Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Центровка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Центровка

    Каква центровка се прави на двигателя с цел сваляне на разхода и неможе ли сам да си я направя с някой уред?Чудя се дали човека не е имал впредвид и центровка на изпарителя...Та по двигателя знам само центровката като се сменят ролки и ремък

    #2
    С какъв двигател си, газовата уредба каква е? Предполагам, че искаш да свалиш разхода на газ. А колко ти гори в момента? Дай още малко инфо, па може и да помогнем.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      изпарителя е платинка, като днес си взех същия но новдвигателя 1.4 12Вразхода на газ е между 16 и 25, но никога под 16, освен извън града където пада на 12

      Коментар


        #4
        subsa написа:
        изпарителя е платинка, като днес си взех същия но новдвигателя 1.4 12Вразхода на газ е между 16 и 25, но никога под 16, освен извън града където пада на 12
        от щуцера на газта може намалиш завий го малко и пробвай мойта 12v гореше 10 грацко с настъпване ко испарителя е кофти от него мове ти дава също голям разход моят беше фема сега на пунтото 1.1 55 коня със същия испарител гори грацко с настъпване 8 чак пат 9много е вацен испарителя колегауспех и поздрави
        Фиат Пунто Мк1 99г малкото ми градско бижу 55 кончета
        Нисан Терано 2 с фейс лифт 2.7 ТДИ 123 кончета R20
        това няма умора за балканче

        Коментар


          #5
          10/100 градско ли, значи моята е много злеаз питах дали нещо от сорта на центровка на клапани, гумички или малката разходимост в предницата да не ми е проблем за разходаще сменя изпарителя евентуално утре и ще пиша за резултати

          Коментар


            #6
            subsa написа:
            10/100 градско ли, значи моята е много злеаз питах дали нещо от сорта на центровка на клапани, гумички или малката разходимост в предницата да не ми е проблем за разходаще сменя изпарителя евентуално утре и ще пиша за резултати
            И така колко изпарителя трябва да смениш че да ти стане ясно че със самата смяна нищо не правиш. Или по точно правиш гъдел с финикийски знаци на майстора си.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #7
              lov написа:
              subsa написа:
              10/100 градско ли, значи моята е много злеаз питах дали нещо от сорта на центровка на клапани, гумички или малката разходимост в предницата да не ми е проблем за разходаще сменя изпарителя евентуално утре и ще пиша за резултати
              И така колко изпарителя трябва да смениш че да ти стане ясно че със самата смяна нищо не правиш. Или по точно правиш гъдел с финикийски знаци на майстора си.
              Този е първия, на много километри е и без това му е време за подмяна, после ще търся другаде промлема ако не е в него, на "майстор" няма да отида, всичките са таргаши, сам ще си правя колата!Трябва 2-3 пъти да се опариш, за да се научиш. ЗА на майстор мога да се доверя само на един и той е предишния собственик на колата, но сервиза му е в Стара Загора с него сме добри приятели и да ме излъже няма да ме яд, всеки път като ида ми дава инструменти, крикове ... и помага като казва какво да се прави, и пари неиска

              Коментар


                #8
                В случая всичко е до центровка на изпарителя и разбира се до каране. Завиваш кранчето на тръбата, която излиза от изпарителя докрай и я развиваш 2 оборота и после палиш и врътката на изпарителя завиваш докато двигателя не почне да тресе и тогава вече връщаш малко, за да изравни оборотите, пробваш при подаване на газ от жилото дали е равномерно във всички обороти, но подаваш плавно не рязко и вече регулираш леко от кранчето на тръбата и ако трява връщаш още малко от изпарителя. А филтъра на колко километра ти е, редовно ли го сменяш? Моята гори 10/100 градско с клима 50% и е 113к.с. , но изпарителя ми е БРЦ и то от италянските, защото има и турски. Като чуя турско и Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 пък твоя е турски, нали?
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  с новия изпарител изминах 60.2км със 8.14 литра газ каране из София и свърши...това е 13.5л/100, остана да центровам работата на свещите от делкото, но ми трябва един уред който утре ще си взема от Конрадмисля че разхода е нормален при положение че съм и с широки гуми 195/50

                  Коментар

                  Working...
                  X