Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да си купувам Fiat Punto 1.2 95' съвети и препоръки.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да си купувам Fiat Punto 1.2 95' съвети и препоръки.

    Здравейте, сега се регистрирах в форума. Мисля да си купя горепосочената кола. Фиат Пунто 1995 година 1.2 двигател 75 коня мисля че е. С газова уредба е. Искам да попитам, като отида да го гледам на какво да обърна внимение, кой неща е лошо ако не са в добро състояние и какво е по приемливо и не чак толкова фатално. Също ще ми помогните, ако ми кажете от какво да се интересувам, като говоря с собственика. Мерси предварително, чакам препоръките ви, сигурно утре ще ходя да го гледам.
    It's easy to see when you look at me!

    #2
    Мисля,че има много теми в форума.Потърси малко,иначе се гледат стандартните неща,мотор и купето.Като запалиш я остави да загрее,отвори капачката на маслото да видиш дали духа черен дим,виж дали ще пуши аспуха,виж самия аспух вътре дали е мазен,дали има мясло в него.Оставяш я да загрява докато не се включи перката и виж дали охлажда както трябва.Гледай дали работи равномерно двигателя.Питай го каде е слагана газовата?Какви екстри има.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      гледай отзад да не е "разкрачена", задна чистачка и пръскалка дали работят, парното дали работи че е кофти ремонта...иначе стандартно - наличие на резервна гума, дата на производство - гледаш стъкала и колани, течове - със сигурност ще има теч на масло на капака на клапаните, ама туй е нормално / да е запазена тапицерията, ел копчалъци - проверка на всичко дали работи...
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Нормално е да има омасляване по двигателя, 1-ва и 2-ра да се включват малко трудно(характерно за модела :Р), слабо място е и тапицерията, която по принцип не е от най-издръжливите. Стандартно огледай колата, както и за всяка една - окачване, двигател, купе, ел. система. Хвърли един поглед на : http://www.punto.hit.bg
        Punto 1,2SX 75(MPI)

        Коментар


          #5
          Абееееееееее Стига Плювах те бе!
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            Общо взето незнам какво толкова може да се гледа на едно Пунто.Специално Пунто 1 са толкова здрави,просто нямам наблюдения за следващите модели и затова нищо не казвам.Но изцяло като подръжка са много евтини,кото най скъпото нещо което съм плащал е един ТПС-90лв и носачи-120лв.Просто цените са като при Лада,сравнявам с нея,защото имам една.
            ex. punto elx 1.2i
            Lancia Libra 1.6

            Коментар

            Working...
            X