Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем: Датчикът на инжекциона светва когато си поиска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем: Датчикът на инжекциона светва когато си поиска

    Здравейте! Първо да си кажа, че съм собственик на Fiat едва от няколко месеца и съм "заек" във форума. Колицата иначе си ме радва- Fiat Bravo, бяла; кр. 1996; 1. 4 ; бензинка; спортно окачване и др. Като цяло, за 5- те месеца, в които сме заедно с Фичо, не съм имал сериозни проблеми с него. Преди около 20 дена обаче изведнъж ми светна датчика за инжекциона. Последователността е следната: запалване- тръгване- каране около 600- 700 м. , не повече от километър- и датчикът си светва. Гася колата, отново паля, тръгвам и след максимум килиметър датчикън отново си светва. Както и да е, така както почна да си свети, така и си изгасна. Притеснява ме обаче, че от няколко дни отново започна да прави същия номер. Та питането ми в случая е: на какво може да се дължи, освен диагностика нещо друго мога ли да направя преди това, какво би могло да се случи ако продължа да го карам така Фичо. Да пробвам ли да сложа някой обогатител в резервоара, за да продуха двигателя? Порових се малко във форума и видях, че при подобни/ но не точно същите/ питания най- вероятно става въпрос за проблеми с ламбда сондата или дюзите. Колата няма газово. Моля, дайте някакво мнение ако имате идея за акво става въпрос

    #2
    Прилича на ламбда сонда. Иди някъде да ти прочетат грешката, иначе можем само да гадаем.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар

    Working...
    X