Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

семеринг на разпределителния вал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    семеринг на разпределителния вал

    здравейте.искам да попитам дали може да се смени семеринга на разпределителния вал на темпра 1.6моно, на място без да се сваля вала. този от към делкото. а и този от към ангренажа. благодаря ви.

    #2
    поне откъм ангренажа как я виждаш да се свали? другия не знам, може и да намериш начин да го изкараш, но ме съмнява. точо при този мотор е толкова лесно и бързо, че даже не си заслужава да избягваш сваляне.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Може да се смени, без сваляне на вала, след демонтираж на зъбното колело. За пръстена на делкото е достатъчно да се извади самото делко, даже капака на клапаните няма нужда да се пипа.
      Прикачени файлове
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        благодаря за отговорите. а при монтажа не делкото после има ли как де се обърка, за зацепването става въпрос?

        Коментар


          #5
          zuzo написа:
          благодаря за отговорите. а при монтажа не делкото после има ли как де се обърка, за зацепването става въпрос?
          Разбира се, че може да се обърка. Предварително се маркира разположението му, като е добре да се докара палеца на 1-ви цилиндър; слагате по една рабушка на тялото и отсреща на главата и смело сваляте Постарайте се да не превъртите разпр. вал; най-добре първо сменете семирингата от към ангренажа, сложете ремъка, запалете и се уверете, че всичко е ок и чак тогава почвайте с делкото.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            ясно разбрах.

            Коментар


              #7
              На делкото има и един о-пръстен (o-ring), който в повечето случаи става от гумен на "чуплив". Добре е и той да се смени!

              Коментар


                #8
                Само не бързай да сваляш, че да не се видиш във филм. Първо провери дали има семерингите, които ти трябват, а едва тогава сваляй и сравнявай, че онзи ден свалихме на едно Браво 1.2 един семеринг и бая зор видяхме да го намерим... а стария се поскъса при свалянето и нямаше начин да се използва повторно.

                Коментар


                  #9
                  Airfan написа:
                  Само не бързай да сваляш, че да не се видиш във филм. Първо провери дали има семерингите, които ти трябват, а едва тогава сваляй и сравнявай, че онзи ден свалихме на едно Браво 1.2 един семеринг и бая зор видяхме да го намерим... а стария се поскъса при свалянето и нямаше начин да се използва повторно.
                  За темпра трябва да ги има! На евро-то продават много хубави марка corteco!

                  Коментар


                    #10
                    След 4-часово обикаляне отиваме в Динекспрес. Влизаме в магазина, питам продавача (младеж - инвалид с едната ръка):- Търсим ето такъв семеринг от еди каква си кола, от еди къде си свален. Имате ли?- Момент (5 минутно ровене в компютъра)- Не, нямаме.Пича, чиято е колата тръгва да си ходи, ама на мен в тоз момент ми кипна, беше жега, 4 часа съм въртял геврека в Пловдив и ми беше втръснало... Викам на продавача:- Как така нямате? Ето аз си докарвам колата при вас, семеринга тече, трябва да ми я ремонтирате. Колата е Фиат, 2000-а година не е толкоз стара, за да няма части. Какво правим? Как ще ми ремонтирате колата?- Ами трябва да поръчам. Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 WTFТук сигурно съм се изцъклил и ми идеше да му завра главата в кучи гъз, ама нали съм добро дете...- Ами поръчай де...Звъни....обяснява се нещо, затваря.- След час и половина ще е тук.- Да идем ние да я вземем от къде я поръчахте.Мълчание...- Не не- Спешно ни е.- Извън града е....Тук стана ясно, че има "некъв филм" и решихме да идем да пием по бира с кебапчета . Докато пиехме вече обсъждахме как ще викаме управител, защото тоя пич изобщо не попита за номер на семеринга, а само за размери. А пък тоз семеринг е и с посока и издръжлив на 180-градуса трябва да е... Та отидохме и като да не повярва човек, дадоха ни същия семеринг срещу 6 лв и стотинки.Та така...

                    Коментар

                    Working...
                    X