Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На какво налягане е редно да се помпат гуми?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На какво налягане е редно да се помпат гуми?!?

    Конкретно става въпрос за 195/50/15 размер на Типо?Понеже сложих 4 нови гуми Пирели с посочения размер и видях, че гумаджиите са ги напомпали на 3 атмосфери и ми се видя много. Намалих го на 2.4, понеже возеше като каруца, а и волана беше олекнал зверски и реших да го намаля. Сега ми харесва поведението, но се чудя дали не са много меки и да излязат балони.

    #2
    2.1-2.2 атм. отпред, 2.2-2.3 атм. отзад !!!!
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
    Fiat Punto 1.2 16v LPG

    Коментар


      #3
      На таблото на типото пише. Само не знам дали има значение вида на гумите. 2 отпред и 1,9 отзад при ненатоварена кола.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        etorrent написа:
        2.1-2.2 атм. отпред, 2.2-2.3 атм. отзад !!!!
        Точно но на обратно
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Абе и аз като почнах да карам с по-широки гуми ги помпах на 2, ама изглеждаха като мекици. Сега ги слагам на 2.3-2.4, по-добре изглеждат, по-добре се държат, а и да не казвам голяма дума, не са се спраскали още.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            И моите изглеждат все едно са на 1.4 атм,но е ок !!!
            Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
            Fiat Punto 1.2 16v LPG

            Коментар


              #7
              Re: На какво налягане е редно да се помпат гуми?!?

              maiden написа:
              Конкретно става въпрос за 195/50/15 размер на Типо?Понеже сложих 4 нови гуми Пирели с посочения размер и видях, че гумаджиите са ги напомпали на 3 атмосфери и ми се видя много. Намалих го на 2.4, понеже возеше като каруца, а и волана беше олекнал зверски и реших да го намаля. Сега ми харесва поведението, но се чудя дали не са много меки и да излязат балони.
              Ехееееее! И аз сложих същите пирелита! На 2.3 бара ги напомпих! И като возия и като управление е перфектна! Обаче аз моите ги напомпих с азот!

              Коментар


                #8
                И каква е далаверата от помпенето на гуми с азот?
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  van_dal написа:
                  И каква е далаверата от помпенето на гуми с азот?
                  Ами какво да ти кажа - има доста изписано във форума за и против азота! Просто азота ми е безплатен! Ама я ме попитай каква ми е далаверата дет’ сложих алуминиеви 15-ки! :D

                  Коментар


                    #10
                    ///// написа:
                    има доста изписано във форума за и против азота!
                    Колега можеш ли да дадеш линкове към теми, понеже при моето търсене само 1 тема привлече вниманието ми? TEMA

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...E7%EE%F2към края на темата дори се разискват физичните закони на газовете

                      Коментар


                        #12
                        ///// написа:
                        van_dal написа:
                        И каква е далаверата от помпенето на гуми с азот?
                        Ами какво да ти кажа - има доста изписано във форума за и против азота! Просто азота ми е безплатен! Ама я ме попитай каква ми е далаверата дет’ сложих алуминиеви 15-ки! :D
                        Далавера от ляти джанти няма на практика. Аз си намерих едни много крависи стоманени от барчета - 6.5J с ЕТ30. Стоят много добре, иначе гумите са Пирели P5000D (Drago). Ти с какви Пирелита си?

                        Коментар


                          #13
                          Да...освен, че колата придобива коренно различен вид... Справка: автомобили на които едновременно има поставени и стоманени и ляти джанти.

                          Коментар


                            #14
                            van_dal написа:
                            И каква е далаверата от помпенето на гуми с азот?
                            Далаверата е, че ще дадеш 50 ст. на гума отгоре. В момента съм с азот и не намирам ама никаква разлика от преди.
                            Азотът намалява износването на гумата, увеличава пробега и гумата не се влияе от климатичните условия. Азотът не позволява на гумата да загрява прекомерно и въпреки загрятата пътна настилка, гумите остават с нормална температура и налягане, друго предимство e при пробив на гумата напомпана с азот - тя спада по бавно от гумата напомпана с въздух.
                            Имай предвид, че около 80% от въздуха е азот.
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар


                              #15
                              maiden написа:
                              ///// написа:
                              van_dal написа:
                              И каква е далаверата от помпенето на гуми с азот?
                              Ами какво да ти кажа - има доста изписано във форума за и против азота! Просто азота ми е безплатен! Ама я ме попитай каква ми е далаверата дет’ сложих алуминиеви 15-ки! :D
                              Далавера от ляти джанти няма на практика. Аз си намерих едни много крависи стоманени от барчета - 6.5J с ЕТ30. Стоят много добре, иначе гумите са Пирели P5000D (Drago). Ти с какви Пирелита си?
                              Пирели P6000, а джантите са от мареа! Ето две снимки на сладуранката!
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Working...
                              X