се нещо от сорта на клеясала или хванала ръжда някаква жичка, поне така ми обясни майстора....смени я точно за няма и минута.Дано и при теб е така
    Ползвайте мигачи!
    Sometimes I feel like screaming

    Коментар


      #3
      Някакви други идеи някой да има? Какво може да е, че днеска мисля да се завра и да гледам?
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        значи на мен ми направи същия проблем и се оказа стартера залепнали четки чукнах го няколко пъти и се оправи но после се оказа че едната четка е заминала,другия проблем ми беше че капачката на стартера се беше расхлабила и оста беше излязла от втулката и нямаше палене само на бутане,докато се усетя от какво може да е ми костваше много нерви

        Коментар


          #5
          Провери първо бушоните,че един приятел купува стартер залудо.Виж и жичката от ключа да не се е извадила или да не прави контакт.Но най-добре да я види някой жичкаджия.

          Коментар


            #6
            И аз имах скоро проблем със стартера. Един ден просто той отказа да завърти мотора. Имах съмнения, че проблема е в електро-магнита. Когато контактния ключ се завърти първо се подава ток на този електро-магнит, който задвижва зъбното колело на стартера към маховика на двигателя. Едва след това се подава ток към електромотора. Ако този електро-магнит е повреден не може да се подаде ток към електомотора на стартера. Ако имаме другия вариант: електро-магнита е здрав,а проблема е в електромотора се получава едино "чат-чат" при завътрането на контактния ключ, което значи че зъбното колело се удря в маховика. Но понеже имаме проблем с елекртомотора( четки или втулки) той не се завърта и така колата не може да запали. При мен това " чат-чат" го нямаше и за това мислех,че е повреден включвателя. Като отворих стартера видях ,че има блокирала четка и след като я смених нещата се оправиха. Бях малко изненадан, че повредата не беше тази за която си мислех, но в същото време и бях доволен защото 4 четки ми струваха 11-12 лв. , а електро-магнита беше 5 пъти по-скъп.
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              хора здравейте темата е малко стара но реших тук да пиша вместо да пускам нова.Аз имам фиат брава 1.2 бензин 1999г и имам подобен проблем.В колата има ток всички лампи по таблото светят, мигачи фарове също, имам и бензин. Не я бях палил няколко месеца и вчера се опитах и когато завъртя ключа се чува цъкането но не може да завърти.От това което прочетох разбирам че става въпрос за проблем със стартера.Може ли да ми обясните къде се намира (защото съм много зле с колите като цяло) за да пробвам да го сваля и да го занеса на ремонт или поне да прегледам кабелите около него.Благодаря предварително

              Коментар


                #8
                rsp1 написа:
                хора здравейте темата е малко стара но реших тук да пиша вместо да пускам нова.Аз имам фиат брава 1.2 бензин 1999г и имам подобен проблем.В колата има ток всички лампи по таблото светят, мигачи фарове също, имам и бензин. Не я бях палил няколко месеца и вчера се опитах и когато завъртя ключа се чува цъкането но не може да завърти.От това което прочетох разбирам че става въпрос за проблем със стартера.Може ли да ми обясните къде се намира (защото съм много зле с колите като цяло) за да пробвам да го сваля и да го занеса на ремонт или поне да прегледам кабелите около него.Благодаря предварително
                Колега, като си зле с колите, обади се на някой приятел, който чува петлите, почерпи една, две бири и ще ти е много по-лесно.
                Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

                Коментар


                  #9
                  ми нямам познати които да могат да ми помогнат следващите 3-4 дни а това ми е спешно да реша този проблем така че моля ви за сериозно отношение към проблема ми

                  Коментар


                    #10
                    Включи колата на пета скорост, бутни я напред метър-два и завърти пак със стартера. Ако си намерил кое е стартера, чукни го леко оттук оттам, и завърти отново. Няма много причини работещ стартер да се повреди от дълго стоене. Дали акумулатора е добре, също е важен въпрос.
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      Лягаш от долу и трябва да е от задната страна на двигателя ^А с кой двигател е колата Има един дебел кабел и един тънък Тънкия прави проблем с клематаНещо такова трябва да е
                      Прикачени файлове
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Сега сериозно, на мен ми го направи същия номер преди време. Сутринта отидох на работа и после като си тръгвах няма стартер. След сваляне се оказаха свършили четки. Не мога да си обясня защо не се чуваше щракането на електромагнита. След смяна на четките проблема изчезна.
                        Когато господ не можал да направи правия силен, направил силния прав !

                        Коментар


                          #13
                          На мен ми го направи преди на Типо. Котка се беше навирала в двигателя и беше откачила кабелчето, което влиза в стартера.

                          Коментар

                          Working...
                          X