Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наклон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Наклон

    Случвало ли ви се е колата ви да е на на някое доста голямо надолнище или нагорнище и вупреки всичко,че е включена на такава предавка която е обратно по посоката на наклона/тоест ако е нагорнище да е на 1 ва предавка ако е по надолнище да е на задна скорост/и колата да преплузва надолу и на зад примерно и да се налага да опувате ручна иначе лека полека тругва макар и бавно по наклона.На какво може да се дулжи това?Аз си мисля,че е загуба на компресия някои казват,че е нормално защото всеки двигател си има хлабини и при по голям наклон е нормално така да премурдва колата да изпуска все едно двигателя.Споделете и кажете какво мислите за това разни хора разни мнения.
    Хората са като свинете даже прасетата са по-човечни!

    #2
    Ами ако е много голям наклона е нормално. Все пак това са скорости а не нещо за спиране на колата. То затова си има и ръчна спирачка. Проблем ще е ако при лек наклон преплъзва - тогава вече можеш да се чудиш дали има компресия или няма.
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    Коментар


      #3
      Re: Наклон

      Alfa Lancia izgonen написа:
      Случвало ли ви се е колата ви да е на на някое доста голямо надолнище или нагорнище и вупреки всичко,че е включена на такава предавка която е обратно по посоката на наклона/тоест ако е нагорнище да е на 1 ва предавка ако е по надолнище да е на задна скорост/и колата да преплузва надолу и на зад примерно и да се налага да опувате ручна иначе лека полека тругва макар и бавно по наклона.На какво може да се дулжи това?Аз си мисля,че е загуба на компресия някои казват,че е нормално защото всеки двигател си има хлабини и при по голям наклон е нормално така да премурдва колата да изпуска все едно двигателя.Споделете и кажете какво мислите за това разни хора разни мнения.
      :D Напълно е нормално .Не се плаши. А за ръчната спирачка е препоръчително да я ползваш , дори и при по малък наклон при мен е правило спра ли колата и ще слизам винаги дърпам ръчната никога не разчитам на това да оставя колата на скорост.Затова и никога не съм имал проблеми с ръчната спирачка като клеасване и замръзване през зимата винаги е смазана и не прониква вода вътре.Малиййй отклоних се от темата
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Едно камъче си нося в багажника за такива случаи, не много красиво, но ефикасно. Подпирам и не се притеснявам.

        Коментар


          #5
          Re: Наклон

          Alfa Lancia izgonen написа:
          предавка която е обратно по посоката на наклона/тоест ако е нагорнище да е на 1 ва предавка ако е по надолнище да е на задна скорост/
          Ето това е една много голяма заблуда - че първа и задна държат различно ( в съвременните автомобили ) Виж, на полския ми фиат задната беше по-къса от първа, съответно наистина държи повече, но на по-нов автомобил - не.

          Коментар


            #6
            аз бях свидетел, как една кола на нашата фирма тръгна сама по улицата и подгони един рейс. Но рейса нямаше шанс! А по темеата естествено, че е нормално на голям баир да тръгне дори на скорост. Затова , ако има бордюр завиваш гумите към него, въпреки ръчната и скоростите.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              Май като се износи съединителя се наблюдава този ефект. На мен до сега (да чукна на дърво) не ми се е случвало колата да изтърва по наклон ако е само на скорост. Отделно не виждам какво пречи да оставиш колата на 1-ва в каквато и посока да е наклона, той двигателя си държи еднакво.

              Коментар


                #8
                Стига бе хора, верно ли ви тръгват колите като ги спрете на баир, изгасите и ги оставите включени САМО на първа без ръчна??? Ако е така - моята е повредена нещо...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 Зависи от баира.
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    Разбира се, че зависи от баира! Чисто нов дизел с огромна компресия да сложиш на стръмен баир пак ще започне да "изпуска" ако е само на скорост. Затова е дорбе да работи ръчната, а при много стръмни места и камък под предно колело!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      И моята тръгва по наклон...Аз се бях панирал по едно време...И аз си мислех, че няма компресия, но после ме успокоиха, че е нормално.Друг е въпроса, че съединителя ми е взел да заминава и може от това да е
                      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                      Коментар


                        #12
                        ЗДвП: Чл. 96. Водачът на спряно за престой или паркирано пътно превозно средство е длъжен да вземе мерки то да не може да се приведе в движение или да потегли само.Правилник за прилагане на ЗДвП: Чл. 98. Водачът на спряно за престой или паркирано пътно превозно средство може да го напусне, ако е взел мерки то да не потегли само.и малко комичният член: Чл. 4. Движещото се по пътя пътно превозно средство трябва да има водач, да бъде технически изправно и регистрирано по съответния ред.При наклони никога не се доверявам на скоростите или на ръчната. Освен тях, задължително си завивам гумите към бордюра.А дали ще е на задна или първа колата, няма никакво значение. Ще се смени само посоката на завъртане на коляновия вал, като тръгне колата по наклона

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          А дали ще е на задна или първа колата, няма никакво значение. Ще се смени само посоката на завъртане на коляновия вал, като тръгне колата по наклона
                          Именно!

                          Коментар


                            #14
                            А аз след дърпане на ръчната на голям наклон отпускам и леко съединителя, трансмисията и съединителя да не са под толкова голямо напрежение.
                            Lupo - The Monster
                            Е83 3D

                            Коментар


                              #15
                              Някога в колите имаше едни много хубави подпирачки, обаче дали се продават сега, незнам...

                              Коментар

                              Working...
                              X