Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Системата за автоматично регулиране на фаровете...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Системата за автоматично регулиране на фаровете...

    Колеги, някой има ли представа от принципа на работа на системата за автоматично регулиране на фаровете от натоварването на задния мост? Има я на Типо, Темпра, Дедра и т.н.В търсачката открих само това, но и там нищо не е ясно. Знам, че колегата phoenix беше писал преди за неговата Темпра, но не го намерих.Интересува ме по-точно, системата с каква течност работи? Вероятно спирачна??? Откъде се налива, ако не е спирачна. Да не би пък да е пневматична или с вакуум? Ясно е, че в сервизите даже не са чували за такава система.При мен се получава следното - при натоварване на колата отзад, десния ми фар сработва веднага и се пренастройва. Левият изобщо не реагира. Обаче при слизане на хората, десния фар много бавно възстановява старото си положение и седи известно време забит в земята. По принцип чак на другата вечер гледам че се е възстановил на оригиналното си положение.Искам да си направя профилактика на цялата система и да заработи нормално, но няма никъде никаква информация за това, а не ми се ще да експериментирам напосоки.

    #2
    Според мен цялата система работи на принципа на вакуум, и вероятна причина е спукано мъркуче.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      Старата ми кола ТИПО беше с такава система при натоварване на задния мос се създава налягане на въздух и той избутва рефлекторите надолу.
      FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

      Коментар


        #4
        е тъй де.то това е ясно на всички, въпроса е как да се открие къде е проблема, когато не работи само на единия фар.
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          При мен имаше проблем в самия механизъм на фара беше клеасъл. Това което аз направих е. Откачих мъркучите и капнах малко веро в тях след което накарах приятели да седнат и гледах въздуха дали ще избута верото. Така можеш да установиш дали идва въздух до фаровете.
          FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

          Коментар


            #6
            Благодаря. Изяснихме как работи системата. Сега остава да се навра под колата и да почна от единия край на системата към другия да проверявам кое не е наред... Ще снимам и ще докладвам, че май никъде няма информация по темата, а е необходимо.

            Коментар


              #7
              Малко офтопик...Тази система (или подобна) ли се има в предвид под наименованието "Ел. регулиране на фаровете". Спомням си, че като вземах Бравото и авто-джамбаза ми каза, че колата е с "Ел. управление на фаровете". Тогава не разбрах какво представлява това управление на фаровете Има ли бравото такава сиситема, и как да проверя дали работи?П.П. Колеги, не се стърпях, пише се мAркуч...

              Коментар


                #8
                Съжалявам в бързината съм допуснал грешка.
                FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

                Коментар


                  #9
                  Съжалявам в бързината съм допуснал грешка.
                  FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

                  Коментар


                    #10
                    Humppa написа:
                    Малко офтопик...Тази система (или подобна) ли се има в предвид под наименованието "Ел. регулиране на фаровете". Спомням си, че като вземах Бравото и авто-джамбаза ми каза, че колата е с "Ел. управление на фаровете". Тогава не разбрах какво представлява това управление на фаровете Има ли бравото такава сиситема, и как да проверя дали работи?П.П. Колеги, не се стърпях, пише се мAркуч...
                    не, има се в предвид, че от копче вътре може да си вдигаш и сваляш фаровете. при браво е с ел моторчета, при ладата дори го имаше ама беше с жило. моето браво го няма тва. то мойто е и някво странно има само клима в общи линии
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Хъм, и моето е странно в това отношение... Няма такова ел.регулиране на фаровете, т.е. няма "врътка" с положения на фаровете. Но за сметка на това има климатик и 2 неработещи еърбега :D

                      Коментар

                      Working...
                      X