Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Износва ми гумите от вътрешната страна!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    И аз съм за разпробиване,преди две седмици ме удари камион.Ще пробвам първо със смяна на амортисьорите,защото може само той да е крив.Казаха ми след стенда,че едната страна бяга с 3 мм,дали е много.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #17
      ripper_pz написа:
      snake стенда ми е ясен как става, но не съм сигурен каква точно е разликата между регулиране на сходимуст и страничен наклон(кое как става).Иначе мерси за препоръките, но уча в София и колата за момента е в София.
      Колега представи си че гледаш колата хоризонтално отпред. Сега си представи че разстоянието м/у горните краища на гумата е различно от долните. Това е това за което говори колегата Ици. Т.е. гледано фронтално с/у колата - гумите не са успоредни, не са вертикални. Това НЕ се регулира. И аз имам много, много лек проблем с дясната гума, хванато на стенд, а не на поглед. И на мен ми предложиха разпробиването, но поради ред причини се отказах. Сега си представи че гледаш предната ос вертикално отгоре. Ако едната гума е точно направо, а другата е леко навътре, или навън (демек леко е завила нанякъде), но не и съвсем успоредна на гума - ето това е сходимост - регулира се от кормилните накрайници. Има допустими отклонения, много е трудно гумите да са идеално успоредни. Те са заложени в компютъра.

      Коментар


        #18
        ogi28b мерси за пояснението.А ако все пак се окаже че триабва разпробиване какви са вазможностите. Да се смени всичко носачи,шарнири амортисьори дали ще се оправи без разпробиване?
        FIAT PUNTO 1,7TD ELX

        Коментар


          #19
          ripper_pz написа:
          ogi28b мерси за пояснението.А ако все пак се окаже че триабва разпробиване какви са вазможностите. Да се смени всичко носачи,шарнири амортисьори дали ще се оправи без разпробиване?
          Остави го това разпробиване, с него не се решава проблема с крив амортисьор предизвикан от удар примерно.Не вярвам да имаш толкова голям страничен наклон от порядъка на 2-3 градуса, че заради него да ти износва гумите от вътре.Да ти нагласят сходимостта и това е :D Тия дни ще си правя страничен наклон 2 градуса и ще пусна снимки, просто ще видиш колко много се набива на очи и въпреки всичко почти не яде гумите от вътрешната страна.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #20
            От наклони няма как да ти яде гумите - от наклони ще ти дърпа - вляво или в дясно! От сходимостта обаче се износват гумите точно по този начин (отвътре или отвън)!

            Коментар


              #21
              Вчера ходих на стене (при друг майстор естествено) като е закачи каза че имам доста разлика в сходимоста обаче я нагласи и сега вече няма проблем(добре че не я оставих на тоя за разпробиването).Мерси на всичи за обясненията.ici дай да видим снимките че ми стана интересно.
              FIAT PUNTO 1,7TD ELX

              Коментар


                #22
                Като ги направя ще ги пусна в темата на Типото.Ето тук малко е обяснено за наклоните.http://www.vrperformance.com/mt/2006...plained_1.html
                sigpic
                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                475HP 11,5/1,9/191
                YouTube

                Коментар

                Working...
                X