Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с компа на Типо 1,6 моно - оправен!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с компа на Типо 1,6 моно - оправен!!!

    Здарвейте Колеги, членувам в Ланча форума и карам една лакома Дедра! Сега към въпроса:Вчера реших да стегна на баща ми старата кола - Типо 1,6 моно ’90 г. и да я дам на жена ми да се развозва с децата насам натам. Колата не беше палена 2 години и след като сложих акумулатор запали на 1/4 оборот, но беше изгнил маркуча за бенз и я загасих веднага. След смяната на маркуча никакув признак да запали,включих на газ и запали веднага. От там и големите проблеми. Първо Диджиплекса 474 А беше размазан тотално - изкъртен заден капак, поломен МАП - смених го (баща ми така я е карал близо 3 години, като му гаснеше където си поиска и после се оправя от самосебеси), след това гледам дюзата не пуска никакъв бенз - свалям я, давам 12 волта от акумулатора - работи. Дзверих се в Workshop-а снощи днес меря на двата извода при контакт = 5 волта. проверих всички кабели с мултимера всичко ОК, чистих и пръсках с контактен спрей-никакъв ефект. Откачих Bosh-a от буксата всички куплунзи бяха като нови, но докато пусках една водица баща ми пробвал да запали (дали няма пак да се оправи сама) на извадена букса на компа. отивам включвам компа и като отидох да сложа клемите на акумулатора останах изумен акумулатора включен и колата оставена на контакт - драма голема! След това стана следния феномен: при контакт дюзата отваря, пуска малко гориво и затваря, след като завърти стартера отваря до край и пълни колекторите с бенз (дави я). Палене на бенз няма. На газ само показвам ключа и мотора почва да мърка.Моля Ви за съвет какво да правя и ако някой има такъв BOSH, с молба ми го даде да го сложа за да разбера дали от там е проблема. После разбира се ако работи го купувам (мисля,че около ...0 е нормална цена)!Благодаря Ви за отделеното време по моята тема.
    Lancia Dedra 1.8 - "Ламята Петка" вече бивша любовница...!
    Дедра SW 1.9td 160D1000

    #2
    Верно ли има МАП сензор? Моята няма.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      stanleyhacker написа:
      Верно ли има МАП сензор? Моята няма.
      МАП-а е вътре в диджиплекса!
      Lancia Dedra 1.8 - "Ламята Петка" вече бивша любовница...!
      Дедра SW 1.9td 160D1000

      Коментар


        #4
        Някакви идеи???
        Lancia Dedra 1.8 - "Ламята Петка" вече бивша любовница...!
        Дедра SW 1.9td 160D1000

        Коментар


          #5
          Проблема е решен със смяна на компа от Типо 1,4 моно и колицата е готова за бояджията. Мотора мърка!
          Lancia Dedra 1.8 - "Ламята Петка" вече бивша любовница...!
          Дедра SW 1.9td 160D1000

          Коментар


            #6
            geele76 написа:
            Проблема е решен със смяна на компа от Типо 1,4 моно и колицата е готова за бояджията. Мотора мърка!
            Колега това добре, но все пак таблицата за 1.4 е малко по-различна от 1.6 мотора.И има още нещо - вие мерихте ли по време на пръскане на инжектора дали на дюзата и се подава постоянно напрежение и тя е отворена на 100% от времето, или просто отваря на много къс интервал, примерно като за режим на 100% натоварване, защото тогава пак ще се дави по описанието дадено от теб, и това със замяната може и да е някакво съвпадение с оправяне на проблема.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар

            Working...
            X