Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с лампичката за накладките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с лампичката за накладките

    Тази лампичка светна преди около месец. Смених накладките и дисковете, обаче продължава да мига. Свети постоянно при натисната спирачка или при изкачване, не свети или примигва леко при спускане или движение по равен терен. От сервиза казаха, че не трябвало да свети, ама свети. Може ли координати на сервиз във Варна, който би могъл да погледне, ама не само да погледне.... става въпрос за Браво, 1.9ТД, 1997Мерси
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    #2
    накладки

    светенето може да е от това че някъде опира на маса като се мести кабела може да е протрит
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      А преди да смениш накладките провери ли нивото на спир.течност?! Мисля, че лампичката и за двете е една и съща...
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        А може и нещо датчика на ръчната да е сдал багажа.
        FIAT Nuova Punto 1.2 8V
        FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
        ...and justice for all

        Коментар


          #5
          незнам, не съм ги сменяла аз поисках пълно обслужване - не ми казаха, че има нужда от смяна. Има ли къде да погледна за нивото на течността?AdViSoRa: За ръчната има отделна лампичка - предполагам и отделен сензор - той си бачка перфект.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            Мързи ме да гледам по мануала, но при мен (1.9 ЖТД Брава ЕЛХ) лампичката за "ниско ниво/приложена ръчна спирачка" и "износени накладки" са различни Едната е червена, кръкче в скоби, а другата е жълта, пак кръкче, в пунктирани скоби, като за това че е жълта не съм сигурен. Та както казва и колегата - проблема е точно в лампичката за износени накладки, а не в другата. някъде дава маса. лягаш под лявата гума, осигуряваш се колата да не тръгне в този момент, и гледаш хубаво кабела. увиваш го в изолирбанд, да речем....

            Коментар


              #7
              ogi28b: Мерси ще пробвам утре
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                и ако може да помоля за снимки как колежката вдига колата на крик и бъзика "датчика"
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  pakumba написа:
                  и ако може да помоля за снимки как колежката вдига колата на крик и бъзика "датчика"
                  ще ти се - има къде да я кача.... а ще ми се да видя някой да ляга под кола, вдигната на крик.... той сигурни ще е по-зле и от мен....
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Лампичката за износени накладки е червена и е кръгче с пунктирани полуокръжности от двата края, символизиращи спирачни челюсти.

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      и ако може да помоля за снимки как колежката вдига колата на крик и бъзика "датчика"
                      Колега, още малко ще поискаш и да си на мястото на колата и колежката да базика твоя "датчик" :D
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X