Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Износва ми гумите от вътрешната страна!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Износва ми гумите от вътрешната страна!!

    Износват ми се гумите от вътрешната страна и днес ходих на регулаж, но когато отидох майстора ми каза че на фиатовете неможе да се регулира страничния наклон.Това вярно ли е(съмнявам се)?Също ми каза че поради това може да ми разпробия амортисьора и от там да ми коригира страничния наклон.Като цяло съм малко песимистично настроен към тази операция с разпробиването, но нека ако някой е правил дакаже.Колата е Пунто 1.7ТД 97г.
    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

    #2
    Аз имах подобен проблем с Делтата след смяна на пружините (от спортни към нормални).Износването обаче спря с регулиране само на сходимостта.Иначе самата операция по разпробиването не е опасна, просто ще ти разшири отворите, през които минава горния от двата болта, държащи амортисьора. По този начин ще може да се регулира наклона. Но нека първо да регулира сходимостта, и ако продължи да "яде" гумите - тогава да разпробива.

    Коментар


      #3
      Можеш ли да ми поясниш какво точно представлява "регулиране само на сходимостта"? И ако разпробие тези отвори няма ли опсност с времето от разширените отвори амортисьора да се измести пак и пак да почне да "яде" гуми?
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Сходимостта е това, дали лявата и дясната гума са успоредни (или под ъгъл, даден от производителя).А за опасност от изместване - по принцип има, ако не са стегнати добре болтовете...

        Коментар


          #5
          ripper_pz написа:
          Можеш ли да ми поясниш какво точно представлява "регулиране само на сходимостта"? И ако разпробие тези отвори няма ли опсност с времето от разширените отвори амортисьора да се измести пак и пак да почне да "яде" гуми?
          Това с разпробиването се прави за да се увеличи страничния наклон на коли за състезателна употреба с цел подобряване на контактното петно при голямо странично Же.И не е просто разпробиване, не се занимавай- първо че въобще не е това решението за проблема ти и второ, че колата ти може да реши някой път да не завие по време на движение ако нещата не се направят правилно Колко е всъщност страничният ти наклон?Точно сходимостта трябва да се регулира, просто отиди на стенд за регулиране.В момента предницата ти е много отворена и затова така износва гумите.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #6
            ici днес ходих в сервиз за регулаж на преден мос, но като отидох и майстора ми каза че неможе да ми направи защото просто неможело да се регулира стрсничния наклон на фиатовете(това му бяха точните думи).Затова ми предложи този вариант с распробиването.А от ваште думи да разбирам ли че може?Според мен може, но несъм много вещ в тези неща и затова питам.
            FIAT PUNTO 1,7TD ELX

            Коментар


              #7
              ripper_pz написа:
              ici днес ходих в сервиз за регулаж на преден мос, но като отидох и майстора ми каза че неможе да ми направи защото просто неможело да се регулира стрсничния наклон на фиатовете(това му бяха точните думи).Затова ми предложи този вариант с распробиването.А от ваште думи да разбирам ли че може?Според мен може, но несъм много вещ в тези неща и затова питам.
              Правилно е казал, че не може да се регулира страничния наклон, но не е и нужно.Износване на вътрешната част на протектора може да се получи при над 2 градуса страничен наклон, който не съществува при който и да е нормален автомобил.Проблема е, че предницата ти е отворена и гумата почва да контактува основно с вътрешната си част.Просто трябва да ти нагласят сходимостта леко отворена, близко до 0 градуса.Не ти ли дадоха разпечатка при измерването на стенда за да видим какви са страничният наклон (camber) и сходимостта (toe) ?
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #8
                Майстора не иска дори да я качи на стенда, просо каза че решението е да разпробие амортисьора и от там да го нагласи.Можеш ли да кажеш как точно се регулира тази сходимост?
                FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                Коментар


                  #9
                  Послушай какво ти казва ici,трябва да си регулираш сходимостта на предницата,твоята е отворена,а тя трябва да е леко затворена.Това ще рече че разстоянието между предната част на гумите ти трябва да е малко по-малко от това между задната част на гумите.Като отидеш на стенд там в компютъра си ги има какви са сойностите за различните модели автомобили.Може би трябва да смениш майстора.

                  Коментар


                    #10
                    Наистина на там отиват нещата. Но все пак ако може да ми обясните как точно става процедурата?
                    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                    Коментар


                      #11
                      ripper_pz написа:
                      Майстора не иска дори да я качи на стенда, просо каза че решението е да разпробие амортисьора и от там да го нагласи.Можеш ли да кажеш как точно се регулира тази сходимост?
                      Кой е този майстор, дето диагностицира колите с поглед ? Препоръчвам ти Георги Цветков в "Еврокар". 20 лв. ще ти вземе само за диагностиката, но бъди сигурен, че ще ти даде компетентно мнение за всичко, свързано с окачването, сходимостта, та дори и шарката на гумите !А иначе процедурата е елементарна. Слагат ти колата на една платформа и на всяка гума една джаджа, свързана с компютър. Ако на компютъра всичко свети зелено, значи няма проблем. Ако не и няма нещо счупено, просто се регулира наклона на гумата. Ако има нещо счупено, първо го оправяш и после пак на диагностика.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        snake стенда ми е ясен как става, но не съм сигурен каква точно е разликата между регулиране на сходимуст и страничен наклон(кое как става).Иначе мерси за препоръките, но уча в София и колата за момента е в София.
                        FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                        Коментар


                          #13
                          ебаси майсторите аз. искам да ти кажа, че проблема е в майсторя, или колата ти е блъскана, но това трудно ще го разбере тоя без да я закачи на стенд.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Аз имах същия проблем на Брава-та бях на стенд а у смениха ми носачите и шарнирите щото са били разбити и са опраи работата
                            Fiat Brava SX 1.6 16V 103 BHP

                            Коментар


                              #15
                              Еми утре ще отида някъде другаде.А иначе не тропа и чука нищо по предницата, ама да видим утре дано да уцеля някой свястен майстор.
                              FIAT PUNTO 1,7TD ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X