Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна маншон и лагер вътрешно каре- браво 1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна маншон и лагер вътрешно каре- браво 1,6

    някой ако е сменял би ли ми описал горе долу реда.... като махна маншона ще се разтече ли маслото от скоростната кутия? лагера как излиза оттам? мога ли да пропусна ваденето на полусоката от главината като само откача шарнира и завия колелото или няма да излезе?мерси
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Re: Смяна маншон и лагер вътрешно каре- браво 1,6

    pakumba написа:
    някой ако е сменял би ли ми описал горе долу реда.... като махна маншона ще се разтече ли маслото от скоростната кутия? лагера как излиза оттам? мога ли да пропусна ваденето на полусоката от главината като само откача шарнира и завия колелото или няма да излезе?мерси
    Чесно казано дан та плаша ма маи няма да стане тъи както я мислиш толкова лесно Тряя се извади цялата полуоска че да може вече да си буташ там маншона с лагерчето. Предполагам знаеш че вътрешното каре е триного при нас и тряя се внимава с маншоните че прокъса ли се и тръгва да изтича маслото от кутията. Колкото до точенето на маслото при смяната ако я вдигнеш на крик само от едната страна мисля че няма да имаш проблем.

    Коментар


      #3
      оф аз май се отказвам от единия край, бая разглобяване ми се вижда и не ми се занимава цял ден с това. а и лагерчето има 2 размера и не мога предварително да го купя.... на крик ще мине ли номера, че канал нямам?
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        По скоро на Пънче На крика не се осланяи че .......А колкото до работата е не е рутинно такова за 5 минути иска си работа но при необходимите инструменти и желание няма проблем.

        Коментар


          #5
          От коя страна ще правиш тази процедура?И кое лагерче ще сменяш?
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            От която и страна да е - тънкостта е да се закопчее голямата скоба на маншона коректно иначе започва да тече доста неприятно! Това е операция изискваща поне канал! Иначе легнал отдолу...

            Коментар


              #7
              Мога да споделя опит с УНО-то, него го правих мармалад. 1. Хубаво гедоре с камък 30 за централната гайка и тръба - удължител -скачаш яко2. махаш гумата3. развиваш двата болта свързващи амортесьора с шенкела4. Въртиш волана в посоката на колелото, което правиш. така може да не се наложи да развиваш корминекн накрайник5. Не се сещам имаше ли нужда да се отделя шенкела от носача6. Махаш скобата на Маншона към скоростаната кутия и трябва да може да се махне цялаат полуоска7. Ако е текло масло, то отдавна го няма поне до това ниво8. Карето се държи на шлици със 1 зегерка, която се маха с клещи за зегерки или с някакъв друг подръчен начин9. Не знам как се избива лагерчето, защото УНО-то има само семеринг10. Може би блъскаш с чука11. Монтажа е обратен на демонтажа12. да се долее масло в кутията.да наистина се иска много желание и малко инструментИ на мен ми предстои същото
              FIAT BRAVO II 1.4 GPL
              FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
              FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
              FIAT UNO 1.5

              Коментар


                #8
                idm написа:
                По скоро на Пънче На крика не се осланяи че .......А колкото до работата е не е рутинно такова за 5 минути иска си работа но при необходимите инструменти и желание няма проблем.
                разбира се няма д алегна под крика :D
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  От коя страна ще правиш тази процедура?И кое лагерче ще сменяш?
                  късата полуоска-т.е откъм щофьора. обратната на тази в твоята тема. сега засега само леко мокри, не тече, дупчицата е много малка, но ще се сменя. лагерчето е на полуоската и маншона го покрива и се хваща на него. честно казано мисля да не го сменям по 2 причини, основната е, че има 2 размера лагери и ми е трудно да разбера кой точно е моя преди да почна да го свалям. а и от ахм ауто не успяха да го намерят второто е, че го гледах и не тече, там напрежения няма, има само плискане с боклуци и се надявам да кара, но проблема с размера и с избиването ...едва ли ще го сменям
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X