Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърдо возене на браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърдо возене на браво

    Значи бравото ми се струва че е много твърдо отпред- като го натискам отпред се огъва леко даже гредата пред радиатора а колата много малко мърда надолу.Освн това имам едно потропване отпред в дясно когато минавам през дупки и най интересното е че изчезва когато до мен има човек около 80 кг.Също ми се струва че когато има някой по тежък до мен или отзад колата вози доста по меко. Да уточня че съм около 69 -70 кг и най често карам празна колата, и дори разни малки неравности по пътя ги усещам доста силно. Има ли начин да направя да вози по меко без да мъкна 2 чувала цимент постоянно в колата?Без смяна на пружини (евентуално само амортисиори бих сменил ако може да помогне)
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Има два вида пружини- за 1.4 с по- малко навивки- те возят по- меко или за 1.8- и дизелите- с повече и по- дебели навивки на пружините- тия са чук- много друсат. За 1.6 са слагани и така и така, а почукването е от тампон над амортисьора и от биалетки.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Брава/о си возят твърдо
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        това с 80 килограмовия човек, поне при мен седалката ми хлопаше, затегнах я и млъкна иначе карам с 15ки, братче пломбите ми падат от най-малките неравности :/
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Re: Твърдо возене на браво

          infineon написа:
          Значи бравото ми се струва че е много твърдо отпред- като го натискам отпред се огъва леко даже гредата пред радиатора а колата много малко мърда надолу.Освн това имам едно потропване отпред в дясно когато минавам през дупки и най интересното е че изчезва когато до мен има човек около 80 кг.Също ми се струва че когато има някой по тежък до мен или отзад колата вози доста по меко. Да уточня че съм около 69 -70 кг и най често карам празна колата, и дори разни малки неравности по пътя ги усещам доста силно. Има ли начин да направя да вози по меко без да мъкна 2 чувала цимент постоянно в колата?Без смяна на пружини (евентуално само амортисиори бих сменил ако може да помогне)
          Явно не си наясно кое какво е в амортисацията на колата:Пружини: За да не останеш без зъби и да не удряш редовно с глава тавана (т.е. да вози по-меко)Амортисьори: За да обират вълненията на пружините. Т.е. колкото по-добре са амортисьорите - толкова по-малко подскачаш по дупките.Когато и 2те системи откажат - колата вози не като каруца, а като влакче на ужасите - като има хора - може да опират гумите във калниците, може като друснеш в дупка да си удряте главите, но ... познай как се държи кола с омекнали пружини и изтървали амортисьори в завой???Та да кажа пак, ако не си разбрал - пружините натискат колелата към пътя (спрямо автомобила), а амортисьорите успокояват автомобила за да не подскача като топче за тенис на маса...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Re: Твърдо возене на браво

            jenshen73 написа:
            infineon написа:
            Значи бравото ми се струва че е много твърдо отпред- като го натискам отпред се огъва леко даже гредата пред радиатора а колата много малко мърда надолу.Освн това имам едно потропване отпред в дясно когато минавам през дупки и най интересното е че изчезва когато до мен има човек около 80 кг.Също ми се струва че когато има някой по тежък до мен или отзад колата вози доста по меко. Да уточня че съм около 69 -70 кг и най често карам празна колата, и дори разни малки неравности по пътя ги усещам доста силно. Има ли начин да направя да вози по меко без да мъкна 2 чувала цимент постоянно в колата?Без смяна на пружини (евентуално само амортисиори бих сменил ако може да помогне)
            Явно не си наясно кое какво е в амортисацията на колата:Пружини: За да не останеш без зъби и да не удряш редовно с глава тавана (т.е. да вози по-меко)Амортисьори: За да обират вълненията на пружините. Т.е. колкото по-добре са амортисьорите - толкова по-малко подскачаш по дупките.Когато и 2те системи откажат - колата вози не като каруца, а като влакче на ужасите - като има хора - може да опират гумите във калниците, може като друснеш в дупка да си удряте главите, но ... познай как се държи кола с омекнали пружини и изтървали амортисьори в завой???Та да кажа пак, ако не си разбрал - пружините натискат колелата към пътя (спрямо автомобила), а амортисьорите успокояват автомобила за да не подскача като топче за тенис на маса...
            Ами това ми е ясно в общи линии, но защо е толкова твърдо като натискам колата отпред?- това на пружините ли се дължи или на амортисиорите?От това дето написа ме кара да мисля че проблема ми идва от твърдоста на пружините и затова като има товар вътре е по меко.Когато купих колата от Италия вътре нямаше скърцане и потропване и много се чудех защо пишете за скърцащи пластмаси в бравото - е вече след близо 5 месеца каране в Бг и то в моя квартал с мноого дупки виждам какво е да скърца и да трака пласмаса.Иначе много ми харесва поведението на окачването при висока скорост в завои на хубав път , ама тука в квартал витоша дето колата така се лашка по дупките че свят ми се завива.Ако амортисиорите изпуснат след време дали ще вози по меко?? ПО добре да подскача като топче за тенис отколкото да има чувство че всички пласмаси вече опитват да се разпаднат
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Сложи си тези пружини с по- малкото навивки- от 1.4 и ще се возиш меко- това ти е единствения шанс за нашите пътища.Аз така направих, че преди ми падаха пломбите- взех си едни от 1.4 и колата се укроти, смених биалетките и спря и да почуква.В Италия не ги е.е твърдото окачване- знаете защо- там асфалта е направен по- качествено и няма дефекти никъде.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                сори за спама, обаче и моето браво вози като каруца, а ми казаха че пружини не се сменят по принцип. Дали ако ги сменя ще се оправи возията при условие, че амортисьорите на цялата кола са нови ?? Гледам доста коментирате жрианта за смяна на пружини
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар

                Working...
                X