Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв звук издава биалетата като е за смяна?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв звук издава биалетата като е за смяна?

    Та днеска го гледах Типото отдолу понеже нещо хлопа отдясно по дупките и легналите полицаи, нищо нередно на виждам, носача е здрав и в трите възела - и болта, и двата тампона за здрави, накрайниците съм ги сменил и двата щото мислех че от тях, ама хлопането си остана. Та се чудих, някой който е сменял биалета да каже какъв горе долу е звука дали като тракане по-скоро или нещо...Забравих да спомена, че погледнах и тампона горе на макферсона и той също е здрав...не е и от амортисьора, щото като понатисна колата надолу не се чува. Ако имате други идеи давайте, че колата хлопа като в дъскорезница, а аз повреда не откривам
    N.Y. State of Mind

    #2
    Абе мойта кола не е ТИПО, но когато сменях биалетката - тракаше, скърцаеш гадно като завивах в нейната посока, изобщо издаваше гадни звуци. На тъста ТИПО-то беше със строшена пружина отзад - пак тропаше, но доста по-яко
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      биалетата при мен дрънчи. като един джоб стотинки, по малки неравности. примерно извън града както си карам и асфалта ако е стар и нацепен да кажем точно тогава дрънчи на стотинки
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Зависи какво е разбито. Ако е втулката (тампона) за стабилизиращата щанга, звука е тъп и глух и се усеща най-вече при дупки. Ако са долните тампони на пирона, звука е по-висок и е чукане на метал в метал.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Re: Какъв звук издава биалетата като е за смяна?

          sachma написа:
          Та днеска го гледах Типото отдолу понеже нещо хлопа отдясно по дупките и легналите полицаи...Та се чудих, някой който е сменял биалета да каже какъв горе долу е звука дали като тракане по-скоро или нещо......
          Биалетките износват тампончетата, които са около носача само от едната страна и трака та знае ли се, само че не се вижда луфта- сменяй ги с нови и двете и ще спре. На мен така ми тракаше и бях сигурен че са здрави, но като ги смених и се оправи. Успех. :D
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Rokambol написа:
            Зависи какво е разбито. Ако е втулката (тампона) за стабилизиращата щанга, звука е тъп и глух и се усеща най-вече при дупки. Ако са долните тампони на пирона, звука е по-висок и е чукане на метал в метал.
            Мне, всичко това е проверено. Само рейката не съм гледал, ама оттам чак така да хлопа, а и да няма луфт волана не ми се вярва. Иначе около носача всичко е здраво, сменени накрайници, тампони здрави...и така
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              Абе мойта кола не е ТИПО, но когато сменях биалетката - тракаше, скърцаеш гадно като завивах в нейната посока, изобщо издаваше гадни звуци. На тъста ТИПО-то беше със строшена пружина отзад - пак тропаше, но доста по-яко
              Нали знаеш ,че биалетките при нас нямат нищо общо със тези които са с тампони само името е едно и също.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Хайде пробвай нещо: засили типото по неравен път (да има доста неравности) изключи от скорост и натисни спирачките яко - ако чуеш едната гума (или двете) да блокира "на пресекулки" значи ти е амортисьора защото и при мен са същите симптомите и съм сигурен че е амортисьор а колата си се връща и като я разклатя на място не се клати като ненормална!
                Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                тел. 0883437022

                Коментар


                  #9
                  След два месеца дирене какво ми хлопа по предницата на Типото от подписа стигнах до истината, омекнали пружини!Долните две ребра бяха твърде близо едно до друго и през неравности беше ужас, тракане лопане, и износване около 2-3 мм от триенето на долните ребра!Та провери и тях
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар

                  Working...
                  X