Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за добавки в скоростите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за добавки в скоростите

    колеги, "проблема" е следния- още като взех колата преди около 25 000 км проверих нивото на маслото в скоростите- долях към 500 мл, къде е отишло не знам, но течове нямаше и до ден днешен не е имала при мен. изглежда в следствие на каране с малко по-малко масло 5та до около 2200 оборота като подавам газ и леко хърка. нито ми пречи, нито много шум вдига, но нали тук сме маниаци и искам да сложа добавка в скоростите. какво ще кажете има ли ефект, не ме плаши да няма никакъв ефект, а по-скоро да не направи беля някаква, никакви други проблеми нямам със скоростите. и особенно ме интересува какво всъчщност прави тази добавка- сгъстява ли маслото, разрежда ли го какво прави?
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Re: Мнение за добавки в скоростите

    pakumba написа:
    колеги, "проблема" е следния- още като взех колата преди около 25 000 км проверих нивото на маслото в скоростите- долях към 500 мл, къде е отишло не знам, но течове нямаше и до ден днешен не е имала при мен. изглежда в следствие на каране с малко по-малко масло 5та до около 2200 оборота като подавам газ и леко хърка. нито ми пречи, нито много шум вдига, но нали тук сме маниаци и искам да сложа добавка в скоростите. какво ще кажете има ли ефект, не ме плаши да няма никакъв ефект, а по-скоро да не направи беля някаква, никакви други проблеми нямам със скоростите. и особенно ме интересува какво всъчщност прави тази добавка- сгъстява ли маслото, разрежда ли го какво прави?
    според мен - първо си смени цялото масло в скоростите, покарай 3-4 дни и виж резултата.

    Коментар


      #3
      а за добавките?
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Това масло се сменя по спомен на 30к минералното и на около 50к полусинтетиката най-общо. Виенето на 5-та си е обикновенно ниско ниво на маслото. При теб може просто да му е дошло времето за смяна. Смяната ще ти излезе 40-50лв. според цената на маслото - 2л стигат.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #5
          Добавка за обработка на метал MTC на Polytron. Американско е, не е менте и върши чудесна работа. Понеже има скептични колеги веднага ще кажа - имам личен опит с това чудо. Маслата им също са много добри. Вице шампионите на България по оффроуд казват че са най добрите в момента на нашия пазар. Добавката действа на 100%, като не съдържа твърди частици. Затова нямя как да навреди ако не помогне! Повече информация има и на сайта им www.polytron.bg.Поздрави!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Добавка за обработка на метал MTC на Polytron. Американско е, не е менте и върши чудесна работа. Понеже има скептични колеги веднага ще кажа - имам личен опит с това чудо. Маслата им също са много добри. Вице шампионите на България по оффроуд казват че са най добрите в момента на нашия пазар. Добавката действа на 100%, като не съдържа твърди частици. Затова нямя как да навреди ако не помогне! Повече информация има и на сайта им www.polytron.bg.Поздрави!
            благодаря ти за мнението по темата.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Колега незнам за добавките, но ми беше заминал единия лагер на полуоската и имах около литър или по-малко масло в скоростната кутия в следствие на изтичане. Сега смених лагера, доналях масло, ами разлика почти няма никаква Казвам го информативно. А при мен стърже често задната, което колегата ///// , при смяната на лагера, каза че е от едни хлабини в лостчетата над скоростната ( не се сещам за наименование сега ). Та не мисля, че добавката би помогнала ..
              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                Колега, не разбрах какво искаше да кажеш.Имал си литър в кутията, или ти е липсвал литър, Имал ли си някакви шумове преди теча, или само си имал теч,И какво общо има лостовия механизъм и износването в скоростната кутия по-точно 5-та предавка.ПО темата, според мен, сложи една добавка и си свиркай. 100 % шума щом е малък, ще изчезне!сещам се за Лики Моли като една от по-големите фирми за масла и добавки, аз ползвах добавка която се казва " Lubrifilm Metal ", ефект имаше и съм доста доволен, иначе из форумите зa offroad препоръчват http://www.xado.ua/което и двете да вземеш, вярвам че ще останеш доволен.
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  исках да кажа че ми беше останало половината количество от това което трябва да бъде в скоростната кутия в следствие на изваден маншон на блокиралия лагер а си прав вярно, че тези лостове бяха за хлабината на скоростния лост моя грешка :/а шумове - само когато включвам задна се чуваше триене на зъби и сега го има :/
                  Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                  Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                  Коментар

                  Working...
                  X