Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изразени вибрации при скорост около 80 км/ч на Фиат Пунто,

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изразени вибрации при скорост около 80 км/ч на Фиат Пунто,

    модел 1999 г.!? Предните гуми са добри и балансирани.Едната джанта беше леко подбита, на я изправиха, и след това балансираха гумата... Майстора-гумист разклати предните колела и каза, че според него няма проблем в шарнири и накрайници на кормилни щанги!... Мисля да я закарам някъде за диагностика, но междувременно реших да питам във форума!

    #2
    Re: Изразени вибрации при скорост около 80 км/ч на Фиат Пунт

    maycal написа:
    модел 1999 г.!? Предните гуми са добри и балансирани.Едната джанта беше леко подбита, на я изправиха, и след това балансираха гумата... Майстора-гумист разклати предните колела и каза, че според него няма проблем в шарнири и накрайници на кормилни щанги!... Мисля да я закарам някъде за диагностика, но междувременно реших да питам във форума!
    Крива джанта или гума.При това положение даже и да я балансират качествено няма спасение докато не се изправи дажантата или смени гумата ако е крива тя.На няколко пъти съм имал такива проблеми с различни марки автомобили и повечето случай е до крива джанта която при определена скорост изпада в трептене което е адски неприятно.Има един начин да разбереш дали е крива джантата , когато я завъртят на баланс машината клекни и погледни под капака който покрива гумата по време на въртене дали не бие колелото , обикновено се вижда добре дали аксиално или радиално бие.Някой път отклоненията са много малки но при висока скорост се получава описаната от вибрация.
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      "Има един начин да разбереш дали е крива джантата ..." А, понеже споменаваш и за "крива гума", дали по същия, описан от теб начин (както за джантата), може да се разбере дали е крива гумата! Мисля, че е подходящо да разменя предните и задни колела, и да видя дали има разлика!

      Коментар

      Working...
      X